Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky539 spune:

Pielea bebelusului are nevoie de ingrijire speciala fiind mult mai sensibila si mai delicata decat cea a unui adult.alimentatia este prima sursa de hidratare in cazul lor,fara sa facem exceptie de mediul exterior;ceea ce vine din afara are o actiune importanta,ptr asta recurgem la igena zilnica,hidratare si nutritie cu o crema/ulei special ptr copii,fara alergeni, care sa contina necesarul de care are nevoie,un masaj benefic in circulatia sanguina,dar si ptr epiderma,totodata in functie de varsta fiecaruia administrarea de lichide,ceai/apa,este la fel de importanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CARMENA_DIXI spune:

Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hela7402 spune:

evident am grija sa hidratez pielea cu o crema speciala destinata bebelusilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

NU UITATI: pentru a intra in concurs trebuie sa raspundeti la intrebarea de sondaj adresata pe prima pagina, bifand unul din cele 4 raspunsuri
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175603&whichpage=1

Succes!

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linascuta spune:

va salut mamici si pititci.
itradevar pielea unui bebelus e destul de sensibila si fina deaceea trebuie de avut mare grija cum o ingrijim. O baita zilnica si aplicarea unei creme hidratanta de calitate conceputa special pentru bebelusi rezolva problema pielii uscate. Deasemnea trebuie sa si evitam expunerea directa la vant, soare, exces de caldura si sa-l hidratam bine cu ciaiuc si apa.
va pupacim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hribg spune:

Cred ca inainte de toate trebuie vazut care este cauza ptr care bebe are pielea uscata si sa indepartam acea cauza apoi mergem mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetaianca spune:

Verific temperatura din camera, ii hidratez pielicica cu crema pentru piele sensibila si mai ales il feresc de vant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendis2 spune:

Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila. Am votat raspunsul 3.

Angela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Raspuns-punctul 3.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adastero spune:

In disperarea de a castiga o crema, nu si-a dat nimemi seama ca pielea bebelusilor este atat de moale si catifelata, incat e pacat sa o imbibam de chimicale? Pacat, pacat!

Mergi la inceput