Burtici de mai-iunie 2013 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Mai fetelor, adevarul e ca e cam ciudat: am facut analizele de sange pt dublu test la sf saptamanii trecute si eco mi-a zis abia pe 03 dec.
Eu,am acum dupa UM 11 sapt.El zice ca am 10 sapt, dupa eco.
Sarcina trecuta am facut Dry test pe la 12 sapt si eco pe la 11 si ceva, dar acum m-am gandit ca procedura e alta si mai depinde si de laborator.
Am facut analizele pt DT la Regina Maria.
Oricum, maine la control intreb ce si cum, e ciudat cum mi le-a dat,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

la care policlinica RM?
La regina maria (baneasa) le-am facut si eu, joi, si mi-au zis intai eco, iar la cateva min dupa eco mi-au luat sange..
maine am si eu rezultatele..


Citat:
citat din mesajul lui Kabecka

Mai fetelor, adevarul e ca e cam ciudat: am facut analizele de sange pt dublu test la sf saptamanii trecute si eco mi-a zis abia pe 03 dec.
Eu,am acum dupa UM 11 sapt.El zice ca am 10 sapt, dupa eco.
Sarcina trecuta am facut Dry test pe la 12 sapt si eco pe la 11 si ceva, dar acum m-am gandit ca procedura e alta si mai depinde si de laborator.
Am facut analizele pt DT la Regina Maria.
Oricum, maine la control intreb ce si cum, e ciudat cum mi le-a dat,nu?




Miche 12+ si
Darius (26.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

sangele la 10 s si eco morfofetala la 12s. Eu asa stiu.
Si la mine au fost diferente la bebe, la inceput de 1 saptamna, apoi cu fiecare eco a scazut diferent aceasta. Ultima eco bebe rcuperase intazierile si era cu vreo 3 zile peste, adica mi se mutase DPN-ul pe 3.06, in loc de 6.05.

Mai e loc de jonglat acolo, ideea e ca sunt 12s de la ultima menstruatie, nu dupa cum arata bebe la ultima eco... eu asa stiu...dar nu sunt medic gineco.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Vicky , m-am linstit ! credeam ca la voi e obligatoriu..
deci nu le fac

Madd , casa de piatra, si asculta sfatul cu latimea patului . Lui Darius i-am facut camera, pe care abia acum , de putin timp o foloseste, de cand stie de bb . Noi avem patul lat, dar 4 in pat e cam mult

Flafi, la ce dr mergi tu?



Miche 12+ si
Darius (26.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Flafi nu e o regula. Eu am facut eco la 12s2z si sangele la 12s4z. Este un interval de vre-o 3 saptamani in care poti sa le faci, asa scrie la mine pe hartiile alea.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Miche, la RM Dorobanti.
Mi s-a parut aiurea si mie cand mi-a scris cum sa le fac, dar am zis ca asta o fi procedura....acum imi pare rau ca nu am intrebat pe moment.
Asa stiu si eu ca se tine cont de UM.
Offf, vad maine ce zice. Sper sa mai gasesc programare pt eco mai devreme...vroiam la Iosup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Miche, eu nu m-as agita cu trombo. Ai deja un copil, deci acum nu stiu cati ani nu aveai. Sa fii facut acum, sansele sunt totusi ff mici.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Mie mi le-a cerut inainte ca pana la eco sa aibe rezultatele, sa le bage in soft o data cu ecografia.
Nu sustin adevaruri general valabile aici, nu sustin ca asa se face, eu vorbesc stric de cazul meu.

Medicul meu e Marius Calomfirescu.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Stiu :) Flafi. Depinde de doc in ro.

Aici laboul baga in soft ...


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Va multumesc pentru incurajari si sfaturi, fetelor...O sa ascult de sfatul cu patul, mai ales ca sotul imi tot zice ca putem nici sa nu cumparam patut, ca el vrea sa doarma numai cu bebe in pat..:) El inca nu intelege ce inseamna asta:)) Dar o sa caut un pat mare, just in case:))

8+

Mergi la inceput