Bobocei de sept-oct 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Olivia eu il las subtire pe dedesubt la 5-7 gr cu body si pantalonasi, cum e in casa iar deasupra costumul cosmonaut. Se simte bine, caldut la maini. La iarna pe ger mai grosut pe interior.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Olivia eu i-am dat des sa suga din sanul ala, a trecut dar a durat vreo 2 sapt pana a trecut de tot.

Scriu scurt si trimit ca se restarteaza, innebunesc, nush ce are.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Kytana si al meu e la puseu, suge f des de 2 zile, azi noapte m-a capiat, s-a trezit la 12, la 2, la 4, la 5, la 6 si la 7. Ca niciodata. De fiecare data a supt cate un san. Faza mai nasoala e ca de 3 zile nu facuse kk, i-am dat ceai de musetel, degeaba, pana la urma i-am pus jumate de supozitor si a iesit saracu, era f agitat din cauza asta.



*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Mirabela, insamna ca eu am fost super norocoasa ca mi-a trecut intr-o zi si jumatate. Sper sa nu mai am problema asta din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Inseamna, nu insamna Telefonul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Draga mea Kytana,

iarta-ma, dar ce citesc acolo suna a o idee de depresie.Sau cum i-o zice in literatura de specialitate, dar oricum nu suna deloc bine...cum adica 'iti vine sa uiti ca ai copil'?
Uite..iti zic cu mana pe inima ca eu in situatia ta macar as incerca sa ii dau lapte praf.Imi pare rau, dar astea nu sunt ganduri bune si nu e normal sa gandesti asa. Mi se pare ca se poate face foarte usor trecerea pe o panta negativa si sa iti pierzi controlul.
Teoriile ca teorii..daca nu se aplica la tine, daca ai incercat tot ce se putea incerca, incearca sa ii dai lapte praf.Sa vezi daca asta e solutia.Daca asta e problema.

Tu nu mananci.Esti suparata si stresata.Nu te hidratezi.Nu dormi.Pai de unde sa faci lapte??Da, teoria spune ca si femeile din Africa, subnutrite,au lapte...dar nu stiu daca ele se priveaza (si) de somn si au stresurile tale.
Asa ca nu vreau sa par spargatoare de gasca si sa para ca imi retrag afirmatiile facute mai devreme sau ca imi schimb parerea despre alaptare.Dar daca nu se poate nu se poate....macar incearca si vezi dca asta e problema, daca e nemancat si daca nu se satura, si dupa aia mai cautam solutii...daca mai e cazul.
Fruntea sus! Asa e cu mamicia asta

P.S.Ti-as fi scris in privat, dar stiu ca nu citesti prea des

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Kytana,nu reusesti a-l dezveti de statul la san? Ca el nu manaca non stop, doar molfaie. Offf, ma gandesc cu drag a tine si sper sa treaca perioada asta.
Voi de cand incepeti sa purtati copii in port bebe? Pe aici prn sat mi-ar i ma usor pentru plimbari scurte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Sunt singura acasa si am clacat. Dupa nici jumatate de ora de somn, s-a trezit si a inceput sa tipe si sa planga. De 1.5h ma chinuiam sa il adorm, cu muyzica, cu suzeta. IN final a adormit dupa nici 5min de san. 30 min pe ceas, atat a dormit! M-am trezit zbierand la el si intrebandu-l ce nu-i fac bine, de ce tot plange, de ce nu vrea sa doarma... Daca ajung sa ii fac ceva?! Efectiv nu ma mai ajuta creierul. DE CE PLANGE?! DE CE NU DOARME?!

Plang si va scriu. Nu mai stiu incotro sa ma duc, ce doctor sa vad. Mama mea imi zice sa il las sa planga pana nu mai poate. Nici asta nu pot face. MI se pare o cruzime. Dar cum sa il calmez? Cum sa il adorm?! Nu vrea suzeta nici cu lapte nici fara. O tine cateva minute dupa care o scuipa si incepe sa planga. Acum este iarasi agatat de san. Nu mai rezist, imi vine sa dau bir cu fugitii
Stiu ca sunt f rea, sunt fete care si-ar da si sufletul pentru un copilas, dar eu ce nu ii fac bine?! Ce gresesc? Ce are?? Pe mine nu vrea sa doarma, nici pe mama mea, leganat cateodata adorame, dar mai mult de 30 min nu sta adormit, la san ce mai adoarma, dar nu pot sta asa mereu.

De muls nu am cu ce,, am o pompa manuala dar nu ma ajuta. Doqamne-Dumnezeule daca ajung sa ii fac ceva??



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Of, mai Kytana, imi este tare mila de tine, Doamne e tare greu...incearca sa te relaxezi , nici nu stiu ce sfat sa-ti dau.
Asa cum a zis si tzitziri , treci pe lapte praf...l-ai invatzat sa stea prea mult la san, eu si daca il tin 20 min.la san mi se pare f.mult dar toata ziua

Treci pe lapte praf si incearca sa iti revii...

Eu o tin pe Natalia FOARTE MULT in carucior, aproape toata ziua,nu o tin in bratze decat putin, cand este isterica... ai carucior ? incearca si metoda asta...

Of, trebuie sa ies, ma duc dupa Stefan , Natalia doarme si nu stiu cum sa o infas pt.iesire fara sa o trezesc

Hai, fruntea sus, te roggg

Lasa un numar de telefon pe privat sa te sunam si sa-ti mai dam idei, nu stiu...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Kytana are dreptate Oana. Trebuie sa faci ceva. Incearca cu lp. macar te lamuresti daca de foame sta numai agatat de tine. daca-i dai o data lp nu e o tragedie. nu inseamna ca va refuza sanul sau ca-ti va scadea productia. Chiar nu cred ca trebuie sa stai in starea asta.

Mergi la inceput