Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutzaonly spune:

Folosesc produse de hidratare a pielii (in special cele de la Nivea): sampon, crema de corp, ulei pentru masal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaandre spune:

Prima masura la care ma gandesc pentru a evita pielea uscata a fetitei mele este sa folosesc o crema cu factor hidratanta pentru fatuca si corp, apoi sa ii asigur o buna hidratare cu apa si ceaiuri, imbracaminte din bumbac, sa o ferest de vant si sa am in casa o umiditate sufiicienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya88 spune:

Pentru a evita pielea uscata folosesc crema sau ulei hidratant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rekaalina spune:

pentru corp folosesc creme special concepute pentru bebelusi ,hidratante iar pentru fundulet crema speciala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Cum vad ca bebelusa are pielea uscata o dau bine cu crema hidratanta seara de seara. Ii fac baita in cada in care pun niste spuma de baie hidratanta.

cu 28+ .... si am intrat in luna a 7-a si in trimestrul III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoB spune:

Foloses creme hidratante, haine din bumbac...
Dar, am bifat punctul 3 - crema cred ca este cea mai importanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns new_camy86 spune:

Buna!Am ales punctul 3.Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinicac spune:

Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessika spune:

Hidratare intensiva cu produse de corp NIVEA Baby Nutri Sensitive
pentru bebelusii cu piele sensibila recomand si utilizarea unui produs intens hidratant cel putin odata pe zi, pentru a intari bariera naturala de protectie a pielii si a reface rezerva de lipide proprii acesteia.
Laptele de corp NIVEA Baby Nutri Sensitive hidrateaza, calmeaza si protejeaza pielea uscata si sensibila, iar formula speciala cu acizi grasi Omega-6 reface rezerva de lipide a pielii. Este usor de aplicat si se absoarbe rapid, hranind pielea micutului Compatibilitate dermatologica testata. Nu contine alcool, coloranti sau parabeni.Special pt toti micutii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiss15 spune:

incerc sa mentin piele fetitei mele hidratata prin consumul de lichide si ceaiuri cat de multe pe timpul racoros,iar dupa baita masaj cu ulei pentru piele sensibila.

Mergi la inceput