La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hello fetelor...
- gata de-acu intram in febra sarbatorilor...nu am avut timp sa ne gandim la cadouri...stiu doar ca i-as lua multe jucarii Ilincutei....la noi va fi mai greu anu asta....ca na...cumparam apartament si pt noi e cel mai bun lucru care ni se intampla in ultima vreme...si e taaaaaare costisitor totul....vrem sa-i luam saniuta, premergator...deja i-am achizitionat prima ei casuta cu bilute muuuulte....si cate nu i-as mai lua...pt sot tre sa ma gandesc....apoi eventual luam ceva pt fini, frati...asa simbolic...
- Olga, tre sa te apuci cat ma repede de cumparaturi
- apropo de dormit in sac,a mea fetita doarme noaptea in sac, caci nu prea sta invelita...s doarme destul de bine in saculet...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ai mei nu suporta sacul.

olga, te intrebam pt ca nici marius nu o poarta. nu ii place sa poarte bijuuri. a facut el un efort la inceput dar acum zace pe aici prin casa ;) pe mine nu ma deranjeaza, ca nici eu nu o port mereu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Uau, Olga, de la fratele tau ai 8 nepoti??? Oricum vad ca si tu ai neam mare. Globul de care zic e www.amazon.de/Ravensburger-12142-Kindererde-Nachtlicht-puzzleball/dp/B007MPKZEM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1352727064&sr=8-1" target="_blank">asta, e si puzzle, asta am uitat sa precizez.


de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Mady am vazut cortul cu bile, este supeeeer!!!! M-ai inspirat, asa ca am scos si eu bilele lui David de sub pat si s-a distrat Leon foarte tare.

Alice nici lui Cristi nu-i place sa poarte accesorii. Mai poarta cate-un ceas cand are chef. Sa vad cat il tine. Mie imi place sa port verigheta, imi place tare mult verigheta mea. Am dat-o jos doar cand eram prea mare si nu mai incapea pe deget.

Lexi fratele meu are 8 copii, dar numai 2 sunt ai lui, restul infiati. Dar tot nepotii mei sunt si trebuie sa le iau cate ceva. Mai ales la fetita mica, caci este si finuat mea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Olishka..jos palaria pt.fratele tau! A infiat 6 copii. Mare om, mare caracter. Deja il iubesc.Dumnezeu sa-l binecuvinteze!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Olishka..jos palaria pt.fratele tau! A infiat 6 copii. Mare om, mare caracter. Deja il iubesc.Dumnezeu sa-l binecuvinteze!


Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Este cel mai bun om pe care-l cunosc si sunt mandra ca este fratele meu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Mi-am trimis copilul mare in excursie si deci sunt foarte matinala

Oliska, eu imi amintesc ca ai mai spus de copiii fratelui tau. Frumos gest

Ce idee buna sa iei cadourile de Craciun din timp, si cate cadouri faceti voi fetelor! Pentru mine era de asemenea o placere sa caut ceva cu semnificatie pt cei dragi, familie si prieteni, chiar daca nu foarte valoroase. Dar... mai multe motive m-au facut sa o las mai moale, cred ca m-am mai plans si anul trecut de asta si nu mai reiau, atunci aveam scuza hormonilor care dadeau pe dinafara

Dar ideile voastre de cadouri sunt interesante si ma inspira.

Mda, dupa ce febra lui Cristi a cedat i-a aparut incet incet pe gat si pe corp o eruptie ca o iritatie care habar nu am ce e - intre timp s-a estompat, nu a disparut chiar de tot. Cand era micut s-a mai iritat de cateva ori dupa baie cam in acelasi mod, dar parca nu chiar asa de vizibil. Cum nu mai avea febra si nici nu parea sa il deranjeze l-am lasat in pace, i-am facut chiar si baie. Am auzit ca si herpangina poate sa dea o usoara eruptie, ca sunt si viroze eruptive care nu sunt nici roseola, nici herpangina, sau ca pur si simplu apare iritatie din cauza febrei. In orice caz doctorita m-ar certa ca nu am sunat-o.
Deci Luiza, bine ca nu me-am intalnit, daca a fost roseola (desi nu cred) pt bebelusi e contagioasa, sora-sa n-are nimic

Lali, nu mai zici nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Amelia, sanatate.
Nici eu nu m-as fi strofocat cu cadourile de craciun, dar ne vom aduna toti la noi, ca e si ziua lui radu si na. Pun cadouri pt copii, iau ceva si pt restu :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

multumesc pentru sustinere!
olgutza ma bucur mult ca a venit bb la tine...tot o piersicuta

anagel io vreau musai...sa nu ma superi denisa!!!!

suzieq Filip mananca numai blenduit bine de tot...dar are 2 dinti...ce sa ii cer?

georgia cum sunteti? sanatate multa!

olga super tare si lista ta fratele tau

mady am vazut pitica in bile...e superba

adc daca era roseola se umplea rau de bubite...poate sa fie de la febra o usoara iritatie sau asa numitul enzentem viral...vb profesionista din mine ca le-am vazut pe toate la rari

la noi de Craciu pe 24 decembrie se strang mai toti: finii (7 mici) verii, parintii mei, nasii, vecini si vine Mosul la propriu ...deci si la mine lista e huge dar o rezolv asa ca dupa Mos Niculae intr-o dupa amiaza cand prind eu liber

ieri am fost un pic mai bine dar azi noapte iar rau...acum sunt mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata dau cafeaua/ceaiul si croissantul.Va citesc zilnic dar nu apuc sa scriu.Mai am 3zile de petrecut cu surioara mea si ne plimbarim prin tot Orasul si pe langa vremea a tinut cu noi si nu a mai plouat.
Vad ca aveti liste lungi de cadouri,Lexi -ma bag si eu in listuta de infiat.Si eu tb sa ma apuc de cumparaturi....
Sanatate multa la bebeii bolnaviori si mamicilor nervi de otel.
Toate cele bune tuturor.
Adc- am raspuns prezent la apel.
Pupici


Mergi la inceput