PINGUINII delibereaza - capitol interimar(4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Pe internet circula un hoax care anunta (gresit) moartea lui Morgan Freeman.
Asa ca va recomand un film ce m-a surprins placut:
"The magic of Belle Isle"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Buflea, de aceea lipseai tu la apel pe aici... faci un gest grozav, chiar daca e greu

Vivi, multumim de avertisment, eu as fost trista sa citesc vestea asta, imi place morgan freeman.

Legat de filme, aseara am vazut un film care m-a facut sa plang. Bine, ca intentionat avea in el toate elementele care sa stoarca lacrimi din ochii mamelor, da' cred ca ar atinge si oarece tati.

eu l-am vazut ca fiind despre cat de tare poti gresi, cat de mult poti deraia si ce putere extraordinara iti trebuie sa infrunti realitatea faptelor tale si sa incerci sa le rascumperi.

city by the sea, cu robert deniro si james franco. vreau sa vina buflea inapoi sa ne spuna daca l-a vazut si sa ne faca un review caracteristic :)

mada, ti-a trecut orice oi fi avut tu zilele trecute?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Aquai,sar`mana...inca nu.Tot imi e rau si daca beau apa.....doar un covrig..si cam atat...nu e cu ochi,exclus,doar ca ..nu stiu.....am slabit 3 kile in trei zile....si abia ma tin pe picioare,da`....asta e...imi revin,sper...

Fierea ma supara,am starnit-o cu ceva...nu stiu cu ce...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ei, se mai intampla si fara sarcina... la spitale fac un coctail de injectii sa opreasca varsaturile, daca te mai tine starea asta poate ar trebui sa le faci o vizita. sunt eficiente, eu faceam indigestii tare urate si o tin numai cu out fara in si cate o saptamana, deci am experienta si stiu ca injectiile alea ajuta.

nu stiu ce sunt si ce pun in ele... antivomitive ajuta, dar nu orale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

pe mine m-a starnit halloween ul asta

Bunaoara, am aflat ca in Romania an de an, in prima zi de Noiembrie, oamenii celebreaza o sarbatoare care se cheama 'Luminatiile', ocazie cu care se cinsteste memoria bunilor si strabunilor 'refacandu-se' simbolic cumva legatura cu ei. Se aprind lumanari in cimitire ca 'sa aiba lumina' apropiatii plecati in „ceie" (cealalta) lume. Se aduc flori, se îngrijesc mormintele si se da pomana saracilor.
In noaptea Luminatiei, sufletele celor plecati 'se intorc' in mijlocul celor dragi.


nu in toata Romania, ci doar prin Ardeal, din care stiu eu.

imi placea tare mult cand eram copil (dap, mi-s ardeleanca, daca inca n-am zis-o); dupa ce ne intorceam de la cimitir, stateam toata seara lipita de geam - atat de frumos se vedeau miile de lumanari palpaind pe deal...

intre timp blocurile au capatat acoperisuri, si, cum zicea mama mea azi, acum se folosesc lumanarile cu capac, asa ca nu se mai vede nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Aquai,am baut acu` niste ceai hepatic,amar de-mi sar capacele......astept sa vad efectul...nu de alta dar nu mai pot.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

asa-i Mianna,
in Ardeal se cheama Luminatii iar in Sudul tarii prima sambata din nov e Sambata Mortilor... cu aceeasi semnificatie

Buflea rabdare si imbratisari din partea noastra.
Incet lucrurile cred ca se repun pe fagasul lor.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu radeti ..dar sotul meu doarme pe canapea in living,iar eu in ditai patu`...stau in mijloc,cu o cana de...ceai hepatic si ma uit la....doctor Who....pare ca va fi o seara minunata......doamne ce alaturea cu drumul sunt cateodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

bufleo, esti geniala. daca vine vre-odata un uragan pe la noi, ma mut la tine. si promit ca gatesc eu ptr toata gasca.

eumada, o fructa de grefruit nu ai in casa? storce-i zeama si bea cu inghitituri mici, te ajuta.

noi in parametrii. copii au facut mancare astazi, acuma pe seara si-au facut singuri clatite. desigur ca acuma curata bucataria. maine ma duc la cosmetica cu fiicamea. o pretena mi-a dat un card cadou, asa ca vom profita si ne vom face mai frumoase decat suntem. feciorasul a profitat de ocazie si s-a amuzat copios pe seama noastra, cica poate ramaneti fara par la ochi. adica sprancene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Offf! Sunt suparata rau. M- au chemat maine la serviciu ... Biroul nu are curent dar are depozitul care e in alt oras. Cred ca vor sa ne seteze computere acolo, printre rafturi si sa ne puna sa inchidem luna. Spuneti voi daca nu sunt nesimtiti. E problema mare cu benzina, mare de tot .... Functioneaza doar benzinariile care au curent si sunt cozi de 5 miles. Lumea e disperata, inclusiv cei cu generatoare. La mine acasa cazez doua familii si 5 copiii plus ai mei se fac 7 . O familie nu are curent deloc si cealalta are generator pe care nu-l mai folosesc in timpul zilei, doar noaptea ca sa salveze benzina. Barbata-meu e si el agitata ca nu se poate duce la birou unde cica i se strica serverele ... In Manhattan e voie sa circule doar masini cu 3 persoane si nimic altceva nu merge.
Astia de la serviciu cica incearca sa organizeze un car service, sa ne ia de acasa si sa ne duca acolo .... Cum naiba sa le spun ca eu am casa plina de refugiati si nu ma intereseaza de serviciul lor ... Sunt chiar revoltata cu chestia asta, oamenii nu au caldura, nu au benzina, copiii nu au scoala si astia te cheama nene mort copt la serviciu .... Pur si simplu nu ii intereseaza de viata ta privata. Si eu ca sa spun acum ? Nu, nu vreau sa vin ca am treaba acasa ?

Mergi la inceput