Piersicute de iulie august (9)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor
Dana sa va traiasca micul crestin, abia astept pozele si pe tine cu noi detalii despre Leon.

Porumbita sper ca socrul ta a trecut sf. de saptamana cu bine.

Laura cum mai este Andrei?


Ioana, Mygirl bine ati revenit.

Fleur fff bine sta Eric in fundulet.

Balanta pentru o mamaica implinita si fericita.

Eu pentru a preveni sa planga Silviu cand iesim afara aplic doua metode, il imbrac ultimul asa incat dupa ce am terminat cu el nu stau deloc in casa, iar dupa ce i-am pus pantalonasii si pulovarasul deschid geamul. Cand simte aerul rece nu mai plange, asa ii pot pune caciulita si geaca.

Ultima saptamana a fost plina de achizitii si pentru noi, se intoarce de pe burtica pe spate, tine bine jucariile in mana si incearca sa le prinda pe cele de langa el.Este un cuminte, daca vorbesti cu el rade non stop. A.. si ieri aveam si noi 6 kg.

Am vazut si pozele noi, cresc asa de frumos copilasii noastrii...
Am pus si eu cateva poze si un filmulet cu Silviu cand se distreaza cu centru de activitati.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Vera am inceput cu 10 ml, am ajuns la 30. Si-a facut efectul dupa 2-3 zile. Initial a scos morcovul ceva mai nedigerat. Acum kk e mai roscat, dar nu se mai distinge morcovul. Nici macar para nu se vede. Azi a facut de 2 ori ceea ce nu s-a mai intamplat de cand avea o sapt.

Lorena nici eu nu vreau sa-l vad ca plange, dar acum efectiv plange de rasfat. Cerseste sa-l iau in brate, nu-l doare nimic, e mancat, curat...

Zizou incerc pe cat posibil sa stau langa el, sa vb cu el, sa-i distrag atentia, sa-l distrez, dar sa nu-l mai iau la primul marrr, ca maraie putin si se opreste.

Azi a dormit la pranz juma de ora in patut, am mancat si eu, am pus niste rufe pe sarma. Acu iar a adormit si l-am pus in patut. Am fost si la o plimbare pe jos pana la cora. Cand am iesit din casa, s-a pus pe plans. Nu l-am luat, s-a linistit. In cora a fost cuminte, l-a apucat criza exact cand sa plecam, asa ca l-am imbracat, i-am dat biberonul si a adormit pana am iesit. Nu se poate asa ceva...pai ce facem aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Michelle, multam'
ce cumintica ai tu acolo, sa nu ii fie de deochi. auzi, astepta cuminte ora mesei.al meu la masa nu are rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Buna, fetelor. Va pupam si va multumimca va ganditi lanoi. Sntem bine, sper, bb si-a revenit sau macar e pe drumul cel bun, tot nu mananca prea bine si e marait tare. Nu stim ce a fost - analizele de sange, copro si urina au iesit bine. Dr banuieste ca afost / este o enteroviroza care nuns-a vazut pe analize, fiind o forma usoara. O alta banuiala este debutul unei boli de reflux- de cateva zile bb se tine cu mainile de burtica si plange dupa masa, regurgiteaza cam la o ora doua dua ce papa, plus ca tuseste mult si nu e racit. O sa vedem cum evolueaza, deocamdata stam cu ochii pe el si avem grija sa atinga cant necesara de lichide - 800 ml minim pe zi. Mi se pare mult, dar asa zice dr.

Mihaita a facut sambata trei lunite, va dam cu intarziere o felie de tort cu zmeura si ciocolata facut de mine si devorat de sotul meu in lipsa musafirilor . Avem 67 cm si 8,100 kg, suntem baieti maricei. Doamne ajuta sa ne fie sanatosi puii, ca m-au trecut trei randuri de ape sambata si, dupa cum zicea dr, asta e doar inceputul .

Ma duc pana la bb si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

A adormit, sa vad ce imi amintesc.

Ada, am citit de patru ori povestea nasterii voastre. Ca asa mi se pare mie, ca ai renascut si tu odata cu Nectarel. Ce ai povestit tu acolo pare rupt dintr-o lume paralela. Sa va ajute Dumezeu intotdeauna!

Ioana, bine ai revenit. Ce fetita simpatica ai tu acolo, vezi ca noi aici am inceput sa petim . Cat te inteleg cu soacra, si a mea e a o statie de metrou si a venit cred ca de patru cinci ori la noi.

Balanta, chiar te rugam sa scrii povestea nasterii. O sa avem toate ceva de invatat de la tine.

Si bb al meu leaga silabe - ma ma, ba ma, ba ba, ra ra -, dar nu m-am gandit ca zice mama nefiind constient. Dar acum ma simt mai bine , o data ca bb zice mama si apoi ca al doilea o sa fie fata .

Plange, ma duc la el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrrreea spune:

Buna si multumesc de sfaturi! Oricum mnu-l dadusem cu ulei, il mai dadeam cu galbenele...
Vaccinurile sunt 2 injectabile si unul oral. Scrie si pe prospect ca merg impreuna, asa ca ... le-am facut!
Va pup, noapte buns!

mami de Andrei-David
cezariana 35 saptamani, 2235 gr, nota 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Stie cineva ceva de cresa asta?

http://www.angelsclub.ro/m

Vreau sa ma duc sa o vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna seara,

Scriu mai dezordonat, sunt pe tableta.

La vaccin a plans 5 secunde si in rest doar a zambit, nici n-a fost nevoie sa il iau in brate sa il linistesc ca la 2 luni. Dar apoi a fost marait. A urcat temp pana la 37.4, mai urmarim. Acum doarme.
Ne-a dat sa luam calciu 10 zile pe luna. Cu abilitatile, sa il lasam in ritmul lui. De exemplu, nu e inca de pus intre perne in fundulet, chiar daca face singur eforturi sa se ridice.

M-am bucurat ca mai continuam doar cu lm inca o luna. In luna a patra a luat 600g, fata de a treia cu doar 500. Inaltime, 64. 6200g.

De maine chiar sunt singura cu bebe ziua .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna seara ,

Balanta asteptam povestea ta , cand o sa ai timp sa ne impartasesti emotiile prin care ai trecut

Clay , eu sunt singura decand avea bb o sapt , stai linistita ca o sa te descurci

Fleur , ai un bb tare frumos si ce ii mai place la poze

Iuli , sanatate lui Mihaita , foarte bun tortul tau , sa ne mai servesti

Andrei este binisor , nu mai tuseste doar este fornait si vrea in brate , aici ma terminat mai am de facut si altceva in casa . De maine dimineata incepe armata , sper sa ma lase sufletul sa-l las plangand .....

Michell cred ca ai tras o spaima , eu incremeneam de frica , Doamne fereste , poate sa traga aer in acel moment . Bine ca sunteti in regula . Un Clarei , ca este tare cumintica !
Te rog , da-mi reteta , ca sa fac si eu ca tine

o noapte usoara va doresc

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Iuli, asteptam CV-urile petzitorilor
Saracutza de tine, cu ce soacra te pricopsishi si tu...

Mergi la inceput