Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C

Fetelor, R. s-a intors azi prima oara de pe spate pe burta, este el lenes, dar uite ca a reusit intr-un final



--------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de A.C. (31.03.2010) si de R.G. (25.05.2012)




Iti trimit niste chiftele daca vrei :))) oricum eu am gatit dar eu mananc mai mult raw asa ca pot doar sa sper ca se va manca mancarea si nu o voi arunca :)))))))

Stai calma ca si Lucas e un puturos, de fapt cand sa faca acrobatii saracul daca sta mai mult in brate?cand sta pe pat e atunci cand doarme, in rst imi e un drag de el, ca dependenta de brate pot sa spun cae reciproca. dar mai avem si momente de gimnastica i timpul zilei si e super ok, parerea mea. oricum nu suntem la olimpiada sa il pun sa faca flicflacuri :))))))

Mai cereale eu nici Evei nu prea i-am dat. I-am dat la inceputul diversificarii, seara in biberon, cica pentru ca sa nu se trezeasca peste noapte, ei-as, s-a trezit fata la 4 si cu cereale si fara cereale, asa ca nu i-am maipus. I-am introdus pela un an niste cereale de ovaz si proune uscate ptr ca era ffff constipata si astea o ajutau mult cu scaunul. Daracum sunt chiar in ceata, am cumparat trei cutii si nu imi vine sa o desfac pe niciuna hahahaha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha81

http://www.youtube.com/watch?v=YlBmcBO-Qn0
LOCUL 1!!!!!!!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si de Paul Filip (18.05.2012)



Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui gyan

Ylari,imi pare bine sa “aud”vesti de la tine.Eu o sa ii dau cereale de orez,sa vedem cum o fi,se pare ca sintem printre ultimii cu diversificarea.Presiunea e asa mare ca primesc reprosuri si sfaturi cum ca trebuia sa ii dau mai demult si altceva decit lapte.Cred ca poti sa incerci pe cele de ovaz dupa 6 luni dar un mix mie mi-ar fi frica din prima.




Mersi

daaaa, la reprosuri toti sunt buni, si evident ar fi trebuit demult sa ii dau ... mar cu biscuite . lol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Seara buna fetelor!
Ylari arunca si la mine ceva haleu cu prastia ca e fooooame maaare pe aici.
Nush ce e in aer dar si eu primesc aproape zilnic cate un sfat binevoitor=repros ca de ce nu diversific pe E, ca are 5 luni si ceva de acum si are si peste 8 kg si nu ii mai ajunge doar laptele meu, de parca stau ei la tzatza mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Prezent virgi,,,mi s-a cam taiat maiul sa mai scriu.Acu stau in cur si mananc langa pat cat doarme ficiurumiu niste maancare chinezeasca si niste tort si apoi ma duc la somn.Azi l-am sarbatorit pe unul din finii mei face marti 2 anisori si azi a suflat in lumanari.Tudorica este un alintat si un mamos de nu s-a vazut inca pe suprafata pamantului mamamamamama brate brate brate mi s-au lungit mainile pana la genunchi,O dat domnul si in seraa asta am reusit s ail culc pe burta acu sa vad cat o dormi asa.in rest astept 1 dec ca ne ducem la vatra dornei si apote rpindem si niste zapada.in rest suntem bine.T manaca grozav de bine ii place aproape orice.Inrebai de ou ..eu i-am dat azi un sfert de galbenus ca cica asa se incepe cu un cfert pe sapt apoi jumate si apoi unul intreg..i l-am amestecat cu piurel de legume .a mancat tot.de altfel ii pl enorm piurel de legume si iaurtul ca m-am facut si laptareasa ca mi-am facut abonament al lapte la o femeie curata de pe langa iasi si fac lapte batut eu in casa,am incercat si branza si a fost un dezastru asa ca am sunat femeia sa imi faca..
Sho matusha ta e un pic cu capushoru:))) ficatei cu ceapa prajita? si mananca ala micu?
Ma bag la somn ! va urez o seara placuta!

Mergi la inceput
Mergi la inceput