Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Anitta, m-am decis sa nu mai fac heliomati, dar am gasit pe net cum e cu lentilele speciale pt condus, clip-on. acum sa vad ce costuri sunt si ce voi alege dupa ce ajung la cabinet
andra_c iti multumesc pt impartasirea gandurilor bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

joana 2672

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

gyan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

albinuta intamplarea face sa citesc in aceasta perioada niste carti din domeniul spiritual si am gasit multe lucruri interesante. Adunasem cateva carti, de cand am fost asta-vara in vacanta la manastiri, acum de sf Dumitru am mai gasit cateva, iar acum am inceput sa le citesc, printre picaturi.

Imi face placere sa mai strecor cate o idee frumoasa desprinsa din ce citesc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

belissimaeva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

eu sunt aici,dragelor!
imi place ca s=a animat atmosfera pe aici,dar nu ma bucur ca suntem multe obosite,stresate,sensibiile.o sa treaca si perioada asta in curand.mie personal nesomnul imi e cel mai mare dusman...oricum de cateva zile Lucas s-a mai potolit cu scartaiala nocurna si si-a mai crescut perioada intre mesele de noapte,adik nu mai papa la 3 ore ci la 4-4,5 ore si chipurile dormim putin mai bine.oricum se gasesc alte lucruri peste zi care sa ne solicite putinul de energie acumulat in orele de somn.am mai mereu tulburari de vorbire si lapsusuri de ma apuca toti dracii.ma gandesc serios sa iau ceva pt memorie si oboseala psihica.stie cineva ceva despre Neurozan?sau a luat?
si acum sa vedem ce=si mai aduce aminte neuronul singuratic
ELLY,Ioana inca mai merge pe varfuri(cand se prosteste)Cum mai stati cu papica?
DEEA,IOANA,MAMITU,hai cu vesti bune la analize si sanatate maxima la bebeloi.
ALBINUTZO,ANITTU,EVA
ANDRA,ce bucurie sa aud de bine, cu operatia ta inchisa!Imi pare nespus de rau ca ai trecut prin atat de multe lucruri grele si neplacute anul asta..dar mai e putin si se terminaVoiai sa ma intrebi ceva legat de Amana?Sa stii ca n=am primit nici un mail,nik...
STEFULICI,imi lipseau atat de tare pupalaiii tai...ia si tu de la mine!
AEVER,ce frumos spui tu acolo de viata de mamik!
ADDYA,saru mana pt cozonac...buuuuun cu iaurtul facut de Anitta.Apropos de prins laptele,stiu ca tre sa fie cat mai gras ca sa iasa fain iaurtul si pt accelerarea procesului bunica mai adauga si o lingura de lapte deja prins.Ma gandeam eu daca adaug niste Protectis nu se face si mai repede chisleagul?Si iese si gata de tratat burticile
Eu inca nu i-am dat pustiului iaurt,dar intentionez in vreo luna.
TIGRUTO,sper ca sunt bine baietii!
MIHA,felicitari pt toate realizarile fetitzei!
MIRELLUSH acusik vine bebeloiul tau...o sa fim toate calare pe capul tau la odiseea voastra
ELENO,”dansa”s-a mai vindecat?Ajung si eu la vorba DEEI de acu vo cateva saptamanicea mai buna sursa de ZEN
JOSE,oare ce mai face cu iubita mica la cresa?FELICITY?avea si ea o perioada grea cu puiu mic de urs
CLARA,de mare ajutor blogul tau.Am spicuit cate ceva care cred eu ca i se potriveste puiului meu.Noi vom mergepe un mix de diversificare-autodiversificare.Totusi nu -i voi da fructele cu seminte mici pana la un an(kiwi,capsuni)datorita potentialului alergogen f mare
Iar la noi in casa vad ca e teren alergic ,slava Domnului
SHOSHONIK,ONUTZA,facem si noi o intalneala la Palas?
Gata ...s-o terminat neuronu......si stiu ca mai voiam sa zic o gramada
Aaaaa,EVA,toate alimentele alea de care ziceai i le-ai dat in prima zi(intr-o singura zi) de autodiv?daca da,nu ti-e frica ,ca n=o sa tolereze vreunul din ele si n-o sa-ti seama pe care?Si LC a lins azi un buchetel de brocoli pana l-a lasat ca pe o creanga fara frunze...apoi l-a scapat pe jos si l-a mancat ZEN.Acu vreo doua zile a morfolit o bucata de carne de pui fiarta...mama ce=a mai plescait si la aia.Vad ca se ineaca mai putin in ultimele zile
Gata fug,ca trebuia sa ma culc de la 22...maine tre sa fiu la treaba la 7....si acu v-o gasit scrierile ca sa am eu ce recupera cu cetitul
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

aever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

virgi si pentru ca a mai spus o surioara intr-un post mai vechi ca veti intra si la odiseea la care voi fi in perioada sarcinii, acum ma gandesc ca nu voi adera la o alta, voi ramane mereu aici sa va citesc si sa va mai spun o vorba buna cand o sa simt ca nu sunt pe langa subiect.
dar timpul le rezolva pe toate si om vedea ce o mai fi.

inca o data le imbratisez si le pupicesc pe toate surioarele care au gasit o vorba buna pentru mine si ma scuzati ca am pus asa de multe posturi, dar cum citeam cum va multumeam, pentru ca la sfarsit nu as mai fi stiut cine mi-a scris si nu as fi vrut sa omit pe niciuna din voi.

o seara frumoasa va doresc la fiecare surioara in parte, multa sanatate la bebei - deea sper ca sunteti bine, mamita cu infectia urinara - si toate celelalte care aveti probleme de sanatate cu copilasii, si multa putere de concentrare si forta de a duce cu bine la sfarsit fiecare ziulica, iar noptile sa devina cat mai lungi si mai odihnitoare la toate surioarele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Neata gagici! Poftiti la Kfea! Astazi sunt matinala, din pacate! Iar am avut un seniment inalatator la ora 8 cand m-am desteptat automat calcand pe voma de mata! Iar i-a dat sotul meu prea mult de mancare!Citez:' mi-e miiiila de eeeaaaa.... saraca, de-ai stii ce ma miauna si ma linge pe picioare!"
Addya, multu ptr cozo!Tare pofta mi-e!
Eva, multumim ptr urari!
Mirela, poate vine si la tine Mos Nicolae cu un bat... asa se zice, nu? Si batul sa aibe 2 liniute frumos conturate!
Virgi, ma bucur ca Lucas doarme mai bine!
Alte noutati despre noi: de cand am inceput sa mancam cereale seara si fructe ziua dormim muuult mai bine. Din 14 zile am avut doar 2 mai proaste... Iar schimbarea a venit din prima zi... Asa ca tind sa cred ca bb nu se satura... Ieri si azi a dormit toata noaptea, iar inainte de papa solida se trezea de 4-6 ori !Asa ca fetelor sunt sperante!
Pupalai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Maaaaaaaaai fetelor, se raceste Kfeaua!
Poftiti la raport!


Mergi la inceput