Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mousel spune:

Folosim crema de corp special create pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila si sa-l feresc de vant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella.B spune:

INTOTDEAUA FOLOSESC NIVEA PENTRU PIELEA USCATA A BEBELUSULUI MEU,O AVEM TOT TIMPUL LA INDEMANA,LA BAITA,DUPA BAITA,IN TIMPUL ZILEI,SEARA,TOT TIMPUL NIVEA INVINGE PIELEA USCATA :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

ce facem? hidratam pielea cu crema. apoi avem grija sa bea suficiente lichide. noi folosim nivea de cand s-a nascut fetita. si au trecut aproape 2 ani. suntem fani nivea toata familia. sunt produse f bune. :*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

Am votat varianta 3. Sunt importante si scutecele, hainutele, temperatura si umiditatea. Dar e esentiala hidratarea pielii bebelusului si mai ales cu o crema pentru piele sensibila, asa cum este pielea celor mici.

_
Mami de David Gabriel 18.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Votat ,punctul 3.
Noi chiar folosim produsele Nivea ,inclusiv sprayul nazal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nermida spune:

Nicholas, baietelul meu de 5 luni, are pielea foarte uscata pe maini si in fiecare seara dupa baie il masez cu ulei de migdale. Iar in timpul zilei, il mai dau cu o crema de copii pe baza de musetel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns swetty85 spune:

Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutzasibiu spune:

am grija sa hidratez pielea cu o crema speciala destinata bebelusilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

Ii protejez pielea prin aplicari de creme hidratante inclusiv pe obrajori si manute, dar de iesit afara daca-i musai sa iesim o facem si pe vant si pe ploaia dar infofoliti mai rau ca iarna.

Mergi la inceput