Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Mai,iar vreti sa crap de ras.
EVA,spune-i sotului ca daca ar fi in fata cele doua cusaturi,ar trebui sa existe si despicatura pt ”aerisire” si ”evacuare”pe acolo.Si sa stea linistit ca nu-i taie nici o cusatura ”comoara ”in doua,ca doar ii bine ascunsa in pampers.deci rad ca proasta de trezesc copkilu...
LA MULTE LUNITE,dragilor,FILIP si MATEI!
TIGRUTZA,cum e branza de capra si oaie cu miros specific ,asa e si lapteleAti papat autodiversificat?
Ma duc sa ma gatesc,ca eu azi fac cinstea de ziua mea.Voua,nuVoua ,in ziua cu pricina!
ONUTZA,SHOSHO,poftiti la raport!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Ciao,
Anitta am gatit asa: ieri supa de curca cu taitei pt ca suntem raciti, friptura de curca cu piure de cartofi si telina, dar si placinte cu mere. S-a mancat tot. Asa ca azi: ciorba de perisoare, sarmale, pilaf, chiftele si inca o tura de placinta. Da, nu dirm de la 3:30 am copiii muciosi amandoi asa ca noaptea ma distrez.
Cica si Lucas are frenul lingual scurt si m-au sfatuit sa i-o tai, ete fleosc, nu tai nimic, sotul e identic si la fel si il adorsi cum vorbeste si cum saruta asa ca il las asa.
Elena si Lucas a avut vineri niste scaune dubioase dar eu le-am asociat cu rapelul de rotarix, l-am facut la 5 luni
Lucasel e bine dar tot lipit ca marca de scrisoare (:)] asa ca wrap la greu
Eva e cu gradi si am inscris-o si la dans. Se pare ca ii place si e fericita.
Deea multa putere iti doresc sa scapati cat mai repede de alergii. Incepusem si noi diversificarea dar am sistat un pic ca imi era cam greu si nici el nu era prea open, ne cam chinuiam un pic sa papam 50-60ml de piure de legume. O sa reiau dupa vaccinul de 6 luni, nu ma grabeste nimeni, de altfel si pediatra mi-a zis ca nu-i bai sa asteptam pana la 6 luni.
Noptile sunt relativ ok, adoarme numai in brate dar nu-i bai nu ma deranjeaza, apoi doarme fie pana la 6 dimi fie pana la 5. Acum s-a dereglat putin de cand cu mucii.
Cam atat despre noi.pup bebelacii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

La multe lunite bebe Matei!
Multumesc tuturor pentru urarile la adresa lui Filip! In nici o luna nu am primit atatea! Va pup dulce si va las ca astept sa ma sune sotul care este cu Bia la Ploiesti sa imi spuna rezultatele!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Ah, nu reusesc sa ma hotarasc ce cereale sa ii dau, am cumparat vreo 3 dar nu am inceput-o pe niciuna. Unele bio de la milupa dar stau in dubii ca sunt cu 7 (sapte) cereale si mi se pare un pic cam mult, si inca doua de la Humana le-a cumparat sotul, unele se pregatesc cu lapte sunt... nu stiu ce cu mar (dar eu nu i-am dat mar pana acum ca incepusem diversificarea cu legumele) si altele care sunt ... tot cu nu stiu ce dar oricum alea contin lapte ori el nu papa lapte Humana ci NAN. pfuuu greu cu bebelacii astia... eu nu as vrea sa ii dau orez fiindca sunt patita de la Eva cu constipatia si nu vreau sa rpet istoria, nu vreti sa stiti cat si cum se chinuia saraca si noi pe langa ea..............
voi ce cereale dati piticilor? multumesc.
La Eva parca nu fu asa complicat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

http://www.youtube.com/watch?v=YlBmcBO-Qn0
LOCUL 1!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Prezent, Virgi, saru-mana de grija. Tare as fi avut nevoie de tine cat am stat la Roman, dar bine ca a trecut si am rezstat eroic. Curand nu ma mai prinde nimeni pe acolo.
Eu stau cumintica si astept marea intalnire a moldovencelor, ma bubur de un cuvant al feciorasului "bau" si de noua descoperire: chiuiala. Pustiul e diversificat, prefera para si se fereste de carne, gusta cerealele(nestle, mic dejun cereale fara gluten, simple), se taraie dupa Shosho, ea il descalta, e pustiul-roade-tot-zambind, e vesel mereu.
In rest, ma amuz de ce pozne face si (mai ales) de ce povesteste matusa ca ii da sa manance verisorului meu (ex:la 7luni jum, ardei umpluti, bors, ficat prajit cu ceapa....)
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha81

http://www.youtube.com/watch?v=YlBmcBO-Qn0
LOCUL 1!!!!!!!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si de Paul Filip (18.05.2012)

FELICITARIIIIIIII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

Buna dupa amiaza!

La multe si frumoase luni, ani sarbatoritilor Paul Filip si Matei.Ce pofta mi-ati facut cu feliile de tort dar am cam exagerat cu dulciurile
Am vazut pozele,numai copii frumosi pe acolo,unu si unu.
Anitta,multumesc. Medicamentul I l-am dat la recomandarea unui medic pediatru gastroenterolog de la unul dintre cele mai bune spitale de copii din NY, am discutat si au experienta cu el. A fost necesar tratamentul pt ca refuza sa manince iar in greutate a luat mai putin decit trebuia..Sper sa nu apara ceva efecte adverse intirziate.
Ylari,imi pare bine sa “aud”vesti de la tine.Eu o sa ii dau cereale de orez,sa vedem cum o fi,se pare ca sintem printre ultimii cu diversificarea.Presiunea e asa mare ca primesc reprosuri si sfaturi cum ca trebuia sa ii dau mai demult si altceva decit lapte.Cred ca poti sa incerci pe cele de ovaz dupa 6 luni dar un mix mie mi-ar fi frica din prima.
Miha,felicitari!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Felicitari pentru fetita, Miha, bravo ei!!!

Ylari, eu nu ma pricep, nu i-am dat fetei cereale si cred ca nici lui nu ii voi da :)) Mai, dar ce gospodina esti! Superrrrrrrrrrr! Am cam poftit !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Fetelor, R. s-a intors azi prima oara de pe spate pe burta, este el lenes, dar uite ca a reusit intr-un final



Mergi la inceput