Piersicute de iulie august (10)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vera_l

Buna dimineata,

azi vreau sa iesim neaparat asa ca nu ma mai apuc de nimic prin casa.mai degraba fac cand ma intorc daca mai am chef..
pup mamici si piersicute
zi frumoasa!


mami de Mattia(27.07.2012)


pe unde te plimbi ? da-mi o idee te rog

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Laura,eu de cele mai multe ori merg pana la cora,la sir sunt placintele de va povesteam acum cateva zile si-mi fac tot timpul drum pe acolo si la cora imi fac cumparaturile.nu prea sunt parcuri in militari iar daca sunt,sunt departe de mine..le invidiez pe fetele care locuiesc in berceni(cartierul unde am crescut)au parculete la fiecare colt de strada..
tu in ce cartier stai?
daca aveam masina eram zilnic in herastrau sau cismigiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vera_l

Laura,eu de cele mai multe ori merg pana la cora,la sir sunt placintele de va povesteam acum cateva zile si-mi fac tot timpul drum pe acolo si la cora imi fac cumparaturile.nu prea sunt parcuri in militari iar daca sunt,sunt departe de mine..le invidiez pe fetele care locuiesc in berceni(cartierul unde am crescut)au parculete la fiecare colt de strada..
tu in ce cartier stai?
daca aveam masina eram zilnic in herastrau sau cismigiu

mami de Mattia(27.07.2012)


Eu stau in Berceni la Luica , asa este sunt ft multe parculete . Si noi mergem la Cora azi , dar in Pantilimon .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Vera vezi ca este un parc mare langa noi. Nu stiu exact unde stai, dar daca stii care e strada fabricii, strada cu o scoala si vreo 3 gradinite, imediat dupa scoala incepe un parc foarte lung, cu vreo 3 locuri de joaca cu nisip, leagane, balansoare, etc. si se termina in iuliu maniu statia de autobuz liceul tudor vladimirescu. Eu acolo mergeam zilnic doar ca al meu s-a plictisit de el si nu mai vrea acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Carmen,multumesc
azi merg clar la cora pt ca am de facut si cumparaturi.am sa ma uit dupa strada fabricii,imi suna cunoscut..si voi merge probabil zilele urmatoare.
gata,ma pun pe imbracat piticul,sa te tii urlete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Eu ies zilnic, la plimbare, cumparaturi, mall-uri, e drept ca am si masina si mi-e usor.

Laura - dar de ce nu il aspiri cu batista bb? Cea care se ataseaza de aspirator. Cu aia scoti garantat mucii.

Chiloteii Libero (dar si cei de la marca Pampers), la dezbracat, se rup pe margine, nu se trag in jos si asa nu se murdareste bb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Sa-ti explic sa-ti faci o idee, cum vii de la cora, pe langa pasaj, pe partea de vis a vis de sir, se face o straduta spre dreapta. Mergi tot inainte, gradi, gradi, scoala, cum se termina scoala (pe stanga este un bloc nou bej-maro), faci dreapta pe langa gardul scolii. Apoi mergi tot inainte, pe partea stanga sunt 2 terenuri ingradite pentru catei, apoi 3 mese de ping pong si in continuare vei vedea o alee cu niste bancute pe stanga si pe dreapta. Acolo incepe parcul. Spor la cautari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Eu ies zilnic, la plimbare, cumparaturi, mall-uri, e drept ca am si masina si mi-e usor.

Laura - dar de ce nu il aspiri cu batista bb? Cea care se ataseaza de aspirator. Cu aia scoti garantat mucii.

Chiloteii Libero (dar si cei de la marca Pampers), la dezbracat, se rup pe margine, nu se trag in jos si asa nu se murdareste bb.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/82hpv757d0kzi4t9.png" target="_blank">Clara Ioana (30.07.2012)


Miha , nu are muci , am incercat cu aspiratorul dar nu iese nimic , fornaiala este sus la sinusuri . I-am bagat ser fizi. , am aspirat cu bastituta si nimic

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Laura, incearca si asta: cand face cineva dus, il duci si pe el la baie, in scoica, sa stea un pic in aburul ala. Sau dai pur si simplu drumul la apa fierbinte la cada, sa se faca abur. Efectul de sauna le lichefiaza mucozitatile, chiar daca-s mai sus localizate, si le inghit (NU dauneaza!). Apoi, in camera lui trebuie sa fie un nivel adecvat de umiditate. Iarna cu incalzirea aerul e f uscat. Deci: umidificator sau solutia babeasca: vase cu apa pe calorifer.

Lui Eric nu i-a erupt inca dintisorul nr. 2 si il deranjeaza in continuare gingiile, si cea de sus si cea de jos, ca se tot freaca, cu pumnisorii, degetelele, jucariile, in ambele parti. Sa vedem acum pe unde i-o mai iesi urmatorul.

Bumbita, Freedelia, bine ati revenit. Freedelia, nu imi e prea clar cum se impaca autodiversificarea cu schema, mai ales in cazul cerealelor, probabil le dai sub alta forma, nu terci cu lapte.

Noi am testat aseara cereale (simple) seara inainte de culcare si pot sa va confirm ca nu are mai putine treziri noaptea. Tot o singura trezire de fapt, ca si pana acum (speram sa doarma legat toata noaptea...). dar e ok, asta-i ritmul lui. Noaptea suge cel mai bine dealtfel, ziua mereu e distras de cate ceva, in special de vocea lui ta-su, ca am ajuns sa vb in soapta sau deloc cand papa baiatul.

Va pup, weekend frumos cu plimbari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Va citesc de la coafor. Laura, pe Nectarel l-am desfundat in Polizu , cand era Mai mic. Eu ma pregatesc de Petrecere.

Mergi la inceput