Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Pat pliant, am eu.

Pana acum am folosit doar etajul superior. Mihnea doarme in el de la 2 luni, eu sunt ff multumita.

Acum urmeaza sa-l mut la nivelul de jos, dupa ce ii comand o saltea noua(da, nu i-am mai luat de atunci ).
Sa vedem cum e, dar cred ca va fi ok. Intr-adevar, cu aplecatul va fi un pic greu, ca nivelul e destul de jos.
Dar frig nici gand nu cred ca o sa-i fie.

Andra welcome back!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Te astept!!Cu nuca si ciocolata o sa fie cozonacul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Eu am pat de voiaj, il folosesc, este la parter. Si cand mi-e lene sa il pun in patul din camera lui il pun in asta. Deocamdata sta sus, daca nu se ridca nu am de ce sa-l pun inpartea de jos. Eu zic ca merita.
Pfoai, uit ce am de spus
Eu o sa ii bag carne de la inceput, dar la BLW merge. Iaurt cred ca i-am dat fetei dupa 1 an, dar nu stiu de ce, sa fiu sincera :)))

Al meu doarme singur in camera lui, se scoala doar la 6-7 sa manance, apoi adoarme la loc, atat. Poate conteaza si ca este singur si nu se foieste nimeni langa el, la fii-mea am stat pana la 8 luni cu ea in camera si cum am plecat a inceput copilul sa doarma toata noaptea.

Ioana, sa fie analizele bune!!!
Deea, hai cu vestile!

Anita, vroia sa te intreb ceva, dar am pierderi de memorie, revin cand imi amintesc! (Cica pierderile de memorie sunt de la stres, deja ma ingrijorasem, sunt praf)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Am pus poze noi cu Iulia pe Picasa.
Addya, tare mi-e pofta de cozonac! Si de Sinaia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

Va astept pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

I am facut analize ca nu mai manaca deloc. E care baga in el ca spartul. Acum eu sincer cred ca e de la dintisoii de sus insa na sa fim siguri mai ales ca plecam din tara , i am facut si analizele.

Mi am dat seama astazi ca e tare frig afara si l am pus in marsupiu . Eh sa vedeti ce ia placut asa ca i am comandat si asta
http://www.hiphip.ro/products/protectie-de-iarna-pentru-copiii-purtati-in-wrap-sling-mei-tai-etc

Maine ajunge. Va tin la curent daca e oki sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Da, sunt foarte tari protectiile pt iarna! Pt tatici mai ales, sunt grozave! Eu o sa comand si niste jambiere si niste protectii pt bretele.
Ia uite ce misto arata protectia cu taticul, aia neagra in special.
http://www.poarta-ma.ro/Protectie-pentru-ploaie-vant-ninsoare_p_22.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:



Joana, protectie de iarna pt marsupiu face si tipa de unde am comandat eu mei tai-ul. Pretul e la jumatate.

uite aici: http://www.meitaibebe.ro/magazin-online-mei-tai-pretul-cel-mai-mic/mei-tai/protectie-impermeabila-de-iarna-toamna-primavara-tip-bretea-elastica-sus/

Si pe mine ma bate gandul sa comand una.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Albinuta eu am tinut sa comentez pentru iti spun sincer ca postarile tale de aici, dupa comentariul Onutzei de pe FB, din punctul meu de vedere, au fost mai nocive. Nu cred ca unui om care se chinuie neajutorat ii mai trebuie sa auda ca e frustrat sau ca sta cu mainile in solduri, etc. Eu nu vreau sa te superi, dar aceasta e parerea mea si nu e menita sa te jigneasca in vreun fel.
Eu cand nu am timp recunosc ca nu citesc forumul si nici fb, mai raman in urma si citesc cat timp Eric doarme pt ca atunci nu pot misca un pai in casa ca se trezeste instant si de pe tel cat stau in baie si sotul e acasa.
Eva scumpa da de ce erai amarata ieri? Capul sus ca ai un baietel minunat.
Deutzule sa stii ca ne gandim la voi.
Anitta ma duc sa imi clatesc ochii cu I pe picassa. ar trebui sa mai pun si eu ceva poze, ca filme nu am, desi tot zic sa-l filmez cand rade in hohote, dar nu reusesc.
Aaaa cu zilele de nastere nu le am nici eu , da deloc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Elly sarumana. Eu sunt mai impulsiva si am zis sa comand acum ca apoi ma razgandesc:)))) Deci treaba e deja facuta.

Si ca sa inchid subietul cu Fb mai jos aveti ultima mea postare, ca sa stie si fetele care nu intra. Eu ma supar greu dar de data asta m am suparat si m am simtit lezata, nu de faptul in sine , ci pt ca nu mi se pare deloc normal sa mi fie comentate deziciile si motivele mai ales cand nu am cerut parerea.

"Imi voi spune si eu parerea legat de acest subiect pt ca oricat as incerca sa ma abtin nu pot:))). Eu nu inteleg de ce se discuta despre decizia in sine, nu conteaza motivele. Nu suntem aici sa comentam ca X a iesit de pe FB, vai ce motive idioate mi se par mie. Mai , nu e treaba nostra sub nici o forma. Nu ne a cerut parerea, "Bai eu am devenit dependeta de FB voi ce spuneti, credeti ca e un motiv bun sa dispar?" Nu dragelor! Nu! Trebuie sa ne respecta motivele si deciziile ca altfel nu suntem departe de mahala. Mi se pare lipsa de respect sa arunci cu pietre pt ca tie ti se pare ca motivul pt care cineva a facut ceva nu e suficient de bun. Este bun pt persoana respectiva si daca ea este impacata cu decizia, nu trebuie sa fii si tu (ma refer aici la modul general). Fiecare isi gestioneaza timpul cum poate si cum considera , si nu trebyie noi sa discutam asta. Nu mi se pare firesc si normal."

Va pupicesc ma duc poate dorm putin:D

Mergi la inceput