Burtici de mai-iunie 2013 (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Nu stiu de ce aveam senzatia ca vei naste la sp RM
sunt curioasa, daca joi cand merg nu ma pune sa fac eco din nou, daca e asa ..

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Mie mi le-a cerut inainte ca pana la eco sa aibe rezultatele, sa le bage in soft o data cu ecografia.
Nu sustin adevaruri general valabile aici, nu sustin ca asa se face, eu vorbesc stric de cazul meu.

Medicul meu e Marius Calomfirescu.

15+




Miche 12+ si
Darius (26.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Pe mine ma enerveaza ca sunt 1000 de medici cu 1000 de pareri.
Tocmai de aceea si noi stim fiecare intr-un fel.
Sarcina trecuta am facut dry test, acum mi s-a spus ca e o porcarie acest dry test si mi s-a dat dublu test. Apropo, se mai face si triplu test?
Si eu tot la RM merg, la Badescu Sorin . Mai merge cineva la el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

La Regina Maria vreua sa nasc, sunt hotarata :)

Am mai zis, pe mine nu ma ceama niciodata la controale, doar la eco, daca am intrebari trimit mail. Nu a fost cazul pana acum.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

buna fetelor
astazi am ajuns la medicul de familie aia habar nu are pe ce planeta traieste mi-a dat trimitere la ginecolog si trimitere pentru morfologica intre 19-23 de saptamani ca iam zis eu sa imi dea sa imi prind si eu loc la un spital sa nu o platesc si am intrebato pana la morfo cand mai fac ca trebuie sa fac la privad ca nu mai gasesc loc la spital si imi raspunde cand vrei pai eu fac eco cand vreau sau cand trebuie ma rog cu trimiterea pentru gineco trebuie sa imi fac programare la gineco si o sa ma programeze cam peste 3 saptamani si fac si eu eco in functie de programare ca sa ma duc la gineco cu eco gata facuta. offf ce nebuneala.
Voi vorbiti de dublu test, triplu test medicul de familie mie nu mi-a zis nimic de analize cica am terminat ca sunt bune alea care mi-au facut aia in spital, bun dar urmatoarele cand trebuie sa le facnu mi-a zis nimic si eu mi-am dat seama cand am ajuns acasa, o sa intreb si eu ginecologul ca ala poate e mai destept. cred ca pana la sfarsitul sarcinii eu o sa am 4 ecografii mari si late. in fine sper sa fie bebe bine asta este cel mai important.

*****************
Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Ankylya, in vest se fac numai cele 3 eco morfo, daca totul decurge normal. Si in Fr e la fel. eu fac lonar, ca doc mea imi face cate o eco mica la fiecare vizita. Nu toti doc fac asta insa.
Cu DT nu stiu, probabil acolo protoculul zice ca nu se face la femei tinere. Ceea e e diferit fata de ro, este ca sunt protocoale, care sunt urmarite cu sfintenie.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Stiu de Badescu Sorin ca e un dr fff bun. Eu merg la Mitroi Gabriel, la Medlife( am abonament de la firma care imi acopera consultatiile, analizele, ecografiile, inclusiv cele 4d)..Am citit pareri bune pe forumuri despre el..Voi ati auzit ceva? Mai e cineva care merge la Medlife?


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Madd11ee, si eu am fost f multumita de el sarcina trecuta. E atent, te linisteste cand ai vreo problema, raspunde mereu la tel.E si tinerel

Eu am abonament la Sanador.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Da..foarte tinerel..si dragutel..:) Incepuse sotul, mai in gluma mai in serios, sa vrea sa vina cu mine la fiecare control..:)) Sper sa fie bine..Sotul meu mai are prieteni medici, au inceput si ei sa se intereseze de calitatile dr meu, sa il asigure pe sot ca va fi bine:))

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marie21 spune:

va multumesc pt calduroasa primire fetelor!eu fiind la inceput de drum sa zicem asa,am fost o singura data la medic pana acum,adik doar am facut cunostinta,ink nu mi.am format o parere despre ea. mi.a spus ca pot folosi orice cosmetice cu exceptia vopselei de par,eu am citit pe unele site-uri ca lacul de unghii ar fi daunator,voi ce stiti despre asta? sincer e una din placerile mele vinovate,dar dak e daunator clar nu mai ating nicio oja de acum inainte.va pwp toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Joi merg si eu la control,abia astept!
Ati mai aflat vreo una sexul copilului?

13

Mergi la inceput