Piersicute de iulie august (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

neata,
dau eu cafeaua,am mare nevoie..nu mai stiu numarul trezirilor lui Mattia din noaptea asta.nu a facut niciodata asa,nici macar in prima luna.acum eu sunt praf iar el doarme
Roxy multumim frumos pentru ca ne-ai adaugat si pe noi,am uitat de cm ,49 au fost la numar..
Ada abia te asteptam cu povestea lui Nectarel
fetelor,m-a disperat parul,cade exagerat de mult,l-as tunde mai scurt dar este cret si nu-mi sta foarte bine..nu stiu ce sa mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Aruba,trebuie sa fi fost tare emotionant sa fi din nou la scoala.Dupa cati ani te-ai revazut cu colegii si profesorii?Mai povesteste-ne cum a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor

Cam liniste pe aici , normal este w/e

Vera , multumesc de cafea , am nevoie o tona , din cauza racelii si pt ca nu poate sa respire bine , este ingrozitor de agitat si plange , nu vrea sa stea singur , se culca la 12 noapte la 3 se trezeste , tuseste , este ft obosit ... groaznic , feritii fetelor de raceala ca este jale mare , uitati-va si voi ce face o simpla raceala si eu sunt cobza

Nu avem nimic in plan pe w/e stam in casa , mai ales ca eu si Andrei suntem raciti

Plictiseala maxima

Aruba , cred ca a fost tare frumos

Ada , chiar mi-ar place sa citesc povestea ta si a lui Nectarel victoriosul

Roxy, daca mai umbli pe la prima pagina , trece te rog si la Andrei 51 cm si apgar 8 . Multumesc

Fetelor si eu o sa bantui pe aici sa vad cine a mai scris ,daca nu plec pe nicaieri

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata, si de la noi.Vera, multumim de cafea. Laura, imi pare rau ca sunteti raciti. of, nasol.Aruba, sunt convinsa ca a fost emotionant momentul.Noi, plecam la o nunta la Ploiesti. Nu am chef, dar, asta e. As sta in casa si as dormi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Laura si eu tot pe aici
am spalat niste geamuri cat a dormit Mattia ca de cand m-am intors in tara vreau sa o fac..am facut si coca pentru tortano,o mancare specific napoletana si as face si un tort de mere cu zahar ars daca ma lasa piticul dar trebuie sa ies sa mai cumpar niste mere..
in pauze mai bantui si eu pe aici
Ada distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Laura sanatate tie si Andreiului.

Ile

Eu am returnat azi marsupiul. Totusi nu-i place sa stea nici in el.

Am avut o noapte frumoasa. Desi a adormit greu si tarziu, dupa 11, s-a trezit la 6.45 pt papa, apoi la 10. . A mai marait el putin, dar a dormit. Si cand m-am trezit la pompa, am citit mesajul de la Roxy. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. Roxy de ce nu dormeai la ora aia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vera_l

Laura si eu tot pe aici
am spalat niste geamuri cat a dormit Mattia ca de cand m-am intors in tara vreau sa o fac..am facut si coca pentru tortano,o mancare specific napoletana si as face si un tort de mere cu zahar ars daca ma lasa piticul dar trebuie sa ies sa mai cumpar niste mere..
in pauze mai bantui si eu pe aici

mami de Mattia(27.07.2012)


Vera este bine ca te lasa sa faci treaba , eu nu prea ma inteleg cu el , are un somn asa de usor , orice simte

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna gagici,

noaptea noastra a fost standard: adormit la 7, o trezire nocturna pe la 1 si apoi cea de dimineata la 6:30.

Laura, sufar si eu cand aud de Andreiutu racit si imi imaginez cum ar face si Eric. Tu homeopate ii dai: Oscilococcinum, Coryzalia? (astea avem aici). Repet cu riscul sa par sacaitoare: cand credeti ca e posibil sa ia o raceala de la un membru al familiei, dati-le Oscilococcinum preventiv pana trece pericolul.

Ada, sa stii ca, indiferent cum ai scrie, ne va face mare placere sa citim povestea nasterii lui Nectarel si sa retraim momentele de emotie maxima pentru noi, darmite pt tine.

Vera, vreau si eu cele 2 retete, cand ai timp sa les scrii, mai ales aia cu mere si zahar ars imi face cu ochiul.
Eu am facut ieri o prajitura cu visine si am mancat amandoi aproape toata tava... (am pus reteta mai demult la odisee).
Probl cu caderea parului o avem multe, vezi ca s-a mai raspuns, niste fiole cu B-uri si altele. Nu am avut timp sa caut pana acum, tunsa scurt nu-mi sta bine nici mie.

Aruba, tulburarile de somn anunta poate un salt mental, noi achizitii. Trezirile de dimineata la 5-6 sunt foarte frecvente la bebelusi insa, iti doresc sa nu se "fixeze" la orele astea, desi e f posibil.

La noi e frig (1-2 grade) dar foarte insorit, poate iesim mai pe dupa amiaza cand se mai incalzeste un pic. Il imbrac in cosmonaut si il bag si in sacul cu blanita, sa fiu sigura. Daca nu e ff frig, il mai dezvelesc din sac.
Deocamdata sta pe canapea langa mine, chiuie si, mai noua, tipa! Ii place sa se auda.
Ma duc sa pun niste poze pe picasa cum papam noi in scaunel.

Oare ce-or mai face Dana? Beatrice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Am pus pozele si am mai tras cu ochiul.

Freedelia, ce fata mare ai! M-am uitat de cateva ori, credeam initial ca esti tu in poza!












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

salutari si de la noi

socrul a doua zi dupa operatie a fost f rau; doctorii s-au temut ca il pierdem;
din fericire ieri s-a ameliorat un pic; primul pas pe panta pozitiva cum au zis ei; e inca cu risc maxim insa cu ajutorul lui Dzeu sper sa continuam asa; azi mi au zis ca mai urmeaza multe sapt de terapie intensiva ( daca rezista)


eu ma simt coplesita intre munca de la birou (proiectul ala de care v am mai zis si la care lucrez de multe luni e pe pct sa se concretizeze), alaptat, trezirile de noapte (eu nu stiu sa fac copii dormitori , victor la aproape 4 luni tot la 2 maxim 3 ore mananca noaptea), treburile casei, Robert, drumurile fara numar la spital si goana dupa achizitionate medicamente/filtre etc...

am ajuns la greutatea de dinainte de a 2 a sarcina dar fara sport arata ca naiba, lasat al burta si la brate (ma obsedeaza pilea aia d la brate la fel ca burta )


eu ma bucur ca am facut rotarixul
robert a trecut f usor peste enterocolita de sapt trecuta, eu m-am chinuit mult mai tare
victor nu a luat deloc.

cel mare tot cu muci, victor inca nu dar nu stiu pt cat timp
sapt viitoare face si el vaccinul de 4 luni si tr safac si programarea la ortoped (dar cum il vad cred ca suntem scapati de torticolis si tal valgul)

azi (patru luni fara 5 zile) are 65 cm si 7500g. sa vad dc si pediatra zice la fel cand vom merge pt vaccin.

in rest prinde si el mai cu viata jucarii si le baga in gura;
picioarele pedaleaza dar nu le ridica in sus;
e f activ in baie (de o sapt ii fac in cada mare - o spal inainte)

nu am de gand sa il dau cu vreo crema pt frig; nici pe corp nu il dau decat crema de galbene (odata la cateva zile) si dc pare mai iritat cu crema aia preparata la farmacie

Mergi la inceput