PINGUINII delibereaza - capitol interimar(4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw
(am facut infectie fungicida de la pisicile amarite carora le dau papa)Acus ma tratez su dezinfectante si 2 antibiotice....


fungicid e ceva ce ucide fungii, adica pe romaneste omoara ciupercile. asa ca ai infectie fungica, adica o ciuperca (la mine inca e cu semnul intrebarii cum s-a stabilit ca ai luat-o de la pisici) si nu pricep ce cauta antibioticele. doar daca-i un termen generic pentru medicamente, si-s de fapt antifungice. dar daca e intr-adevar infectie fungica si ele-s intr-adevar antibiotice, e apa de ploaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Si un sfat: LED 81 e mic pentru sufra. Ia 100-101.


pentru sufra de casa o fi mic. pentru o sufra de apartament comunist e suficient. eu am fost limitata de dimensiunea asta din cauza bibliotecii pe care am cumparat-o odata cu apartamentul si n-am avut chef s-o schimb, dar e perfect si pentru mine, care-s mai chioara, ashe. oricum parca stiam ca la dimensiunea asta trebuie sa ai minim 3 metri intre ecran si canapea (sau ma rog, locul din care vizionezi programele)

Citat:
Stiu ca nu se moare din asa ceva, da' e invalidanta boala. Asta e motivul principal pentru care nu conduc. Si apropo de asta: mi-a expirat carnetul de conducere. Ce trebuie sa fac?




poi chiar nimic, daca nu conduci sorry, nu m-am putut abtine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mie mi-a placut povesea lui Rufus cu berzele urcate pe tocuri . Mi le si imaginez, mai ales ca acum este o moda imbecila cand pantofii se poarta or fara toc deloc (flats), ori cu niste inaltimi de te ataca vertigo numai ce te sui pe ei. M-am mai plans eu de pantofaraia asta ... eu in general port tocuri ca sunt pitica, dar cu alea nici nu poti sa conduci, cu atat mai putin sa mergi. Si sunt convinsa ca berzele de 15 ani trateaza cu dispret balerinii aia fara toc mai ales ca cei cu toc arata intr-adevar foarte bine, fac piciorul frumos, te mai inalta cate 15 cm ...dar eu nu cred ca se poate dansa pe ele, mai ales la "Move like Jagger" , poate doar asa un blues leshinat, ca sa se poata sprijini pe partener la fiecare pas.

Apropo, va place de Adam Levine ? Huh ! Ce specimene mai poate sa modeleze si natura asta, zau asa . Eu care dispretuiesc tatuajele si trebuie sa recunosc ca tatuatul asta mi-a rascolit principiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui carmaw
(am facut infectie fungicida de la pisicile amarite carora le dau papa)Acus ma tratez su dezinfectante si 2 antibiotice....


fungicid e ceva ce ucide fungii, adica pe romaneste omoara ciupercile. asa ca ai infectie fungica, adica o ciuperca (la mine inca e cu semnul intrebarii cum s-a stabilit ca ai luat-o de la pisici) si nu pricep ce cauta antibioticele. doar daca-i un termen generic pentru medicamente, si-s de fapt antifungice. dar daca e intr-adevar infectie fungica si ele-s intr-adevar antibiotice, e apa de ploaie.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...




buna dimineata deci 'doctorul' mi a spus din prima ca sunt de la pisici!!
Aici bintuie printre ele Fip si altele :(:(
Oricum dragutzele se amorezeaza la liber nu sunt iubite nimeni acum(cind sunt tavernele inchise nu le da de mincare...e o MARE TRAGEDIE)
Deci mi sa dat betadina si niste unguiente(VERDAL 7 zile si apl de 2 ori si apoi DAKtarin pt 10 zile 3 apl)Cei drept nu stiu ce comp au cremele...
Oricum deja incepe sa treaca.
Continui sa dau papa la pisici dar nu le mai iau in brate si nu le mai permit sa se frece de picioarele mele
Oricum pe 10.12 plec pt multe luni si la intoarcere SIGUR li se face felul(mi s a spus si e al enilea an cind se si tin de cuvint)
multumesc mult de raspuns!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Da si eu am o imagine hazoasa in minte cu berzele pe picioroange clatinindu se in dreapta si in stinga
BUFLEA mi a placut cum povestesti si imi place enorm sa intru sa va citesc....degajati un farmec ,creati o admosfera
Frumos.
Viviana tu esti mortala!!
pup pinguinile si despre mine ...nu mare lucru!!
Facem o masa la o taverna de 15 nenei si eu trebuie sa aduc chestii ca aici mi sa impus pilaf cu oaie fiarta...DD!!
In fine sa faca si asta dar pe urma intru eu cu hors d'oeuvres si dulciuri,cartofi fierti (taiati si dati prin unt prajiti cu patrunjel si usturoi)
Ma gindeam sa fac bomboane Rafaello dar nu se merita!!
In rest ma suna si impertinenta de chiriasa( o mucoasa de 18 ani) care nu si a platit curentul si electricitatea ...si zbiara la mine
Binenteles aritmii si tot dacimul....las sa mai treaca timp si o s o sun pe mama ei(astia cred ca au inventat lumea si nu stiu ce le trece prin cap)
So nimic special azi ma duc in oras la plati de taxe si cumparaturi pt duminica(ziua in care se maninca orez fiert alaturi de oaie grasa
Ce colesterol ce e aia??? nimic acum in insula recunoscuta prin faptul ca se traieste cel mai mult se baga virtos si la greu :carnaraie grasa,vin si tuici,coca cola si se fumeaza 3 pachete de zi.....miscare ioc se sta la taverne invirtind bilele(koboloiul).Si birfind pe cei ce trec.Adica la taverne ,cafenelele din sat sunt 100% berbanti,femeile acasa la cratita....in fine in oras se schimba situatia trecem din Neandhertal in feudalism
=========================================
Asortati toate astea la faptul ca nu se impodobeste nimic pt Craciun ei nu stiu de Mos Niculae.....dau doar cadouri la copii pe 7 ianuarie
muica???????????????????????????
Noroc ca sunt multi englezi si mai schimba situatia(adica ei se imbraca in rosu si verde ,vad impodobeli d astea...)
Gata polologhia trec la cafea fara cafea asortata cu cele 3 pastile de dimineata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mianna, asa se spune 3 metri. Da LCD-urile astea care-s mai lungi decat late...
Si LED-urile subtirele cu imaginea lor perfecta! E pacat sa nu vezi parul din nasul personajelor.

Mei, e bine sa ai carnet caci nu stii cand ai nevoie, nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai,camera fetei are 19 m2.E numai bun.

Macar acu` ii plce in camera ei...ne alunga si inchide usa...si alearga dintr-un capat in altul......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Daca iti iei bilet dupa 10 a oricarei luni, te duc si la SPA-ul coreean


Io vroiam doar sa zic ca am vazut SPA-ul corean al lui Buflea la DigiLife intr-un documentar despre cum se relaxa o tanti in NY si mi-a placut. Explica un nene exact cum ai zis tu ce-i cu saunele alea cu ierburi si da, parea misto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, am racit ... de bine ce ma laudam la Aqai ca noi suntem foarte sanatosi, ei bine, fiu-meu s-a plans doua zile de durere de cap si gat si vad ca i-a trecut acum, iar eu sunt tuflita, ma ustura gatul, nas infundat ...tot tacamul. In fine, sper sa nu ma tina mult ca sunt pe o cura de paracetamol ...

In alta oridine de idei, tocmai mi-a aratat p colega clipul de mai jos ...am ras de m-am inecat:

www.youtube.com/watch?v=7N5OhNplEd4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pe ghetar

carmaw, unde pleci? in tari mai calde?

buflea, sanatate. de la mine na sosit nici un virus mucos.

la noi in casa circula niste mucosi virusati, care mai si tusesc pe limba magareasca. cel mai rau e dl sot, rage precum magarul plictisit. cel mai rau ma enerveaza noaptea ca sforaie.

vineri seara se deschide targul de Craciun de la noi. daca aveti drum la nemti, va astept la un vin fiert si o plimbare de zile mari in tara povestilor. pana pe 24 decembrie aveti timp.


Mergi la inceput