Piersicute de iulie august (10)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna mamici ,

Am fost si noi in parcul Tineretului azi cu Carmina si Miruna , este o dulcica si o ranjita Mirunica .
Ca_Mila te cred ca a fost cel mai dulce pupic
A fost asa de frig azi , dar a dormit Andrei ft bine si pe frig . Mai tarziu ne pregatim de baita , un pic de joaca , papa si soooomn . Va

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Laura ce mai face Carmina, de ce nu ne mai scrie?

Si noi am fost prin herastrau, a fost frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare, Salutare. noi nu ne mai revenim de la nunta. Toata ziua am dormit. Nectarel, e un cuminte . cred ca saracul din cauza ca a stat la incubator adoarme si singur. La cununie a fost super, super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

fetele, panica in tunel
de cateva zile pitik are niste gaze cum n-a avut niciodata, cand o pun la san papa vreo 20 min dp care incepe sa planga pana se inneaca kk face o data pe zi cu aspect normal, insa azi cireasa de pe tort - am observat ca a regurgitat ceva rozaliu in lapte pare a fi ceva sange zic eu...ma gandesc k poate fi si de la ranile mele de la sani k ma ustura de cateva zile de mooooorrrr cu tot garmastanul banui k tot tragand cu mega putere la inceput cd ii e foame vine si ceva sange...sau cica ar mai putea fi de la regurgitatul asta, de la acidul gastric care irita esofagul...
ai mei zic sa nu cumva sa fie o reactie adversa de la more milk...am citit si pe net si stiu k a scris cineva si pe aici k la unii bebei poate provoca gaze fenugreek-ul asta. da' cica sunt extrem de rare cazurile...chiar sa fim noi una din exceptii? azi am luat doar o pastila dimi si pe urma n-am mai luat sa vad dk dispar gazele k mor cd o vad k se chinuie asa
ile, ca_mila - voi ati observat ceva reactii la bebei dupa ce ati inceput sa luati more milk?
in rest ea e vioaie, la unele mese papa normal fara crize...vad cum mai e pana maine si dk nu se linisteste cu parturile o sun pe pediatra sa vad ce zice. la naiba k se intampla si fix aku inainte de vaccin
o mai tin sub observatie, oricum bine k sunt la mama in seara asta dk e ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Laura ce mai face Carmina, de ce nu ne mai scrie?

Si noi am fost prin herastrau, a fost frumos.

Mami de Patrick Andrei (21.06.2012)


Carmen , nu stiu sigur ce sa zic , nu prea era ea fan forum , stii ca intra destul de rarut . Am mai tinut-o eu la curent cu stirile
Ea iese destul de mult afara ziua , in mai multe reprize si presupun ca si asta iti ocupa mult timp .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Roxy , va doresc sanatate si sa fie Antonika bine

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

rocsy eu nu am obs reactii adverse

cand am fost eu la spital, sa nasc, a revenit o mamica cu bebele, ca varsase cu sange. I-au facut investigatii, dar sangele era de la sanul ei, si dr a zis ca sangele ii poate irita stomacelul bebelului. Altceva nu stiu ce sa zic, poate stiu fetele, oricum va dorim sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna seara..

IIuli, succes maine.

Kimmy, sanatate si voua.

Porumbita, ne rugam in continuare. Ma bucur ca ai scris, ma gandeam la voi dar mi-era frica sa intreb.

Ca_Mila, hehe, cred ca sunt mai delicate fetitele. Al meu ma apuca si ma trage de nas. Si-ar baga si mainile in gura mea, si uneori si in ochi.

Roxy, sunt sigura ca ai exclus deja ceva din alimentatia ta. Ma mai gandesc, sa nu fi suprastimulat lactatia si sa bea prea mult "foremilk", prea mult poate da gaze (dar spui ca scaunul e normal). Sangele sper si eu sa fie de-al tau.

Acum bebe al nostru doarme, a adormit singur in patut (l-am pus cum scrie "la carte", somnoros dar treaz, si n-a protestat).

Momentul zilei a fost cand, alaturi de mine in pat, s-a intors pe burta, a pus capul jos, s-a uitat la mine si a ras in hohote. N-a mai ras pana acum spontan, in hohote. Si, inainte sa se intoarca singur pe burta, cand il puneam, nu punea niciodata capul jos "de buna voie", ci doar cand obosea. Interesant, acum il pune frumos, singurel.

Azi am mai mers la cumparaturi, a adormit la tati in manduca. A avut botosei rosii cu roz (imprumutati de la o fetita).

Noapte buna si sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Roxy tu nu mai alaptezi deloc cu protectii de silicon? Stiu ca ziceai ca reusise Antonik si fara. Poate ar fi bine ca pana ti se vindeca ranile, sa mai pui protectie. Altfel nu cred ca a patit ceva buburuza, probabil ai sangerat tu.

Deci de ieri am inceput sa-i dau si suculet de mere. Se pare ca am gasit reteta magica pt kk... A facut si ieri, azi a facut o data pe la 19.30 cand se dadea in leagan, si o data adineauri, cand era aproape gata cu papa, a tras un sir de partuletze si inca un kk . Bine ca dupa ce l-am schimbat a adormit repede singurel in patut.

Astazi am exersat iar intoarcerea pe burtica. Acuma una-doua e pe burta. Si vb Anei, tre sa stau pe-aproape sa-l rabatez la loc :))).

Va pup, o noapte usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Am facut salamul asta de biscuiti in weekend, si e f bun, iese cremos mai mult ca o cioco de casa:
http://www.gustos.ro/retete-culinare/salam-de-biscuiti-cu-nuca.html
Am adaugat si stafide inmuiate in prealabil si din biscuiti 100g am pastrat zdrobiti mai mare si am amestecat la urma (altfel iese totul ca o pasta).

Pe Eric il chinuie in continuare dintisorii, il dor gingiile si plange cand se apuca de supt. Il dau cu Oragel si abia dupa ce ii amorteste gingia poate sa pape in continuare.

Porumbita pentru socrul tau!

Laura, salut-o pe Carmina din partea noastra si un pupic Mirunicii. Ea nu MAI e fan forum, ca la inceput era f activa, imi amintesc ce mult s-a ingrijorat de mine cand facusem amniocenteza si nu intrasem pe forum cateva zile...deh, amintiri, cand eram toate gravidute cu temeri, ingrijorari. Si datorita forumului v-ati imprietenit si voi, nu? Nu vreau sa sune deloc a repros ce am spus, sunt amintiri frumoase si ne face placere sa auzim vesti de la ea, indiferent pe ce cale .

Roxy, cred ca te-a sfatuit bine Carmen, sa iti protejezi sfarcurile pana trece problema, eventual daca nu mai merge cu protectii sa-i dai cateva zile din biberon. Daca nu mai apare nimic rozaliu va fi clar ca a fost de la sanii tai.

Kimmy, sanatate fetitei, sunteti cam izolate acolo, in caz de vreo urgenta aveti un plan B?

Va pup si va doresc o saptamana buna!

Mergi la inceput