Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Stefulici, mulumesc! Doar ca eu nu beau cafea, am baut o singura data si mi s-a parut ingrozitoare!!! O apa minerala beau cu drag Ma bucur ca doarme puiul mai multicel

Virginescu, nu ti-am scris inca, imi fac timp si-ti scriu, sar'na! Raspund eu in locul Evei despre alimente. La BLW poti introduce orice de la inceput, nu este ca la schema normala, pt ca ei se joaca cu mancarea, ajunge foarte putina in stomac sau chiar deloc. Ma gandesc si eu ca mai am foarte putin pana incep, trebuie sa-mi fac timp sa recitesc cartea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Hello dragele mele dragi

Noi suntem acasa de ieri dupa amiaza. Toate analizele de sange/pipi/caca au iesit bine. Ieri, inainte sa plecam ne-au mai trimis la ecografie abdominala, de data asta i-am dat sa pape in timpul ecografiei unde s-a observat f bine refluxul. Noroc ca nu are reflux puternic, este gradul 1. I-au facut in spital si 3 doze de ranitidina intravenos ptr reflux, dar aseara tot a bagat vreo 3 in jet si vreo 5-6 varsaturi normale.
Azi ma duc la 12 sa vb cu dr ca vin rezultatele de alergii. Sper din tot sufletul sa nu aibe intoleranta la vreo proteina din lapte sau la mai multe proteine .
Deja am pregatit o lista de intrebari ptr dr, sper sa nu ma dea afara cand o vede cate sunt
Am citit o discutie, parca pe fb despre branza si iaurtul facute in casa ptr bebei, intrebarea era din ce lapte, o s-o intreb si eu pe dr asta ca pare f dezghetata si deschisa. Vreau s-o mai intreb pana cand tre sa-i fierb apa ptr lapte, cand sa introduc carnea, daca sa-i dau oscilococcinum cand vad ca-l ia vreo raceala. La toate intrebarile am mai multe raspunsuri, dar vreau sa aflu si parerea ei.
Daca aveti si voi intrebari, scrieti-mi ca i le pun cu placere

Siiiii...avem 2 dintisori taiosi. Unul a iesit in ultima noapte in spital si celalalt pe zi.
Saracutul, era ca un Azorica, vroia sa rontaie pe toata lumea, tot ce prindea. Va spun, daca nu aveam "suzetele" alea de la Tommee nu stiu daca scapam neroasa.
Cand i-au luat sange si i-au bagat branula, el era atat de preocupat sa-i roada mana asistentei, ca nici nu a observat ce i se face lui acolo. S-au si mirat toate de cat de cuminte si vesel e. Deja primise si un apelativ dragut, toate asistentele il dadeau exemplu la copii care urlau pe Octavian de la 21(rezerva)care nu plange.
Ne-au trimis si la ORL si mucisorii care-i aud eu sunt din cauza refluxului, laptele se duce prima data in nasuc, abia apoi ajunge in gura.
Cred ca va primi Nexium ptr reflux.

Multumesc mult ptr grija care ne-ati purtat-o si pentru urarile de bine

Mmamita si joana sper sa se faca bine puiutii ca tare greu este cu ei bolnaviori.

Virgi ia-ti soro concediu, stiu ca o sa ma balacaresti acum, dar macar ia-o mai usor. Mie nu-mi place cand citesc cat esti de obosita si stresata. Stii cate afectiuni poate provoca stresul, tu trebuie sa fii bine ptr copii tai, sa fii odihnita sa ai rabdare si chef de joaca, ori tu daca mereu esti nedormita, obosita si pe fuga... trece viata mai repede

Legat de urarile ptr aniversari de orice fel, pai si eu sunt o uituca la subiectul asta, ca majoritatea, deci sunt de acord sa anunte fiecare cand aniverseaza ceva. Urarile de la multi ani nu tre sa devina un stres ptr nimeni, mai ales ca uitati-va ca mintea libera nu prea o avem niciuna. Nu trebuie sa ne suparam, ca uita ele rude, sau prieteni apropiati sa ne ureze diverse. Si eu am uitat sa urez, nici eu nu am primit urari, dar nu ma supar, nu tin atat de mult la asta.

Despre discutia de pe fb cu Albinutza, nu vreau sa comentez nimic. Am parerea mea, dar e mai bine s-o tin ptr mine.

Dupa ce ma intorc cu rezultatele va anunt cum au iesit!

Va pupacesc pe toate

PS: Anitta sunt superbi copii tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Deea,tare ma bucur ca sunteti acasa!O sa iasa bune si analizele pentru alergii.Si FEICITARI pentru cei 2 dintisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza trupa!
Addya, cad am vazut eu ca faci cozonac m-am dus si mi-am cumparat si eu... o chestie similara care se gaseste pe aici, mancam si ma gandeam la tine .
Deutzule hai Doamne ajuta sa fie bine bine si felicitari pt dintisori.
Virgi abia am facut 4 saptamani de la operatie si ar fi trebuit sa-mi dispara atele, dar nush ce e pe acolo, nici nu ma mai uit, de ...sport nu se pune problema ca n-am cu cine, a plecat sotul si mai vine marti in cel mai fericit caz. Am vrut sa te intreb mai d emult, ce mai face Ioana cu virusul EB, i-ai mai facut IgG?
Stefulici mi-e dor si mie de Lucas al meu.
Anitta frumoasa tare Iulia si mi se pare ca s-a mai rotunjit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Elena,pacat ca esti departe,te-as fi servit cu mare drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Elly,nu imi vine sa cred cat de mare s-a facut baietelul tau!!!Sa va traiasca,sa va bucurati de el,si sa va aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Neataa!

Multumim Addya! Ai fost pe faza cand am pus pozicile cu Mihnea si ratustele.
Sunt de la baita de aseara!

Anitta, Iulica ta ma pune in mare dificultate! Nu stiu ce sa fac intai: sa-i mananc, falcutele, bulanasele, purcelusii...sau sa ma pierd in minunatia aia de albastru al ochisorilor!
Maaare dilema am!

Virgi, tot pe fuga vad! Zici ca esti pe Duracell!
Cu papatul....de cateva zile iar a inceput sa se agite la masa. Tocmai cand ziceam ca am scapat de chin! O luna a fost bine.
Nu stiu, ma bate gandul sa-i fac analizele de alergii.
Se freaca intr-una la ochi si uneori ii apar pe fata 1-2 bubite rosii, mici, cu un punct alb in mijloc.
N-am dat importanta pana acum, am zis ca poate sa frecat el cu manutele in locul respectiv pt ca ii dispar ca prin minune in cateva ore.
Offfffffffff!

Deea ma bucur ca puiucul a fost cumintel si nu a resimtit spitalizarea!
Doamne ajuta sa fiti ok in continuare!

Sa fii sanatos si fericit, Aditza de Stefulici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Neatza dragelor
Am bagat si eu o caffe latte de la starbucks, Doamne ce buna a fost pana m a sunat matusa mea ca urla Cristian de nu stie ce sa i faca si nu va imaginati cat de repede am putut sa ajung acasa sa l gasesc cu fata umflata de plans. Vai ce speriata am fost pana sa ajung acasa.

A vebut astazi protectia pt marsupiu, o sa o testez astazi pe dupa masa si va anunt daca e oki si daca isi merita banii, cam multi dupa parerea mea, dar na asta e acu'.

Virgi, scumpo, dar ce viata elerta ai. Nu stiu nimic de pastilutele alea insa daca afli let me know ca eu parca ma tampesc pe zi ce trece.

Deea, ma bucur ca ai ajuns acasa si ca piticul e bine. Sper sa nu aiba vreo alergie ceva ca asa naspa e cu ele.

Anittza, ai niste copii de a dreptul superbi

Eva, pai eram si cu soacra si zicea ca agat barbati in parc cu carutul:))) Glumesc, insa daca viitoare il opresc. Si eu merg zilnic la o tura de parc cam intre 10.30- 13.00 , dupa masa nu mai ies, ca dorme piticul. Noi duminica plecam in Germania, asa ca nu promit sa ies sambata dar iau nr tau si daca ies dau un tel

Nu au iesit inca rezultatele la analize...astept...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Unde s-or fi dus noptile alea frumoase cu o singura trezire pe noapte, maxim 2? Cu adormit imediat dupa supt? Ne chinuim cu culcatul cate o ora, o ora jumate dupa care dupa jumate de ora sau o ora se trezeste iar. Eu ziceam ca i-am facut program ok la culcare, mergea treaba bine. Cryssa imi zicea la un moment dat ca poate nu l-am facut corect. Eu am zis ca e ok ca a tot mers pana acum, nu-mi dau seama sa fi incalcat in vreun fel ritualul de culcare. Oare cum imi dau seama cum sa-i fac un program corect si ce inseamna oare asta?Eu am zis ca daca merge atunci e bine, dar acum aceleasi lucruri nu mai merg. Uneori seara pare ca i-ar mai fi foame(poate incep cu completare...) Uneori noaptea pare sa se trezeasca din cu totul alt motiv decat sa manance, uneori la putin timp dupa ce a mancat(30min-o ora) Daca aveti idei de imbunatatire a situatiei, mi-ar fi de folos. Sunt dispusa sa incerc orice!(Da, sunt chiar atat de disperata!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Elly si Eric se freaca la ochi de zor, dar el doarme cam putin si pp ca e de la oboseala, plus ca se freaca mai mult la ochiul cu probleme. Despre bubite rosii, mai are si el, mai ales in jurul guritei ca e o balutza tot si baga tot in gura si se mai si zgarie cu unghiutele desi le tai f des.
Am sesizat ca se inroseste f usor pe piele.


Mergi la inceput