Piersicute de iulie august (9)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Carmen,tu ii dadeai bebelului suc de morcov pt a se regla cu kk,nu?
dupa cat timp s-a reglat si cu ce cantitate de suc?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare si de la noi, dragutelor. Am o lene.... asa ca de luni. sunt la birou si e cam liniste azi. De fapt mai am o programare pe la 16 .Nectarel, a fost afara cu soacra mea.I-am cumparat de la farmacie, apa termala, mi-a mai dat farmacista o crem a de la Aven ptr. pielea iritata de la sugari si am constatat ca mai am si acasa ceva de la Mustela. Cred ca pana la urma raman la apa termala.Sambata, trebuie sa mergem la o cununie si imi trebuie alta rochie, asa ca ma duc sa vad ce gasesc.Cu rasfatatul, nu stiu ce sa zic ca soacra-mea sta numai in brate cu el. Mai ales cum are si hernia inghinala nu -l lasam deloc sa planga. Lorena, asa este cu biberoanele de la Dr. Brown, sunt super. La mine nu vede soacra gradatia.As manca ceva bun, gen mancare mexicana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

offf- am reusit si eu sa ajung la zi cu cititul.
pupici la toate.
ada si balanta-eroinele noastre.
aruba-
si noi balim.lingem,sugem.ne0am irirtat putin-eu ii dau cu avene-trixerra si pe corp si fata.
inca nu ne intoarcem,nu radem in hohote...dar zambim la greu si gangurim ...inca avem 6-7 mese pe zi de lp.

avem aceeasi problema cu caciulile si hainile groase care ii vin prea in gat....nu-i place cu caciula...

iarna de abia se pregateste sa vina...cand o fii frig....naspa-naspa.
eu sunt obsedata de diversificare de luna viitoare....

spuunea cineva ca o spala pe bb in cada mare....cum????la 3 luni jumate-patru?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Fetelor, multumim de primire.
noi suntem acasa singurele ca mama e la CLuj iar soacra-mea e indiferenta daca ma descurc sau ba asa ca de cand s-a nascut pitica, nu a tinut-o in brate decat de 2 ori si asta pentru poze doar si de vizitat cred ca a vazut-o de maxim 7-8 ori.
Sotul e la munca cate 12 ore pe zi asa ca stau singurica cu ea, ca tot intreba Carmen, si de-aia nu mai am timp de nimic. Cand am un pic de timp fac mancare sau putina ordine...stiti si voi cum e.
Dar vineri mergem la Cluj pentru 2 saptamani si o sa mai pot si eu respira un pic ca o sa o am pe mama langa ea.
despre noi...avem vreo 57 de cm si 4.630 kg. Probleme nu prea am cu ea din fericire. Noaptea doarme de la 10.30 se scoala la 4 sa pape si apoi la 7 si trezirea finala o are pe la 11. Singura problea e ca eu intre 4 si 7 nu prea mai pot dormi asa ca dorm cu ea de la 7 la 11 sa recuperez.
In rest, am mai lasat-o cate 2-3 ore cu tati sa pot merge la interviuri ca vreau sa imi schimb jobul. Sper sa si reusesc in timp util.
Lore, tot nu am primit mail cu pozele... Poate imi trimiti de la botez.
Va pup fara exceptie!
Fleur,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Ada, am citit povestea ta plangand in hohote. Bine eu sunt mai plangacioasa de fel. Ma bucur enorm ca totul s-a terminat cu bine.

Carmen, copii nostri parca sunt frati. Si a mea sta numai in brate. In leagan, scoica, carucior se plictiseste repede asa ca ajung sa stau cu ea mai mult in brate. Mai ales dupa ora 4 cand devine maraita.

Dar eu nu pot sa o las sa planga, mi se rupe sufletul cand o vad cu lacrimi in ochi si plangand.

Mie nu mi-a cerut certificat fiscal doar fisa fiscala de la serviciu.

Gata, s-a plictisit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

legat de melancolie= luna asta acum un an pe 21 -aveam embriotransferul;emotii cu carul si acum imi tin mnunea in brate.multumesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Zizou, povestile trebuie sa aibe un final fericit. Te pup.. Si acum va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Buna dragelor

Noi suntem asa cum ne stiti, cumintele
Suntem fornaite si avem mucisori, e a treia tura deja la noi. Nu i-am dat pana acum decat apa de mare/ser si aspirat. Eu m-am tratat tot cu ceai de cimbrisor si sodou.

Vai, sambata seara am tras o spaima, erau fetele in cada, amandoua, si eu cu ele, si cu mana pe colacul Clarei, deci sub ochii meu, a iesit si s-a scufundat cu totul in apa. Nici nu stiu cum am prins-o si am scos-o rapid. Bine ca nu a patit nimic, doar ne-am speriat toti, inclusiv Bianca, care a inceput sa planga.

In alta ordine de idei Clara e o dulce si jumatate, iti vine sa o mananci, nu alta, o ador!
Tot weekendul nu am facut decat sa pup cate doua perechi de obrajori, pe rand
Clara sta unde o pun (inca!), o singura data s-a scurs din balansoar si de atunci ii pun centuri. Ii place sa se joace cu jucariile prinse de bara de activitati, sa pedaleze mult, sa chiuie. Azi am filmat-o cum radea in hohote

E oficial la noi - nu mai mananca deloc din biberon.
Sambata am iesit cu nasii sa sarbatorim aniversarea noastra si a stat 4 ore intre mese, si asta pt ca m-am indurat eu sa vin acasa, ca as mai fi stat Ea nu a plans, doar astepta cumintica ora mesei
Iar cand sunt eu acasa imi cere si la 1-2 ore.

Ada - am citit si eu povestea voastra cu lacrimi in ochi si mi-am reamintit prin ce ati trecut..

Dana - sa va traiasca micutul crestin si sa aiba o viata binecuvantata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Fetelor mi-am dat seama ca exact acum un an puneam samanta de pui mic,la vreo 2 saptamani dupa n teste am avut si primul test slab pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

He he, noi anul trecut pe vremea asta "alocam resursele"

Fleur - ca sa fii sigura ca nu se ineaca, pune-i bucatelele in safe feeder

Si Clara mea se mai sperie si plange, mai ales cand chiuie Bianca, sau cand cantau musafirii La multi ani
La aspirator inca nu plange

Mergi la inceput