La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor. Matusica pe receptie.
La multe lunite, Isabella Andreea, Filip Andrei si David Andrei!
La multi ani fericiti celor 2 Filipi!
Aly_k, o nastere destul de rapida, zic eu! Felicitari!
Am scapat de febra momentan, sa speram ca nici nu mai revine. Inca nu am pipait-o in gurita sa vad daca are vreun dinte nou sau nu, o sa ma uit diseara.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hello fetelor...
-frumoasa poveste Aly..mi-am adus si eu aminte de noaptea aceea.knd s-a nascut mandruta mea..m-am emotionat...
- ce urat e afara...nici nu putem iesi...
- la multe lunite bulgarasilor pe care i-am ratat pana acum...la multe lunite Isabella, Filip Andrei, David Andrei
- la multi ani Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Ziua buna lume
Aly frumoasa povestioara si frumoasa si dulce printesa a rezultat in urma durerilor care acum nici nu mai conteaza

Sa va fie de bine Doamnelor ce iesirati la sueta aseara

La multe lunite sanatoase Isabella Andreea,Filip Andrei si David Andrei[s

Poop toata gasca vesela si va doresc o zi buna si frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare dragi mamici!!!

Dau o ultima strigare, caci diseara se fac extragerile, asa ca va astept sa va inscrieti pe lista Mosului DC. In caz ca ati sarit peste postarea anterioara si inca nu stiti despre ce este vorba: avem o lista de mamici de bulgarai si dupa tragerea la sorti (organizata de mine in aceasta seara) ne vom cadorisi in secret. Destinatarul nu va sti de la cine a primit cadoul. Cadoul va avea o valoare de aprox 50 de lei.

Daca mai sunt doritoare, astept sa-mi trimiteti pe PM adresa si numele complet.

Va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Stefan Matei si Ana Beatrice!
Am scapat de febra dar nu si de maraieli si de trezirile de noapte. Aseara chiar am adormit-o foarte greu, abia pe la 22.30 a adormit, in conditiile in care, de obicei la 21.30 e in lumea viselor. Presupun ca e tot de la dinti, am simtit gingia inflamata in vreo 3 locuri dar nu cred ca a spart pe nicaieri.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

buna!
la multe lunite bulgarasilor care au sarbatorit ieri si astazi Stefan Matei si Ana Beatrice
noi raportam o laringita acuta... facem tratament cu vibrocil, aerosoli si nurofen. Ariana este in a 3-a zi de raguseala si este asa de simpatica cu vocea schimbata speram sa treaca repede si sa evitam raceala care acompaniaza, de obicei, laringita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

salutare!

Stefan Matei si Ana Beatrice!

Raluca, insanatosire grabnica si sa scapati fara raceala!

Lexi, sper sa scapati repede de maraieli si sa iasa dintii fara dureri prea mari!
La noi vad ca azi e mai liniste! I-au iesit 3 dinti si a fost teroare!
Am avut si controlul mare de un an, 2 ore de teste! Slava Domnului ca e bine, a recuperat o luna si jumatate, mai avem o luna restanta. Avem 9 kg dar restul masuratorilor (lungime, diametru capului) nu m-i le mai amintesc nicicum, astept sa vina rezultatele acasa. Mai avem vaccinul de 1 an si scapam pt urmatoarele 6 luni!
fug s afac repede de mancare pana nu se trezeste!
O zi minunata,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Rox, felicitari pentru rezultatele bune de la teste si bine ca ati scapat, momentan, si de durerile de dinti! Sper ca urmatorii sa iasa fara dureri asa mari, eu tot sper dar vad ca la noi nu prea sunt sanse...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Bulinutza, pai a cam fost plin de bube cristi, dar au trecut la fel de repede precum au aparut, iar el deborda de energie. Si nici urma de dinti.

Apropo, mai exista vreun bulgaras fara nici un dinte? Nu ca mi-as face griji, doar informativ, sora-sa avea 4 dinti iesiti de cativa mm la varsta asta.

Luiza, am inteles bine, e racit Vladut? Daca da chiar ma bucur ca nu v-am intalnit atunci ca imi faceam griji ca de la noi ati pescuit-o. Din pacate de acum vom tot avea parte de raceli, viroze si alte cele, sper doar sa treaca repede si fara antibiotic

Stiu sigur ca mai voiam sa zic ceva, a, da, Lexi, daca nasterea Alinei a fost rapida, de mine ce zici ca am ajuns la spital cu dilatatie 1 cm la 11 fara cateva minute iar ora nasterii lui Cristi e 14.25? E drept ca era al doilea copil, dar a si avut 4kg. Forever recunoscatoare d-lui dr ca a stiut ce si cum sa faca sa nasc fluierand asa un copil voinic. Astept aniversarea de un an si voi povesti si eu cum a decurs nasterea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Radu n-are dinti deloc

Mergi la inceput