A inceput campania electorala.....

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

eumada, categoric esti o fata desteapta si ma bucur ca ai principii solide!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Principii am,desteapta sunt,daca zic ca-s si frumoasa si devreme acasa....ma crezi?

Chiar tu mergi maine la vot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

eumada, te cred dar de nevasta nu te pot lua ca nu caut asa ceva !
Maine merg la vot ca sa-mi arat dispretul prin stampile in si printre patratele ca sa nu fie dubii la socoteala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hi hi eu o sa scriu si un mesaj cu pixul......ceva anonim.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Hi hi eu o sa scriu si un mesaj cu pixul......ceva anonim.....

Madalina



OK, dar mai bine nu scrii nimic !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Stiu sa scriu,crede-ma...

Si poezii si mesaje de dulce..si cum ii cunosc pe multi,le adresez la fiecare cate un mic mesaj.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Campania electorala a PDL/ARD exploateaza antipatia fata de rusi, sugerand ca USL-ul este in legatura cu interesele rusesti.
Posibil sa fie adevarat.

Pe de alta parte politica PDL s-a asemanat cu a lui Ceausescu, o politica de lider insotita de un cult al personalitatii.
PDL-ul reinvie nationalismul si unitatea in jurul conducartorului iubit, ca tema electorala.

Romania a avut comunismul nationalist cel mai puternic din estul Europei, dar in acelasi timp a fost cel mai feroce comunism din est.

Polonia si R.D.Germana au avut un comunism sovietic, dar care a lasat o libertate mai mare cetatenilor si un nivel de trai superior fata de romani.
Se poate spune ca, am avut si avem comunisti nationalisti mai ticalosi decat comunistii straini, dar se dau mari patrioti.

Ca sa se mentina la putere unii vor sa vinda resursele spre est, altii vor sa le vanda la cei din vest.

Asta este alegerea pe care trebuie sa o faca electoratul!

Ar mai putea sa voteze cu UDMR, dar electoratul romanesc este prea indoctrinat sa aleaga o asemenea varianta, poate cea mai echilibrata. Faptul ca polticienii romani au avut nevoie de UDMR a tinut propaganda nationalista la "foc mic". Daca USL ia peste 60% atunci ne putem astepta la excese nationaliste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si tu ce propui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Eu cred ca un vot pentru UDMR ar reduce scorul USL, sau anularea votului prin stampiarea a cel putin doi candidati.

Vad ca la mine in colegiu exista si Partidul Ecologist Roman.
Ar fi o varianta pentru cei care nu agreeaza nici USL nici ARD si nici PP-DD.
Nu stiu daca are candidati in toata tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Stiu sa scriu,crede-ma...

Si poezii si mesaje de dulce..si cum ii cunosc pe multi,le adresez la fiecare cate un mic mesaj.....

Madalina



Si daca iti iau rusii luli Deceneus urma?

Mergi la inceput