Strugurasi de sept-oct 2011**2**

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Cine ne face casuta noua? Sei, lali pe unde sunteti?
May ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

CAMADY Eva e mai bine?
MICHELLA multa sanatate!
Eu ma pregatesc de weekend prelungit. Inca nu mi-am facut planuri ca sotul lucreaza. Macar ma odihnesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor

eu aseara am facut o negresa si am mancat ca sparta, azi am adus si la birou ca sa se bucure si colegii.de cand cu bebe2 ma chinuie poftele, dar mai mult pofta de gatit.

Chiar nu ne face si noua cineva cap nou , eu nu stiu parola ca as face(cred).

La noi mai nou Iancu plange(nu in hohote dar ...) cand pleaca bona , el clar nu vrea sa plece nimeni daca se poate sa stam cu totii cu el.de jucat cu puzzel inca nu se joaca si mi se pare cam greu pt el, nu e ffff precoce eu zic ca e normal.
Rade exaxt ca bebeii aia de la youtube din filmuletele alea de nu mai pot respira de ras

De mancare lui Iancu cam am stagnat adica diminata fructe , la pranz legume cu carne sau ou si seara iaurt.
din cand in cand ii mai dau si de la noi daca e ceva safe.
Mai nou bea lapte ca un disperat .Ieri dimineata a baut un biberon de 360 ml plus ca apoi si-a adus un pai si mi-a baut laptele meu de la cereale .Cerealele nu le-a vrut .a fost fff haios.Seara nu bea mult, bea cam 290ml , si cred ca dimineata il apuca foamea rau , ca noaptea nu bea nimic.

Are cineva nr lui Jade ? prea ne-a abandonat asa.Dar na poate nu vrea sa o deranjam.

ma intorc la munca (defapt sa citesc o carte ), eu spre deosebire de Lena nimic intelectual Babyville, ma binedispune.Eu spun cu mana pe inima ca sarcina mi-a mancat neuronii si daca nu neuronii rabdarea sigur, deci fara lecturi grele pt neuronu' meu.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 7s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Capitol nou cine ne face???
ANCA ceva bun as face si eu zilnic. Salivez la gogosi de ceva vreme dar nu ma indur.... Cand eram insarcinata ma bucuram ca nu se cunosc "colaceii"
JADE esti ok? Nu ai intrat de muuuult in casuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Buna fetelor,

Am lipsit cateva zile de aici, am fost plecata cu servicul in tara si am avut mult de lucru insa ma bucur ca sunteti relativ toate bine.

Mihaelacondoleante pentru soacra, multa putere sa depasiti momentul

Am vazut ca ati discutat de somn..... el l-am invelit, dezvelit, imbracat mai gros , mai subtire, .....dar se trezeste tot la fel. De obicei termostatul sta pe 22 grade.
Buna reteta cu omleta cu spanac, mi-ar placea si mie sa pap ca lui Edi sigur nu la cat de mult "iubeste" el oulele. Insa i-am facut niste budinca cu legume si o adora. Mananca ca spartul, uneori ma ingrijoreaza insa daca nu-i dau suficient ma conduce direct la frigider si striga " mai papa" asa ca nu am de ales.
Apa ii las o canuta de-a lui mereu plina pe mobila si se duce si bea singur de cate ori ii e sete.
In rest face nazdravanii in fiecare zi, stam mai mult pe afara prin curte, alearga cainele, aduna frunzele si le pune la cos, da drumul la pompa de apa, baga gainile in cotet.... ma uimeste cate il duce mintea sa faca la varsta lui.
Cand fac curatenie prin casa ia si el carpa si sterge praful cu mine, imi vine sa-l pup intruna de drag

Maine e ziua sotului si avem musafiri pana duminica, asa ca probabil nu o sa mai am timp sa va citesc insa recuperez eu luni cand o sa ma reintorc la munca.

Va pup si va doresc o seara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

vreti sa incerc sa fac un capitol nou eu? cred ca reusesc, chiar daca nu cu userul ala special.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

daca poti Mihaela te rugam, dar nu stiu daca se poate

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Cat de cat... http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175910
Sa-mi spuneti ce corectii am de facut :)
Multumesc pentru condoleante. Dar sa schimbam subiectul mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

nu oana, nu am privit deloc distorsionat informatia.
Lena a facut o afirmatie care nu se aplica la cazul de fata, dupa cum si Klau a spus ulterior.
in fine, nu o sa fac analiza pe text. cine vrea sa priceapa, pricepe.

Lena, una e sa faci share si una e sa ii spui unei mame ca nu face bine ce face fara macar sa stii toate datele problemei.
cum am spus, eu sunt f directa, deci sper sa nu fie nicio suparare.

merci,Alayna.
condoleante, mihaela.
sanatate michella
camady, cine stie, poate i-a picat ceva mai greu. sau s-a presat cu stomacelul de ceva.
jade, esti ok?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Cat de cat... http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175910
Sa-mi spuneti ce corectii am de facut :)
Multumesc pentru condoleante. Dar sa schimbam subiectul mai bine.

Mergi la inceput