Piersicute de iulie august (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Offf ciocolata de casa chiar salivez , trebuie sa fac urgent

Mai fetelor am un copil atat de marait , nu mai vrea pe spate de loc , el vrea in fund , se ridica singur cand il sprijin de o perna

Si mai cred ca ii da si vreun dinte ca este atat de agitat , se freaca la gingie , saliveaza ca un melc si plangeeeeeeee , de m-a disperat

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Hallo.ne am retras si noi in barlog...daca asa e obiceiul aici
Ma bucur ca va plac povestirile mele.eu ma gandeam ca va plictisesc.sper ca sapt viitoare sa imi lege netul si acasa si at va povestesc mai multe
La multi ani Lui nectarel si Lui Vladimir
EU sa vad daca ma lasa baietii ma pun sa imi fac mani si pedi
Ile nu functioneaza nici la mine daca dau inapoi.probabil tine de setari.dar nu ma pricep sa le schimb
Laura si noi am avut o sapt mai agitata de credeam ca ii iese dintisor.dar spre bucuria mea si a revenit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

A adormit bubulinul meu...singur in patut dupa ce a tras de jucarii si a stat mai mult cu picioarele pe sus (tot vrem sa le prindem si inca nu reusim).

Pana nu uit (iar...):
La multe lunite Vladimir! Ana, multumesc si eu pt rezumat, m-am invrednicit sa il citesc, este foarte interesant (am cautat cartea in biblioteci aici dar nu am gasit-o).
Michelle, multi ani fericiti impreuna si distractie frumoasa maine!

Mai voiam sa ii spun Camilei: daca nu accepta biberon deloc:
1. verifica tetinele ca sunt pe varste si la nevoie schimba-le, poate debitul e prea mic sau prea mare pt gurita ei.
2. incearca sa-i dai lm usurel dintr-o "canitza", in acest caz capacelul de la biberon. Nu sunt prea mici bb-ii pt asa ceva, din moment ce chiar la maternitatea unde am nascut le dadea asa lp din prima zi (ca sa nu se obisnuiasca cu biberonul).
3. ca sa o obisnuiesti pe termen lung incearca sa-i dai cate un mic supliment cu lm in bibe dupa fiecare masa, sau sa-i dai intre mese cateva inghitituri de apa sau ceai.

Azi Eric a papat cereale in scaunul de masa si tare i-a placut (mai mult scaunul decat cerealele). A batut continuu in tablie cu manutza stanga, o fi stangaci ? Oricum e f bine in scaun ca nu se murdareste asa tare (deocamdata...), nu-si mai smulge babetica, fiind fixat in centuri. A fost o experienta pozitiva.

Ilenuta, am uitat daca ai mai zis, ce pastile ei pt lapte?

Cioco de casa, o sa caut si eu o reteta care e de fapt de salam de biscuiti dar iese exact ca si cioco.

O seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna seara,

Multumim mult de urari.
Ada, m-a impresionat pana la lacrimi ce-a zis Fleur de Nectarel, si La multi ani!

Spre rusinea mea, nu am facut nimic special astazi. Poate in weekend, cand e si tati acasa. In schimb, cadou mi-a facut bebe mie, a avut o zi mai buna, a mancat bine si a dormit mai usor. A inceput la 6 ziua, el de obicei se trezeste la 7 si ceva.

Michelle, La multi ani si sper ca a fost OK iesirea voastra.

Aruba, emotionant. S-a strigat catalogul?

Roxypuy, Rotarix am facut (prima doza deocamdata, la 3 luni). Argumente exista si pro si contra, astfel ca pana la urma, mergi pe intuitia ta.

Datele de la nastere sunt: Vladimir Octavian, 9.07, cezariana la 38s, 2980g, 49cm, APGAR 8/9. Imi pare rau ca se strica numaratoarea fetite/baieti.
Apropo de lista, balanta, tu cand ai nascut? Aveam impresia ca 8.07, acum scrie 2.07.

muraturica, bun program intr-adevar :). Succes sa ramana asa.

Laura, exact asa face acum si al meu, zici ca il pun pe ace.

Fleur, ai baiat mare! Care e "secretul" sa adoarma singur in patut ziua? Al meu a avut doar vreo cateva zile cand adormea infasat, cu suzeta, si singur, dar apoi n-a mai functionat.

Parca intrebai de antigripal, eu nu cred ca ii voi face, dar tu ai argumente bune. Nu stiu de manuta stanga ce sa zic. De doua zile Vlad o tot misca repetat, numai ca el isi ciocaneste capul, nu stiu ce ma mira mai tare, ca e numai stanga, sau ca-si tot da in cap cu ea? Cred/sper ca si asta e doar o faza la el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

La multi ani Nectarel si Vladimir !!!!

Buna ideea ta Fleur sa-i dau lapte matern si cu altceva, chiar zicea o fata de la forumul de alaptare de pe fb, ca trebuie sa se opereze de apendicita si nu stia ce sa faca cu bebele care era alaptat exclusiv.

Noi acum suntem bine, ma bucur ca a trecut, imi era frica sa nu verse sau sa-si piarda pofta de mancare, ca atunci ma internau si o puneau pe perfuzii, cred ca mi se rupea inima, oricum ea nu facea multe scaune, vreo 5 ,ea deobicei face3-4, doar ca erau apoase si erau verzi, si cu mucus.

De vreo 2 zile a inceput sa pape mai bine, cel putin asa am impresia eu, si mi-e frica sa nu raman eu fara lapte. Eu beau ceai anason+fenicul+chimion si bere fa seara. voi mai luati ceva???

Ilenutza parca tu ziceai de ceva pastile, dar nu stiu de care?

sa aveti o noapte linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Ana imi place numele Vladimir.

Daca avem baiat cred ca ii puneam si eu numele asta sau Iustin, nu stiu sigur, aveam 2 nume pt baieti, iar pt fata unul singur si acesta a si ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

of, mai bine nu scriam de cioco.
Carmen iti pastrez pentru la intalnire

LMA VLADIMIR sa cresti mare si frumos!!

Reteta e fff usoara, daca aveti Silvia Jurcovan si cautati cioco de casa o gasiti- pana apuc eu sa o scriu.O puteti lua de pe scribd sau de la anticariate unde este f ieftina gen 15 lei.Una noua este 50-60.Eu iau des de la anticarit carti bune si f ietfine.Multi varstnici isi vand cartile si bineinteles ca pe nimic...

Imi pare rau ca la voi nu merge cu back, la mine e ok

Pastilele sunt more milk plus

Fratiorii au fost raciti de cand am nascut-o pe bubu dar ea nu a avut nimic pana acum, Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

vera si clay - v-am adaugat flacaii in lista vera, sa-mi dai pls si cm de la nastere la mattia

ile - m-am uitat si eu pe site la more milk plus. cam scumpe...dar dk zici k au asa efect, poate merita incercat o tura o sa vb cu cei de la BB Tei poate ne fac ei rost deocamdata ii bat la cap sa aduca iar scutece libero

am mai pierdut un mare actor - s-a stins Iurie Darie Dumnezeu sa-l ierte! mare pacat ca se duc toti unul cate unul, iar generatia noua...lasa de dorit :(

ma bag la nani k imi pica ochii in gura n bunutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, va multumesc din suflet ptr. Urari. Si, poate intr-o zi, acum cānd am trecut peste tot, m#259; voi aduna si voi povesti nasterea lui Nectarel si tot ce am sim#539;it in momentele acelea si felul in care toate a#539;i fost al#259;turi de mine. Nu am un talent extraordinar la scris, dar voi īncerca.Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Neata! Sunt zombie, nu stiu ce se intampla cu bebe dar mi-a facut noaptea praf, trezire la 2.45 ca facuse kk, apoi trezire la 6 si nu a mai adormit neam... Sta langa mine pe canapea si rontaie suzeta, dar desi ii e somn nu adoarme... Astept sa vina ora 8 jumate sa o alaptez iar si sa o pasez sotului ca sa ma culc si eu.

A fost frumoasa reuniunea la liceu, emotionant, s-a strigat catalogul, au venit o parte din profesori si ne-au spus fiecaruia ce isi amintesc de noi. Nu stiu daca e de bine sau de rau dar pe mine m-au recunoscut toti, spre deosebire de alti colegi pe care ii uitasera. Doamne, cum trec anii...

Va pup!

Mergi la inceput