A inceput campania electorala.....

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Bineinteles ca are logica. Numai ca trebuie sa o vezi.
Tarciceanu si Orban au avut la dispozitie 2 ani sa se opuna constructiv.
Insa nu au facut-o. Nu o vor face nici de aici inainte.

Aiuristic ar fi sa-i aleg pe ei asteptand sa-l trimita pe Crinutz la somn.

Daca PNL nu va obtine numarul de mandate scontat va cadea capul cuiva. Si acel cap, de data asta, va fi cerut de cei din judete. Filialele din anumite judete il sustin pe Antonescu - bani, afaceri, legi, licitatii promisiuni. Daca nu va fi guvern Ponta si un PNL cu mandate indestulatoare adio bani, afaceri, legi, licitatii, promisiuni.

Eu ca alegator nu trebuie sa dau mandat cuiva pentru a scapa de altcineva ci pur si simplu trebuie sa nu dau mandat.
Acum sper ca s-a inteles.

In politica niciodata nu trebuie sa te bazezi pe un candidadt ca il va indeparta pe celalalt. Ei coabiteaza foarte bine in Parlament spalandu-si reciproc mainile.


Ps. Mi-ar placea ca nimeni sa nu mai spuna despre cineva ca este manipulat. O spun ca om, ca simplu user.
Mi se pare respingator sa dai astfel de verdicte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Am retinut.
Adevarul este ca suntem supusi unei manipulari intense si este putin probabil sa te poti sustrage in totalitate. Oricate eforturi ai face sa te informezi, tot raman efectele manipularii.
Introducerea sistemului electoral uninominal s-a facut prin promovare, o forma de manipulare, si apoi s-a afirmat ca electoratul isi doreste un sistem uninominal.
Nu s-a discutat cu argumente, nu s-a alocat timp egal pentru sustinatori si adversari asa cum prevad normele Comisiei de la Venetia.
Toata campania electorala este o manipulare, pentru ca nu avem o mass-media independenta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Pe d'acu manipulare Deceneus ca ma enervasi cat sa vorbesc urat!

Cine este un cetatean cu mintea la locul ei si este interesat de ce il asteapta nu poate sa traga alta concluzie din campania rusinoasa pe care au facut-o toate partidele decat ca lupta este "pe felia din cozonacul ce a mai ramas" si ca-i doare in posterior de soarta romanilor!
Acum si-au aratat toti fata manjita si cine nu-i vede si nu-i sanctioneaza in singura zi in care poate, isi merita soarta!

A venit careva sa propuna ceva solutii pt. revigorarea economiei pt. ca sa aduca locuri de munca (aici sa nu-i bagam pe ticalosii care umbla cu referendumul de la Rosia Montana ca nu mai pot ei de locurile de munca si cum vor mai trai amaratii de acolo dupa ce-or gata aurul!) si un buget rezonbil dintr-un sistem rezonabil de taxe, ceva solutii ca sa scada facturile nenorocite care ne seaca bugetul?
Niciunul, toti sunt chititi pe spagi!
Toti investitorii din aceasta tara isi calculeaza cheltuielile in functie de procentul pe care trebuie sa-l cheltuie pe spagi!

Daca romanii nu-si vor desminte vana de oameni destepti, sunt convinsa ca nu le vor face jocul parazitilor care ne sug tara si pe noi!
Cum o vor face? Aici sa vedem daca ne putem considera un popor care nu se lasa inselat asa usor si care in conditii de restriste gaseste solutia cea mai buna!
Nu le convin ofertele politicienilor, fara frica sa-si exprime opinia!

Simt ca ma sufoc cand ma gandesc ca va veni alta "generatie" de idioti care sa ne conduca destinele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Te satisface sa afli ca imi voi anula si eu votul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

eumada, nu ma satisface, ma baga in ceata!
Parca erai inregimentata PNL?
Chiar ma miram ca asa cum te prezinti ca spirit liber nu te vedeam inregimentata in niciun fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am fost si raman PNL-ista,dar asta nu presupune ca nu vreau sa-mi anulez votul.S-au intamplat niste chestii recent si asta vreau sa fac maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Totdeauna am sa respect principiile unei persoane si cu atat mai mult daca se mentin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Te referi la mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Categoric da si in plus adaug ca te inteleg f. bine.
Daca PNL-ul si-ar fi pastrat principiile si onoarea si eu as fi PNL-ista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vezi ca stii?Ar mai fi multe de spus,da` nu dau din casa..cert e ca am luat decizia dupa ce m-am gandit foarte bine.

Mergi la inceput