Piersicute de iulie august (10)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata!
va dau eu cafeaua,am cumparat ieri proaspata si frumos mirositoare.eu sunt ko,iar am visat mult.astept un instalator ca ieri am constatat ca imi curge un calorifer si mi se goleste centrala.
Duminica frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Vera,multumesc de cafea!
Si eu sunt ko,dar la mine nu e ceva nou .
Ieri toata dimineata a fost mulcuta fata mare,banuiam eu ca ceva nu e in ordine ,pe la 3 avea putina febra,i-am dat nurofen,si cu srangere de inima am lasat-o sa mearga la o zi de nastere la care vroia sa mearga neaparat.A venit acasa pe la 7,la fel de molculta,la 8 avea febra mare,39,3,care a cedat pana la urma cu panadol si comprese reci.Am avut noroc ca cea mica a stat vreo ora pe pat,la desene ce-i drept,dar de data asta nu am avut ce face .Noaptea pe la 3 iar a inceput sa se foiasca,nu i-am mai masurat temperatura ca sigur avea,iar i-am dat antitermic.Acuma e bine,coloreaza langa mine.Sotul nu pleaca des din localitate,si tocmai atunci se imbolnaveste.Nu am dormit toata noaptea de griji,ca eu nu am carnet,si daca se ingrosa gluma,nu stiu ce faceam ,mai ales cu bebe de nici 4 luni dupa mine.
Ma duc sa-i fac mancare pana nu se trezeste Emma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Eu pt med. Am un disp special ca un bibe dar mic mic si am o reusita mai mare
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Vera iau si eu cateva guri de cafea.

M-a cam ajuns oboseala. Tre sa fac cumva sa mai dorm ziua. Azi noapte la 2 nu am auzit ceasul cand a sunat, m-am trezit la 4 cand maraia el. Am scos vreo 160 ml fara sa golesc sanii de tot, ca la 6.30 a vrut papa si i-am pastrat ceva. Iar maraiala la 5.30, la 8, la 9 si trezirea finala la 10. Cred ca stie ca e we.
M-am dus pana la bucatarie si cand m-am intors era pe burta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

nu am apucat sa va mai citesc in ultimele zile dar am intrat sa nu ne dati la disparuti


la socru dupa operatia de urgenta de marti starea s-a deteriorat rau;
insa asistentele ne au zis ca lupta extraordinar sa traiasca (joi noapte a fost de 3 ori pe pct sa sa termine totul)
dc reuseste si rezista va fi o a treia operatie sapt viitoare care ar putea face diferenta

cumparam cam 80% din medicamente noi ca spitalul nuare; insa personalul de la ATI floreasca este extraordinar; sunt sufletisti si nu stiu dc e doar fatada sau nu insa par ca le pasa egal ca le dai sau nuceva (stau mult pe acolo si ii vad cum se poarta si cu cei la care apartinatorii nu dau sau mai rau nici nu trec pe la bolnavi)

eu cred in sansa lui si va rog sa il tineti in rugaciunile voastre in continuare

robert e super cooperant dar efectiv ne termina (mai ales pe sot) cand se supara ca de ce nu poate vb cu bunicul la telefon :(

victor a trecut cu bine peste vacinul de 4 luni, nu mai plange deloc la kineto si lucreaza fara sa caraie (incerc sa ii fac zilnic si acasa da nu imi iese cu timpul mereu)si e un deliciu cand il bag in cada mare;daca ar fi dupa el ar sta si cate 30 de min, vai de spatele meu; dc imi gasesc timp o sa incerc sa filmez

am avut super bafta ca mama si a putut lua concediu sapt asta si 3 zile din sapt viitoare si m-a ajutat enorm cu copii; am avut un program
la 8:20 iesiem pe usa;
la 8:40 cel mare e la gradinita si la 9 il las pe cel mic la mama; il alaptez si la 10 sunt la birou; intre 10 si 18-19 fac ture intre spital/birou/alaptat victor; pe cel mare il ia mama

noroc ca biroul/casa maicamii/gradinita si spitalul nu-s departe unele de altele ca altfel nu stiu ce ma faceam
de fapt imi e groaza de sapt care vine, cum o sa fac cu copii/munca/spitalul dupa ce incepe mama munca, sper ca socrul rezista si pt a 3 a opearatie
sotul functioaneaza pe pilot automat, e f afectat
dc nu as fi trecut cu tata prin acelasi lucru poate mi -ar fi fost greu sa inteleg; da asa stiu ce simte
sper ca macar tura asta sa fie cu final fericit si socrul sa reuseasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

pupici si de la noi.intr+adevar+diversificarea asta ma inneebuneste.chiar daca suntem pe lp......as incepe pe la 4.5-5 luni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

pe frig+cam cat timp ii tinem afra pe bb......le punem fular la gura si nas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut ! Ati scris ceva nu gluma !

Mygirl : si eu sunt interesata de varianta diversificarii postata pe FB. Eu sunt de parere ca fiecare trebuie sa isi formeze propria idee inainte de a incepe diversificarea si cred ca conteaza ca bebelusul sa fie hranit cat mai sanatos si variat , cu alimente care sa le digere cat mai usor .... cel putin in primul an.

Ali : autodiversificarea = legumele sau fructele preparate bucati le asezi pe o farfurie inaintea bebelusului si el alege ce ii place de pe farfurie , le ia in manuta si le mananca/molfaie singurel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

salutare salutare si de la noi

noi avem musafiri de vineri seara, bunicii au venit in vizita

am fost azi la Liturghie, Ana s-a impartasit

revin ca sunt cautata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

am vrut sa ma laud si eu ca ieri fata mea m-a pupat

stateam fata in fata cu ea si ma mangaia cu manutele pe fata ma prindea, se juca si deodata a venit spre mine cu gurita cascata eu zic ca asta era sarut , oricum a fost cel mai dulce pupic

Mergi la inceput