PINGUINII delibereaza - capitol interimar(4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk



m-ati omorat cu sarmalele voastre



......


Alinuk,iti aduc niste sarmale la evenimentul DC?

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Buflea,printre activitatile de azi,sa nu uiti de extragere...parca asa am retinut,ca azi e...daca am retinut gresit,sa-mi fie cu iertare,na...

eu ca si Carmaw,va citesc cu mare drag,sunteti o delectare,dar mai greut cu scrisul!

va doresc o sambata placuta!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

bai, da v-a apucat febra sarmalelor numai cu o luna mai devreme!

Buflea, cum e zumba pe wii, ai incercat-o?

Kari, abia astept sa mai creasca putin si kinderii mei si am asa o vaga banuiala ca macar n-o sa mai duc lipsa masinii de spalat vase

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am vazut-o dupa ce m-am urcat in tramvai. Am oftat.
M-am gandit sa-i dau 5 lei si sa-i spun sa taca pana ce cobor eu. Oricum nu aveam de mers decat 2 statii.
In alte cateva secunde am planuit sa-i fac observatie. E abia 17 noiembre. Prea devreme pentru dom dom, caprioare, saniute, mosi si stele ce rasar.
Am privit-o gata de atac. O amarata, o cersetoare ce-si castiga traiul cantand gajait.
Eh, nu i-am mai zis nimic...
Incepe (de fapt continua, dupa cum mi-am dat seama mai tarziu):
Si pas cu pas pe urma ei
Aluneca-n odaie,
Tesand cu recile-i scantei
O mreaja de vapaie.
......
Dictia? 8-9.
Recita vibrant, usor cadentat reusind sa acopere zgomotul.
Ce sa va mai spun? Nu am mai coborat. Am mers toate versurile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ce atata zumba?
Cand eu nu am voie decat kinetoterapie si inot?

Kinderoiu meu nu spala vase. Ba a avut, a avut, a avut, ah strang din dinti sa n-o spun pe-aia tare, ...... sa-mi spuna:
"Tu, cu gura ta mi-ai spus sa nu spal niciodata vasele, ca imi stric manutele. Ai uitat? Cum nu mai tii minte? Cand mi-ai spus clar, niciodata, draga mea, dar niciodata sa nu accepti sa speli vasele chiar daca te rog eu. Oh, ai uitat, poate te durea capul?"

I-am aruncat manusile in chiuveta: "Ia de-aici si taci"
A tacut da' tot n-a luat. Vase n-a spalat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Kinderoiu meu nu spala vase. Ba a avut, a avut, a avut, ah strang din dinti sa n-o spun pe-aia tare, ...... sa-mi spuna:
"Tu, cu gura ta mi-ai spus sa nu spal niciodata vasele, ca imi stric manutele. Ai uitat? Cum nu mai tii minte? Cand mi-ai spus clar, niciodata, draga mea, dar niciodata sa nu accepti sa speli vasele chiar daca te rog eu. Oh, ai uitat, poate te durea capul?"

I-am aruncat manusile in chiuveta: "Ia de-aici si taci"
A tacut da' tot n-a luat. Vase n-a spalat.





vai Viviana,vezi ce inseamna sa ne ia gura pe dinainte...asa i-am spus si eu Andreei,cand era mai mica,pe la 10 si se oferea sa spele ea...lasa mama,spala mama...big mistake...acum i-am zis (la aproape 16 ani),cand te ridici de la masa si in chiuveta nu-i nici un vas,iar eu nu sunt acasa,iti speli farfuria...nu stiu cum se face,ca niciodata nu sunt farfurii in chiuveta...

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Viviana, ti-am zis vreodata (asa, pe indelete) cat imi place de fata ta?
Deci: cum a fost la bal? Merge si Teodora in curand...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hm....Balul bobocilor...o tempora..o mores...(parca asa se zice,nu?)
Au trecut 17 ani de cand am fost la un bal al bobocilor...ce emotii ce toalete....wow...

Rufus.....ai treaba nu gluma...toale,coafuri,manichiuri...sa vezi ocupatie pe fata ta.....

Acu` sa fac misto de mine...dupa ce azi toata ziua am frecat menta...am aruncat si eu in cuptor o bucata de carne cu legume....si cica am facut cotlet de porc l cuptor cu legume........iar jumatatea mea..s-a gasit sa faca delicatese cu ghimbir si scortisoara....cah...il las ca are el fantezii de astea...eu ma duc acus sa-mi iau tava de briose....si una noua de ceramica ca s-a crapat una din cele doua pe care le aveam....

Mi-e pofta de sarmale dar eu nu stiu sa fac si nici chef nu am....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

"iar dai sfaturi pe forum? te-au votat guru acolo?"


Sa-i spui ca da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mihaela, pai, tocmai asta e! Nu i-am zis asa ceva. Io abia asteptam sa faca asta in locul meu!
Intelegeti ca-mi venea, imi venea, imi venea... Nu spui ce-mi venea.

Rufus nu mi-ai spus niciodata. Poate ne-ntalnim la un pe-ndelete.

Arata superb in rochie. I-am facut o gramada de poze.
In ziua cu pricina am dus-o la coafor sa-i aranjeze acolo podoaba capilara. Are si ea, saraca, par de-i sta valvoi orice i-ar face. I-am dat voie cu juma de gura sa-si faca o suvita subtirica roscata.
Suvita a iesit ceva mai lata, roscata pe margini si blonda in mijloc.
S-a distrat foarte bine, a dansat si a baut o gura de Tequilla.
Pe la 12 m-a sunat sa vin sa o iau.
Apoi am stat de vorba-n asternuturi, cascand, pana pe la 2 noaptea, Mi-a povestit de cum arata clubul, a cantat Corinna si nu mai stiu cine. Corinna a invitat un baiat pe scena si i-a zis sa o ia in brate, concursul de miss a fost foarte dragut si le-a pus si intrebari de cultura generala si un candidat la mister nu a stiut ca groapa Marianelor e cel mai adanc loc, ca are urechile infundate, ca a trebuit sa plateasca 15 lei pentru un loc la o masa si ca o sticla de apa plata costa 10 lei, a dansat cu niste baieti si cu o fata a dansat, asa, prostindu-se stiu eu cum. Si tot asa. Ah, am uitat sa va spun de WC cat de cool era si garderoba cat de minunata.

Mama mi-a luat-o inainte si a intrebat-o de baieti.
A cam bruscat-o verbal, asa ca eu mi-am luat seama si am tacut malc.

Mergi la inceput