Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Anita, Virgi, multumesc! Si ai vostri la fel! Bluza A. e luata de pe gap.com iar body-ul lui l-am gasit pe un site cu haine din America la preturi super mici! Bine, comanda minima este de 500 ron, dar am gasit pe cineva care strange comenzi si isi pune un adaos mic. Daca nu ma insel am vazut cu little sister. Ci big brother nimic. Daca vrei, iti dau pe privat!

Denisa, LML pt Filip! Si felicitari pentru ambitia ta de a slabi! Si noi la fel dormim: A. cu mine iar tati in alta camera, aia e!

Tigrule, bafta, sunt tare curioasa! Sa il filmezi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Mai acu stau si ma gandesc ca eu n-am baut nicodata lapte de capra..Virgi nu iti placea?
Belissima multumesc pt link
Miha bafta la festival..sa primiti cel mai bun rezultat..Luca e bine acum..i-am dat un sirop natural si vad ca a avut efect.
si mie mi-e dor sa dorm cu sotul meu, parca vad ca pana ajungem sa dormim din nou impreuna nu vom mai fi obisnuiti

La multi ani si multumim de tort!
Dar dau si eu o felie ca si noi facem 6 luni azi

Tre sa intru asi eu sa vad pozele ca prea le laudati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Andra sa stii ca nu ma gandeam sa il filmez daca nu imi spuneai..


Cryssa are eficienta crema?

Ma duc sa fac si un humus, ca i-am dat de gust
Abia l-am adormit pe M, sa vedem cat dureaza..
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza mamici de pui mici!
La cat mai multe lunite frumoase si sanataose sarbatoritilor zilei: Filip si Matei!
Nici eu nu imi amintesc sa fi baut lapte de capra, poate mi-au dat bunicii cand eram mica, dar imi place tare mult branza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

LML Mateiuta!

Eu mananc branza de capra, imi place mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Gata,am revenit ca am reusit sa il adorm. La fix 2 ore de cand s-a trezit, cade in cap de oboseala
La Multe lunite Matei de Tigruta si Filip de Miha! Mari si frumosi si sanatosi sa cresteti, dragilor!
Tigruta, multa bafta astazi la autodiversificare. O sa iti placa mult cand iti vei vedea puiul mancand singurel cu voi la masa dar sa te inarmezi bine cu bavetele cu maneci si ceolofan pe jos
Cum faci tu humusul? Nu am preparat niciodata acasa iar gata facut nu prea imi vine sa iau
Noi am incercat pana acum morcov, brocolli,banana, mar la abur, cartof dulce la abur( este identic cu dovleacul la gust) si ma declar tare multumita pt ca vreo 15 mins la inceput de fiecare masa , chiar baga in gurita( am gasit de fiecare data si in pampers) si doar apoi incepe joaca si mozoleala
Miha, tin pumnii pt Bianca sa ia premiul cel mare
Mey fetelor, am cumparat si eu strampi pentru Dorian sa ii dau pe sub pantalonasi cand iesim afara si de azi dimineata ma cert cu al meu pentru ca el zice ca cele doua cusaturi trebuie sa fie in fata si la spate o singura cusatura iar eu imi aduc aminte exact invers . Cum naibii se imbraca strampii astia ?
Acum sa va spun si eu , sa va alimentati bateriile cat mai stau bebeii in brate sau pe pat pentru ca in momentul in care au luat-o la plimbare, s-a terminat smecheria.
Vai de curul nostru ce patim de vreo saptamana..
Stam numai aplecati,cocosati iar el strabate camera in lung si in lat dupa absolut orice , numai jucariile lui nu: cabluri, fire, luminite,etichete pff orice si daca il iau de acolo pt ca imi e frica sa nu se loveasca de colturile de la mobila , urla ca din gura de sarpe .. exact ca un copil alintat si rasfatat
Virgi, fug acusi sa citesc cele doua link-uri pe care mi le-ai dat!
Anitta, cred ca tricouri( body-uri) personalizate poti face si la centrele alea unde sa fac imprimeuri cu tot ce iti doresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva cele doua dungi sunt la spate, in general se observa la orientarea talpii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Elena, asa stiu si eu pentru ca am purtat strampi atatia ani in scoala generala dar al meu o tine una si buna ca nu are cum sa fie cusatura singura in fata ca ii taie putza in doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva al tau sot are si el logica lui, dresurile pt baietei ar trebui sa fie altfel, dar sunt ca si cele pt fetite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

buna si de aici,
... Bellissima atentie, strici baiatul cu strampii tai :)
... Deea, poi tu nu ai nevoie de fifty shades, tare faza cu branca.
Va pup pe toate, va citesc cind pot-recunosc ca nu sunt la zi cu cititul, si nici nu pot sa tin pasul. Asa ca :
1. Urez bebeilor multe lunite si multe zimbete.
Filip si Matei
2.Clara, am reusit sa citesc cite ceva pe blogul tau. Ma ingrijoram pt ca noi am inceput sa introducem cite ceva muult prea devreme si nu am avut succes( pe la 4 lunite si jumatate). Cam tot ce am realizat au fost pete pe hainute nu mincarica in burtica. Blogul tau m-a ajutat sa fiu mai impacata cu mine. Am inteles ca e mai important sa simta gustul la inceput nu sa aiba burtica plina.
3.Annita iti multumesc ca ai vorbit de KG care nu mai pleaca. Eu am ajuns la kg din luna cind am ramas gravida. Dar, pt ca eu deja incercam de un an jumatate, si pt ca am avut 2 sarcini pierdute in timpul asta, cind s-a lipit Sanducu de noi, deja aveam 10 KG to much.
Si eu as vrea sa le pierd.
Incerc sa maninc legume,carne lean, si fructe (numai dimineata si la ameaza).Nu am prea mult succes. La 170 cm sunt cit o ursoaica la 70 KG.
4.Deea iti doresc succes si rabdare multa in lupta cu alergiile.
5. si la multi ani pt sarbatoritele lunii Noiembrie Virginia, mamitza si asparagus.
6....si gata, Ursuletul meu e treaz

mamica de Sanducu

Mergi la inceput