PINGUINII delibereaza - capitol interimar(4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Acum ma perpelesc, ca Joi, pe 29 Nov, ruleaza in Manhattan filmul acela romanesc despre care am auzit ca este foarte bun - Despre oameni si melci. Bai nene, ce nesimtire, ce ora e asta, Joi la 7:00 P.M. ... ca sa-l vad trebuie sa il las pe barbat acasa cu copiii, nu numai sa le dea dinner, dar sa verifice lectiile, sa ii pregateasca pt scoala de vineri ... si nu stiu cum sa ii spun . Mai ales ca si la "Dupa dealuri" s-a sacrificat pentru orgasmele mele culturale.

Ma gandeam sa ii coc niste paine in cuptor, sa il friga la limba, sa vada si el cum e sa mananci paine ne-degerata, sa vada ca pot si tin cont de gusturile lui ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui rall

Da, e cu ce crezi tu ca e
Orgasm

Aiurea, basme ... sa vad eu cum finalizezi cand te calareste o coreanca, asta dupa ce ti-a zgariat si invinetit spatele in prealabil ...


Pai vezi Bufleo?La asta ma gandeam...batuta,invinetita cu banii luati si colac peste pupaza calarita de tanti aia?Finalizarea a fost...ca ai scapat macar pana la urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Vi s-a intamplat vreodata sa aveti impresia ca nu mai aveti niciun scop?
Sa va uitati asa, in zare, la cei 30-40 ani ramasi de parcurs si sa va ziceti WTF? Ce sa mai fac cu anii astia?

Asa sunt eu azi. Bunaoara am o multime de teluri de atins. Da, azi, nu stiu de ce mi se par atat de banale, hilare si am lasat garda jos.
De fapt nu de azi, de mai mult timp.
De felul meu sunt o luptatoare si daca-mi pun ceva in cap musai realizez.
Da, sunt plictisita de viata. Obosita. Casc viata.

Ce mama ma-sii sa fac sa ies din starea asta?





Viv

vino cu noi la sortat de
obiecte de licitatie
tombola
jucarii pt niste copilasi
organizat un eveniment tot pt copii

joi ne vedem in centrul vechi
avem 'sedinta' de pus tara la cale

e o varianta, poti sa o iei in calcul

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Prietenii lui Mosh Craciun



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

... m-am certat cu barbatul pe o paine degerata - adica el s-a suparat ca de ce tin eu painea in congelator,


credeam ca numai eu fac asta cu painea degerata
ok..lenea e de vina in cazul meu
ca sa nu ramanem fara...cu siguranta as uita sa cumpar mereu proaspata
dar am un pont in caz ca painea ta gerata e ca a mea, adica feliata

ca normal, se mai intampla sa uit sa o scot si din congelator
si la foc automat dimineata o scot si pun feliile congelate in toaster si se rumenesc rapid ..zici ca atunci le-am scos din cuptor






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


Prietenii lui Mosh Craciun



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

buna dimineata si de la mine
.....tot va citesc....si uite acum mi am luat inima in dinti
ViVi du te sa sortezi lucrusoare te vei simti utila si ti va fi mai bine
Aici 20 de grade nu am intrat in admosfera de craciun cei drept ei sarbatoresc in ianuarie
Ma tot omor ce sa fac cu tinata familie de pisicei ca voi pleca pe 10 decembrie(nu m am astimparat dupa decesul de FIP al pisicutului meu de 3 ani si tot ma atasez de animalutze)
Cum o vrea DD oricum aici animalutzele sunt sortite pieirii,oamenii nu suporta aniamelele spun ca 'nu fac oua' deci la naiba!
Viata ingrata!
deci o zi frumoasa si imi permit sa va indemn sa ascultati acest cintec frumos(céline dion)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_LTsjwiTN7w

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Citat:
citat din mesajul lui buflea

... m-am certat cu barbatul pe o paine degerata - adica el s-a suparat ca de ce tin eu painea in congelator,


credeam ca numai eu fac asta cu painea degerata
ok..lenea e de vina in cazul meu
ca sa nu ramanem fara...cu siguranta as uita sa cumpar mereu proaspata
dar am un pont in caz ca painea ta gerata e ca a mea, adica feliata

ca normal, se mai intampla sa uit sa o scot si din congelator
si la foc automat dimineata o scot si pun feliile congelate in toaster si se rumenesc rapid ..zici ca atunci le-am scos din cuptor





sau microunde.

eu iau franzela mica, o congelez intreaga (si nu mi se trage de pe vremea lu' Ceausescu, ci din perioada mai recenta in care in perioada sarbatorilor nu gaseam zile intregi paine proaspata) si tot intreaga o bag la microunde. chiar e mai pufoasa decat oricare alta proaspat cumparata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

hello pinguinelor! la mine azi a fulguit putin, deci va invit calduros sa va ganditi la iarna :) si la ghetari. si vin fiert

se pare ca am avut o toamna buna. ieri am aflat ca am luat si examenul sperietoare din oct, sunt half-way CMA

si mi-am luat 2 pestisori nemo in acvariu. in el traiesc acuma cu ei un kobbed whelk - adica chestia asta vie

http://www.assateague.com/knob.html

un coral care adaposteste niste stele de mare minuscule si un crab mic-micut abastru-verde

plus un hermit crab - adica asta

http://pets.petsmart.com/guides/hermit-crabs/index.shtml

mai vreau sa iau o stea de mare rosie, o anemona si 2-3 peppermint shrimps :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor

cu cateva exceptii nesemnificative, totul e perfect. si cum antrenamentul mental nu-mi reuseste intotdeauna, ma gandesc serios sa incerc o cura de disciplina cu biciul. saptamana trecuta am dat niste ture in pivnita, in pivnita aia din cap. n-am zabovit prea mult acolo, e frig si intuneric.
inca nu m-am remontat pe deplin, dar macar am iesit din groapa. cum spuneam, cateva exceptii nesemnificative.

aseara am dat cu ochii de moarte. ptr prima data de cand lucrez pe sectia cu bolnavi incurabili. si am reactionat mai bine decat m-am asteptat. pe drum spre casa ma gandeam cat de norocosi suntem daca ni se mai daruieste o zi, nu ani sau zeci de ani. doar o zi!

asa ca bucurati-va de viata, de orice nimik, faceti ce vreti si indrazniti chiar si acolo unde nu credeti ca ve-ti ajunge vreodata.

Vivi, esti mai bine sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aqai, felicitari soro ... felicitari pentru examen, ca pentru pesti nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma intristez pentru tine ... cine o sa aiba grija de ei ?

Kari, tu lucrezi in spital ? La boli incurabile ? Huh ! Doamne, si cum te tzine psihicul ?

Eu vreau sa va spun ca ciorba mea de perisoare facuta in fuga calului duminica, s-a terminat ...fetelor, stiti cum se intampla, cand te grabesti, nu stii cum sa scapi mai repede de ea, arunci in oala tot ce iti pica in mana ... ei bine, asa eram eu duminica, ca familionul manca cartofi prajiti si eu nu stiam cum sa scap de perisoare si sa intru la bataie in castron. Si cum mereu, dar mereu am o problema cu cantitatile, mi-a iesit o oala de 4l plina ochi, m-am si vazut aruncand un sfert din ea ...

Ei bine, a iesit BESTIALA - au mancat copiii si barbatul cate doua castroane, eu mi-am luat o data la mine si gata, azi mai e doar o portie. Din pacate nu stiu ce i-am facut de a iesit atat de buna, in afara ca m-am grabit si am facut-o cu nervi si bombanind ca "sigur, ei mananca cartofi prajiti si eu stau ca Vasilica la persioare".

Va rog, nu pufaiti cand cititi cum ma laud cu o "perishoara" dar eu gatesc prost si foarte rar mi se intampla sa apar la gazeta de perete a familiei la capitolul asta.

Ah ! Si am mai executat o victorie culinara la capitolul "muraturi" - am pus conopida+morcovi+tzelina+gogonele in saramura , dupa sfarturile de pe forum, si au iesit la fel, BESTIALE. Din pacate am pus doar 2 borcane, ca mi-am pierdut rabdarea la aranjatul in borcan ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Kari, tu chiar ai o meserie deosebita, esti de admirat! ma gandesc ca atunci cand pe langa ale tale s adauga si ale altora de dus, e mult, esti o persoana puternica

buflea felicitari, gospodina mica

iara sa-ti raspund la el, acvariul e proiect de familie, deci ma astept la participare largita. o sa imi fac curaj ca tot promit sa va spun povestea lui, ca e comica :)

Mergi la inceput