La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:



Dr Anca, Alex nu doarme invelit.. in sac nu am incercat.. cred ca l-ar incomoda foarte mult, cred ca sunt suficiente ortezele..., si nu vreau sa-i mai limitez miscarile cu ceva. Peste noapte avem 22 -- 23 de grade in camera, iar el doarme intr-un body cu maneca lunga si pantaloni pijama...

Noi papam si bucatele si blenduit bine si mediu... depinde de legume/fructe.. dar sunt zile cand nu are chef sa manace pasat si atunci blenduim..

Am incercat sa-i dau supa cu orez.. si nu suporta textura orezului... sub nici o forma nu a vrut...

O zi buna!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cine vine in seara asta la 20:30-21:00 cu mine, olga si irina in oras??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Distractie placuta fetelor diseara!
Jo a mea a facut temperatura azi-noapte, sper sa nu fie nimic grav, sper sa fie doar un dinte ceva.
In rest, ne bucuram de ultimele (cred) zile insorite.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Multumesc de raspunsuri!

Noaptea trecuta m-am chinuit sa o invelesc si dupa o perioadacand ma trezeam era dezvelita, normal. Azi sa incerc sacul. Am 21-22 de grade si o tin cu body si salopeta cu totul dar are mainile reci noaptea si fata. ca ii scade temp corpului.

Wow intalnire, distractie placuta fetele!

Lexi sanantate!

Azi am dat marul pe razatoarea mea, partea mare si i l-am dat cu mana. Am avut mai mult succes decat piure. Ciudat

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Salutare dragutelor..

Lexi poop gaza mica sa treaca febra si sa iasa un dintuc

Si mandra mea doarme noaptea dezvelita,am cam 24-25grade in camera,o culc in pijamalute sau in salopete cu maneci lungi,ea mereu e calda,asa ca nu imi fac griji..nu am incercat sacul dar la cat se foieste mii ca dau banii de pomana pe el

Vine mosul..yuhuuuueu cadouri nu primesc si in acest caz nici nu cheltui bani sa ofer(o fi o placere ,un sentiment frumos dar daca nimeni nu se sinchiseste sa imi ia macar un glob eu de ce as fi asa darnica)La mamici le trimitem banuti,in rest fiecare cu ale lui.
Pentru maria mea vrem sa ii luam multe dar vom vedea ce si cum deci in mare jucarii.Sotul nu a mai avut rabdare si sia luat telefon asa ca atunci doar ceva sa nu treaca neobservatiar eu am 2 chestii ori bicicleta pt sport,ori tratament de remodelare acas(asta daca imi vine cumnata in vizita ca sa mil ia din ro).
Nici moata mea nu papa neblenduitdaca ii dau bucatele cu mana le ia,sau ii dau ei sa molfaie ceva cand mancam noi dar in lingurita daca nu e fin si rece nici nu se uita la mine..:))))

Despre noi mare lucru nui de zis,papam,crestem,tipam,alearga in 4 labute,se catara pana si de pereti,frigider,dulapuri,merge pe langa pat,toata ziua face ca tractorul si ne scuipa in ochi,mai nou toata ziulica o auzi ghe,ghi,ghi,ghi si tot asa de imi vine sa o mananc cat e de dulce.

Va pupacesc dragutelor si aveti grija de voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Seara buna si de la noi! vad ca nu avem sarbatoriti astazi... ce bulgarasi superstitiosi :)
Fetelor dragi, distractie placuta! eu chiar va invidiez pt iesirea asta! de 2 sapt imi bat la cap sotul si cumatrii sa iesim undeva fara ariana si nu am succes
si ariana se dezveleste noaptea si din aceasta cauza o imbrac mai grosut: body si salopetica sau salopetica si ilicut. avem in jur de 22 grade in camera.
de mancat ar prefera pasta, insa papa si bucatele, si faramitat si finger food. alexa - sa incerci orezul brun, ca are alta taxtura
adc- noi la roseola am avut fix 3 zile de febra si dupa febra am avut bubitele pe abdomen si gat. sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Seara buna si de la noi! vad ca nu avem sarbatoriti astazi... ce bulgarasi superstitiosi :)
Fetelor dragi, distractie placuta! eu chiar va invidiez pt iesirea asta! de 2 sapt imi bat la cap sotul si cumatrii sa iesim undeva fara ariana si nu am succes
si ariana se dezveleste noaptea si din aceasta cauza o imbrac mai grosut: body si salopetica sau salopetica si ilicut. avem in jur de 22 grade in camera.
de mancat ar prefera pasta, insa papa si bucatele, si faramitat si finger food. alexa - sa incerci orezul brun, ca are alta taxtura
adc- noi la roseola am avut fix 3 zile de febra si dupa febra am avut bubitele pe abdomen si gat. sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Am uitat sa va spun ca am trecut la etapa deschiderii dulapurilor si sertarelor. numai ca isi prinde degetele, mititica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Buna dimineata
La multe lunite bulgarasilor sarbatoriti zilele astea
La multe lunite printesei mele care face azi 11 luni,mai o luna si taiam motul
Nu imi vine sa cred ca trecut deja asa de mult de cand am nascut-o.
M-am gandit sa va povestesc cum a decurs nasterea la noi,daca va intereseaza.
Era marti 13 dec 2011 ora 23 cand ma chinuiam sa adorm,dar nu puteam,nu aveam dureri,nu simteam nici un discomfort,nimic.Pe la ora 1 am simtit cum curge ceva,ma gandeam ca fac pe mine,dar nu se mai oprea,atunci ii spun la sotul meu ca mi s-a rupt apa,el a fost mai speriat ca mine.Bagajul il aveam pregatit,am plecat la spital in camasa de noapte si cu bocanci in picioare.Eram dilatat 1 cm cand am ajuns,pana pe la 10 dimineat nu o fost nici o schimbare,tot asa am ramas cu dilatatia,putine dureri.Ma intreaba doctorul daca vreau cezareana,eu am zis ca nu,mai asteptam ca sa nasc natural.Pe la ora 13 o inceput contractiile cam din 30 de min,dilatatia cam 3 cm.M-au tinut dureriile asa pana pe la 17,dupa acea au inceput sa fie mai dese,de abia ma miscam,dar eu la ora 19 am zis ca nu mai suport dureriile si am zis ca facem cezareana,doctorul zice sa mai stam pana la 20,la acea ora de abia eram dilatata 5 cm,La ora 21 mi-au bagat glucoza in perfuzie,atunci au inceput adevaratele dureri,pana la 22 a fost o ora de cosmar.M-au dus in sala de nasterii,eram dilatata 9 cm,am impins de vreo 4 ori,m-a ajutat si moasa,ca altfel nu reuseam sa nasc asa usor,iar la 22:15 a venit pe lume printesa.Sotul meu si mama mea erau afara,pe la 22:30 ii sun si le zic ca am nascut.Sotl meu a fost primul care o vazut-o pe printesa.pe la 23 s-a dus la nou-nascuti si a luat-o in brate.Eu am vazut-o de abia a 2-a zi la 7 dimineata,pt ca pana atunci nu am putut sa ma ridic din pat.Dupa 3 zile am avut lapte.A avut si icter,dar o stat la lampa doar noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata!

aly k frumoasa poveste!

LA multi ani sarbatoritilor zilei si celor 2 Filipi!

va pup si revin ca fug sa iau raresu' de la scoala!

Mergi la inceput