Bobocei de sept-oct 2012 (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Eu ies in fiecare zi afara cu Naty pt.ca trebuie sa-l iau pe Stefan de la gradinitza si folosesc caruciorul.
Intrebare e : ce fac la iarna ? Am port-bebe, l-am incercat odata si este extrem de incomod. Voi ce veti face la iarna,cele care iesiti zilnic ? (Mirabelac ? ) Sa cumpar wrap ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Carinablanca: Tu cum i-ai dat Nettacim, o picatura pe zi timp de 7 zile si apoi pauza de cat? Nici Simonei nu i-a trecut, desi au trecut 2 saptamani. Azi mi-a luat sotul si am incercat sa ii trag de pleoapa de jos si sa ii pun sub ea, dar greu a fost... Nu am reusit decat sa pun o picatura pe genele de sus si apoi am intins-o cu degetul meu pe tot ochiul. Pediatra mi-a spus ca daca nu trece cu LP sa ii dau cu Netacim ca trece sigur. Dar nu mi-a indicat si dozajul si mi-a fost jena sa o sun in week-end, ca nu era urgent. Spune-mi cum ai facut tu, te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Subscriu si la inecat si la nevenituk hainelor, la nesomn si plans de colici. Corinuk, Stelutz si Andreiutza.

A facut si pingu mic cacacica si poate-poate adoarme si el caci de azi dimi nu a inchis ochii decat la san.
Moro sper sa treaca durerea. Folosesc si eu lanolina caci trage de san pingu mic in episoadele de colici dar nu simt mare branza.
De imbracat, acum in casa avem 22C si el e in body cu maneca scurta si potoloni. Pt ca il alaptez in pat culcata, l-am invelit pana la brau. Afr i-am pus ieri body cu maneca lunga, un costumas de velur nu prea gros si l-am pus intr-un cosmonaut mai slabanog in care iesim afr in brate. Evident cu caciulota. Astazi mu am mai iesit.
Nici pingu mic nu prea ragaie. Iar daca e adormit nicio sansa sa scoata aerul :( ooof su jnceput colicii de dupa amiaza. Iar imi franjureaza sanul...



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Oana soacrei mele i-a crescut o tumora la nas care a crescut mult in 2 sapt, ajunsese ca o maslina mai mare asa, 3 dri si profi de la orl i-au spus ca e o buba si sa stea linistita, au operat-o in bataie de joc si nu i-au extirpat-o toata, au taiat in plina tumora iar celulele canceroase s-au plimbat prin corp vreo 3 sapt pana a iesit AP. Chiar si dupa operatie au zis sa stea linistita ca nu e nik rau. Cand i-a iesit AP i-au zis ca e cancer si a trebuit operata din nou, de data asta am schimbat medicul, a operat-o un dr tanar f bun, a stat in op 6 ore si i-a extirpat totul cu grija pana a ajuns in tesut sanatos. Acum e bine, merge la controale regulat.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Am atipit langa el si cum m-am trezit, nici nu am apucat sa ma misc din pat ca era deja cu ochii cat cepele si a si inceput sa planga... of Doamne, cand s-o linisti si el?!



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Corina draga, vai ce sperietura! A mea s-a inecat acum 2 zile la san. A tusit, n-am uitat la ea sa o ridic, dar am vazut-i ca trage in contiuare. In secunda urmatoare s-a oprit, ochii mari si se inrosea. Am ridicat-o repede si am intors-o cu capul in jos. Am citit ca asta e cea mai buna metoda pt cei mici. Cuca batutul pe spate nu e chiar indicat ca poti impinge mai eau in plamani ce a aspirat. Sa ne fereasca D-zeu de d-astea!
Uneori reusesc sa o fac noaptea sa ragaie, uneori deloc. Mai nasol e ca eu o culc pe o parte, dar ea se intoarce imediat pe spate.

S-a intors sotul cu masina. El tot parca acolo seara si azi a aflat ca doar dupa ora 14 poti parca in zona respectiva (pe la Spitalul Militar). Dupa ce ca o riduca, mai si duc masina la mama naibii! Am sunat sa intreb de unde sa o ia si mi-au zus ca undeva pe Autistrada Buc-Pitesti, la nu stiu ce pid, spre comuna Rosu. Ii intreb cu ce mijlic de transport sa ajunga acolo si mi-au spus ca cu taxiul. S-a dus pana la urma cu un prieten cu masina.

Eu am scos-o azi afara si mu s-a parut groaznic de frig. Avea body cy maneca lunfa, o bluza cu maneca lunga, un pulover gros cu gluga, dres, ciorapei scurti, botosei, caciula si manusile de la costumul de cosmonaut. Cand am adus-o in casa avea mainile gheata-gheata si picioarele reci. Ce sa-i dau mai mult in maini si pucioare? Evident ca mi-a zis sotul ca o sa raceasca! V-am mai zis ca daca ar fi dupa el ar trebui sa o tin in casa. Maica-mea imi zicea sa ii dau costumul de cosmonaut. Pai si la iarna ce-i mai dau?!

Moro, sper sa-ti treaca repede problemele cu sanii.

Andreiutz, esti mai bine?
Si eu ma simt ca o vacuta. Port pantalonii de gravida, n-am incercat altii, pentru xa ka cum imi vin cei de gravida imi este clar ca altii nu ma incap. Pe cantar nu m-am mai pus de 2 luni si ceva. Cand am vazut in pozele de la botez ce gogosica sunt
Dar lasa, sa fie bb bine ca pe mine nu ma mai alege nimeni acum!

Moro si eu la inceput ma tot trezeam si aveam impresia ca Maya doarme pe mine si cand vedeam ca nu e, ma panicam! Ea era mititica ori langa mine, ori cu tati, ori in patut. Odata am lasat-o in patut si cand m-am intors de la baie nu mai era. Mi-a stat inima, o cautam prin patut pt cateva secunde, nu puteam sa-mi explic unde e si cand ma uit in pat dormea pe tati. O luase el ca plangea. Foarte naspa senzatie am avut cand n-am vazut-o.

Taica'su iar e racit cobza. Cum naiba se face ca raceste numai in weekend. Abia astept sf de saptamana sa mai stea si el cu ea si uite ce se intampla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Offf, cate litere aiurea. Fetelor, scuzati-mi greselile dar scriu de pe telefon si de cele mai multe ori n-am chef sa verific.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Fetelor ce mai faceti? Eu tot astept un miracol, in care sa adoarma si pingu mic. Acum l-am pus pe masina de spalat in baie, ii place acolo la nebunie. Nu va ganditi ca merge sau ca apa curge. Nu! Efectiv ii place sa stea cu burta-n sus acolo. E cu mami cat mananc si eu un iaurt. Plange si nush de ce, numai pe mine ar vrea sa doarma si cu tzitzi in gura non-stop. Nu papa, adica nu e la puseu de crestere, pur si simplu vrea pe mine. Imi e drag dar cine-mi rezolva celelalte treburi? Si cu tzitzi, ma ustura deja de la cat trage de ele

Daca nu mai intru, va pup si sa dea Dumnezeu sa avem o noapte cu somn, atat pt ei cat si pt noi!



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Uff Kytanutz, si la mine se prezinta la fel situatia. Bebe doarme 10 min in pat dupa care plange. Nu mai pot de brate, juur... azi i-am facut baita mai repede, pe la 7, la 7.45 era la el in pat adormit, iar acum ghici cine are ochii cat cepele I-am dat drumu la carusel si va scriu...

Fetelor, stiu ca au mai fost unele dintre voi cu problema asta... am inceput din nou sa sangarez, rosu, destul cat sa pun absorbant. Ce poate fi? la 4 saptamani de la operatie mi s-a oprit sangerarea, a mai fost ceva slab cantitativ prin a cincea saptamana de purtam protejslip. In a 6-a cand am mers i la control ginecologic, nu mai aveam nimic. Acum, dupa 9 saptamani de la operatie sangerez din nou. Tehnic, am fost o luna de zile fara sangerare..sa fie asta menstra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Buna seara dragelor

Tot cu Prichindelul in brate,acum a adormit,dupa ce a papat,
De vreo juma deora s-a trezit dupz un somn de 4 ore la mine in brate,altfel nu doarme,cand il pun jos incepe scandalul,asa ca a conformez,trebuie sa-si faca somnul orice ar fii,nici nu-l mai pun josmca dupa aia trebuie s-o iau de la capat cu leganatul si plansul la san
Functioneaza bine metoda linistitului cu uscatorul de par pe viteza mare la noi.
Raportam bebe de 6,500 kg si 61 cm,nascut cu 3,650 kg,iesit din spital cu 3,480 kg si 54 cm.sapt viitoare,pe 24 o sa implineasca 2 lunite puiutul meu scump
Eu am ajuns la 53,3 kg,de la 69 kg in ziua cand am nascut si de la 57 inainte sa raman gravi.mananc bine,fructe,legume,carne,lactate,de toate in afara de fasole,varza,ceapa.am mancat si usturoi si struguri si nu am vazut vreo reactie neg la Roli.
Port burtiera de la 1 sapt dupa ceza si mi-i s-a tras cat de cat burtica,deasupra operatiei atarna niste piele,dar n-o bag in seama,pana la vara o sa arate mai bine si o sa pot sa merg la strand cu costum de baie deux piece,nu intreg,am unul fain Hello Kitty
Oare trecem iar prin puseu de crestere de vrea numai in brate si la tzitzi non-stop?
Tati nostru s-a racit,se trateaza cu modafen,mult ceai cu lamaie si vit C
Asa ca nu mai il tine pe Roli in brate,tot la mine e,asa am si mancat azi.sper ca i-a trece repede si nu iau si eu sau mai rau Roli.

Nu am apucat sa citesc tot ce s-a scris ca am avut de umblat azi si noaptea nu mai stau sa citesc,ca mi-e tare somn si numai imi stric somnul si asa m-am trezit vineri cu o pleoapa umflata,inca nu mi-a trecut.

Pupam toate mamicutele si bebelusii scumpi si frumosi,numai unul si unul
Sa aveti o seara frumoasa si o noapte linistita


Paula fericita de baietel dulce Roland 24.09.2012

Mergi la inceput