La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Buna dimineata mamici! Felicitari tuturor pentru bebelusi, multa sanatate tuturor si rabdare cat cuprinde sa va vedeti puiutii mari!

Eu sunt o mamica de ian-feb 2013 si va propun acest subiect nou, http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175565&nm=Nasterea-la-Regina-Maria, care ar putea ajuta viitoarele mamici ce urmeaza sa nasca in aceasta clinica! Cu speranta ca nu v-am deranjat, va multumesc anticipat pentru particiare! Bineinteles, atunci cand puiutzii va vor da ragazul necesar!


Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey (17.04.2008) si 25+ cu Heidi Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

De o saptamana si ceva de cand nu am mai intrat s-a pus Adeluta mea pe mancat, bine mancare tot ce facem pentru noi cu sare dar putina, si mananca in sfarsit cat de cat nu numai 5 lingurite.

Am pus casa la punct si am sfintit-o sambata, am scapat de o grija.
Cea mica tot cu mucii de ma dispera si am trecut la colargol ca vad ca nu merge fara nimic, doar cu aspirat.

Bebeii vostrii dorm inveliti? A mea numai dezvelita si am si sac dar nu cred ca am succes cu el. Stau in sac de dormit ai vostrii?

Vreau sa le fac pe toate si nu imi ramane timp nici de forum si nici de FB, de fapt nici nu am mai deschis laptopul. Se trage apa de la retea pe strada si sunt si sefa de lucrari .

Cand va aud de cadouri , mi se pare mult pana la Craciun, sper sa mai scap de treburi sa ma gandesc si la cadouri.

Va pup si va doresc o saptamana usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Georgia, noi suntem alaturi de voi, nu va putem lasa la greu. Ieri dimineata am tot umblat pe al tot felul de doctori, inclusiv la orl. Eu am un fix cu urechile si cum are muci Vlad cum zdup la otoscop sa vedem ce si cum. Am avut noroc ca am ajuns la orl si am dat peste un dr foarte dragut (am mers la adulti ca la noi nu exista garda de orl copii) si mi l-a verificat atent si amigdalele erau varza, dupa ce cu o seara inainte am fost la epdiatrie in urgenta si mi-a zis ca nu are nimic in gat. Asta e, sper sa treaca iarna, desi am suferit groaznic din cauza verii toride asa astept vara si nu credeam ca o sa o spun curand.

Dr Anca, eu l-am obisnuit de Vlad de la cateva luni in sac, am avut vreo 4 saci pana acum si exceptand zilele foarte calde de vara el numai in sac doarme, acum avem 3 texturi: subtire, intermediar si gros. In impul zilei il culc invelit, dar si imbracat cum sta prin casa, mai grosut un pic fata de noaptea cand are un body si un panatlon subtire. Spor la lucrari si ca sefa de santier trebuie sa fii dura cu muncitorii aia.

Olguta, felicitari pentru linguritele de albitura, am vazut si eu acum cu boala asta ce inseamna sa vrea copilul sa manance si sa nu poata, groaznic!

Lexi, foarte harnica ai fost cu cadourile, si eu am o lista destul de lunga si mi-am propus sa cumpar din timp, dar nu stiu daca reusesc, cum nu conduc la mine e mai greu cu plimbarile, am avut noroc ca am facut o comanda la tesco si am cam acoperit macar din copii, stiu ca multi s-ar bucura la jucariim dar anul asta primesc haine.

Mai sunt bulgarasi care nu acceta mancarea numa blenduita? Afara de banana Vlad nu accepta nimic pasat cu furculita, ori super crema ori bucati si nu vreti sa stiti cum se face cand mananca bucati si plus ca nu stiu cat si cum mananca la bucati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Nu mai stiu cine vroia un cadou glob pamanesc iluminat...intra in oferta la Lidl...verificati!

REvin ca urlaaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Ioana Andrada si Antonia Camelia!
suzieq, nici a mea nu papa bucatele decat daca ii rup eu si ii dau. Dar i-am luat borcanas de fructe de la 8 luni si nu mai era pasat de tot, avea bucatele miiici in el. Sa fi vazut ce le mai scuipa... Din borcanas nu papa decat piure, altfel nu.
Dr_anca, multa sanatate fetelor si felicitari pentru sfintirea casei! Si mult succes cu muncitorii, nu e lucru usor...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Nepotico, eu vroiam glob pamantesc. Stiu, ca au si aici si la Lidl si la Aldi, insa asta pe care l-am ochit si eu si fii-mea e si cu animale, adica are desenate pe el animalele specifice fiecarei zone. E f fain.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Kraluca eu ii dau lui Leon apa cu lingurita. Dupa o masa ii dau cam 5-6 lingurite cu apa.

Georgia noi acum folosim pt tuse sirop Prospan. Este din plante. Mi se pare bun. Sanatate

Lexi esti de-a mea Da tu m-ai luat...i-auzi pregatirea cadourilor din iulie-august Cred ca asa o sa fac si eu la anul ca sa nu mai simt asa tare gaura in buget. Mi-ai dat o idee minunata pt cadoul lui Chiti: o sa-i iau si eu glob, sigur i-ar placea. Tu de unde l-ai luat pe al tau, smecherul?

Eu trebuia sa-i iau lui Cristi un lantisor pt verigheta, cadou de Craciun, dar si l-a luat el singur ieri Acum tre sa caut altceva

Hai sa va arat si eu lista mea:

-copiii mei: Leon, David, Chiti
-sot
-mama si soacra
- sora mai mica si fratele + cumnata+ 8 nepoti
- 4 perechi de fini
-nasii lui Leon + fetita
-verisoara mea (cea mai buna prietena a mea, vreau sa-i iau ceva frumos de tot)
-matusa din Buc (ceva simbolic)
-3 perechi de prieteni f buni care au si ei copii
-menajera mea - caci merita! - il iubeste pe Leon (si pe David si pe Chit) la nebunie si sta cu el cand am nevoie
- cateva mamici de la ghiocei care imi sunt bune prietene + ghioceii lor
sigur mai imi aduc aminte de cineva

Si eu, ca si Lexi, ador sa ofer cadouri celor dragi. Craciunul este sarbatoarea mea preferata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Wow olga! Da chiar ca ai de cumparat. Noi suntem mai putini :)
Cristi poarta verigheta la gat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Alice Cristi a incercat sa poarte verigheta, dar atata se juca cu ea (mai ales cand vb la telefon) de o pierdea mereu, asa ca a renuntat la ea. Acum si-a luat un lantisor si o poarta la gat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Punem in aplicare ideea lui Lexi cu Secret Santa. Cine se mai inscrie? Maine vrem sa afcem extragerile. Cadoul va avea o valoare de aprox 50 de lei. Am mai discutat si pe FB si avem o lista lunga. O sa o scriu si aici.

Mergi la inceput