Cum evitati pielea uscata a bebelusului? - CONCURS

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corynutzza spune:

De cand s-a nascut fetita noastra folosim GAMA NIVEA Baby Nutri Sensitive In mod deosebit Laptele de corp NIVEA Baby Nutri Sensitive si
Crema hranitoare NIVEA Baby Nutri Sensitive Cream care sunt foarte bune pt pielea uscata a bebelusului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Folosim dupa baie crema hidratanta special conceputa pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fonodie spune:

Nivea Baby Nutri Sensitive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cry_baby spune:

Gama NIVEA este o marca de prestigiu cu produse foarte eficiente de foarte mult timp .
Gama NIVEA Baby Nutri Sensitive le ofera celor mici secretele naturii si o ingrijire completa, prin produse cu ingrediente naturale: cu 0% parabeni, coloranti si alcool si 100% ingrijire si delicatete.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzutzina73 spune:

desigur ca dupa baita folosesc o crema hidratanta speciala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmina spune:

Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila
Raspuns 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaTm spune:

Pentrru pielea usacata ,in primul rand am folosit la baie pentru baietelul meu o crema de spalat foarte buna,cu care nu am avut proble niciodata de uscare desi la inceput l-am dat si cu uleiuri,lotiuni.Servetelele umede au fost de folos la inceputuri dar in timp am preferat spalarea cu sapun special de la nivea sau cu lotiune.Servetele sunt de folos pentru cand pleci de acasa mai mult.Nu l-am scos prea mult pe vant sau in conditii de temperatura deosebine,am preferat varianta cu geamul,am fost in curtea casei iar hainutele am incercat la inceput sa le spal cu ceva special de bebelusi dar aceste produse nu prea curata eficient si de aceea am preferat varianta sa mai clatesc o data la sfarsit (in masina).
De la Nivea imi plac toate produsele folosite:sapun,lotiune,crema de baie,servetele umede si le-a incercat pe cele normale mai mult decat gama sensitive.Primele "monstre de la nivea "le-am primit de la spital

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doldoran spune:

Am votat,sper sa fie cu noroc,deoarece as dori sa testez aceste produse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena1o spune:

Intotdeauna am avut grija ca pitica mea sa aiba o piele curata si catifelata,am folosit cu mare placere produsele de la Nivea baby sensitive,crema hidratanta de corp,lapte delicat de baie,sapun hidratant si le folosesc in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanita spune:

Am ales varianta 3 - Sa am grija sa mentin pielea bebelusului bine hidratata folosind o crema pentru pielea sensibila

Mergi la inceput