Felicitari Andie, Onutz! Hai Aqua! NovDec2012 #43

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreausaninga spune:

Cat de frumos! De cate ori intru pe DC mai vad o minune
FELICITARI CAMI SI ALINA

Sa va bucurati de minunile voastre! Refacere rapida si laptic din plin.

38+
"buburuzul" Ianis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Felicitari Alina si Camitu! Sa va recuperati rapid, multa sanatate si voua si minunilor voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Am intrat sa va zic ca sunt la maternitate, contractii neregulate dar dureroase de azi dim de la 5 dar la ora 15 abia dilatatie de 3 cm. acuma am perfuzie cu oxitocina, mai dureaza vreo cateva ore de acum. Dau de veste cand pot. Va pup si sanatate!

Ina mamica fericita de nazdravan Robin Sebastian 15/03/2010
asteptand inca o minune 39 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ina_3040

Am intrat sa va zic ca sunt la maternitate, contractii neregulate dar dureroase de azi dim de la 5 dar la ora 15 abia dilatatie de 3 cm. acuma am perfuzie cu oxitocina, mai dureaza vreo cateva ore de acum. Dau de veste cand pot. Va pup si sanatate!

Ina mamica fericita de nazdravan Robin Sebastian 15/03/2010
asteptand inca o minune 39 s



Ina !!!!!!!! NASTERE USOARA! MA ROG PT TINE!

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 31+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Iulia, chiar daca e un moment greu pentru fratiorii mai mari vor depasi momentul, cu timpul. Adevarul e ca, vrem sau nu, in perioada imediat urmatoare vom avea mai putin timp si disponibilitate pentru ei. Daca ii asiguram mereu ca asta nu se intam,pla pentru ca ii iubim mai putin ci pentru ca bebe e f mic si are mai multa nevoie de noi acum, asa cum a avut si el atunci cand erau f mic, ;ucrurile se vor aseza.

Eu am de gand sa gasesc pentru fiecare copil, macar o data pe sapt, timp doar pentru el, cand facem doar noi ceva impreuna si sa ii implic cat de mult pot in cresterea lui. Deja le-am spus ca bebe e f mic, va plange destul de mult, ca el nu stie sa vb, dar ei vor fi adevarate exemple pentru el si mare ajutor pentru mine. Ii vad ca se simt tare bine in postura de frati mai mari. Cel mic e tare simpatic, ma mai intreaba cateodata, cand face boacane: "Daca eu fac asta, asa o sa faca si coca?" si e atent la comportamentul lui, ca sa nu fie un exemplu negativ pentru bebe mic.;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ina_3040

Am intrat sa va zic ca sunt la maternitate, contractii neregulate dar dureroase de azi dim de la 5 dar la ora 15 abia dilatatie de 3 cm. acuma am perfuzie cu oxitocina, mai dureaza vreo cateva ore de acum. Dau de veste cand pot. Va pup si sanatate!

Ina mamica fericita de nazdravan Robin Sebastian 15/03/2010
asteptand inca o minune 39 s


Ina, nastere usoara! Sa dea Domnul sa scapi repede si te asteptam cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreausaninga spune:

Ina
Nastere usoara! Sa dea D-zeu sa fie totul bine si sa vina bebe repede!


38+
"buburuzul" Ianis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

FELICITARI CAMITU!
Bun venit, Ilinca! Refacere rapida, lapte mult pentru bebitza si multa sanatate!
Inca o minuneeeeee!!



37 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

E clar, nici de clipit nu mai e timp, ca gata, Alta minune se pregateste sa ne salute!

Inaaaa, suntem alaturi de tine!stai cat mai relaxata, va fi foarte bineeeee!! Doamne-ajuta!

hai Inaaa!!, hai sa vedem bobocul cu bine!



37 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Hello fetelor! Azi s-a dus sotul la serviciu si asa ca am acces la calculator la o ora mai normala sa va scriu. Azi noapte am stat pe net pana pe la 3, azi dimineata am fost la gimnastica (culmea, asta nu ma face sa ma simt naspa cum se intampla cand merg prin magazine de exemplu), si dupa m-am culcat si am mai recuperat somn. M-am si cantarit azi si din pacate iar am pus 2 kg intr-o saptamana , am ajuns la +21. Maine merg la control, sa vad ce zice doamna doctor si de analize.
In primul rand, FELICITARI ALINA!!!Bine ai venit Irina, sa fiti sanatatoase amandoua, Irina sa aiba parte doar de noroc si fericire in viata, sa fie mancacioasa si fara colici, iar tu Alina sa te refaci repede si sa ai laptic pt ea.
FELICITARI CAMITU!!!Bine ai venit Ilinca, sa fiti sanatatoase amandoua, Ilinca sa aiba parte doar de noroc si fericire in viata, sa fie mancacioasa si fara colici, iar tu Cami sa te refaci repede si sa ai laptic pt ea.
Alina, ce dragut, de dimineata ne scriai si acuma iti tii minunea in brate. Inca o data felicitari!
ary, nasol ca ai avut si tu contractii.
Iulia, esti sigura ca plafonul se face pe reteta? Mi se pare dubios pentru ca eu am avut de vreo 2 ori reteta pt 2 luni de Clexane, si stiam ca atunci cand iei pe o singura luna ajungi la plafon, dar n-am avut probleme nici cu retetele pe 2 luni. Spor la bagaje si cumparaturi, dar nu exagera cu efortul.
bioana, multumim de sfatul cu suzeta, asa citisem si eu, ca numai dupa 3-4 saptamani.
Angelique, imi pare rau ca ai iar dureri de burtica, sper sa te simti mai bine acum.
Lorelay, succes la control si sanatate sa te simti mai bine.
Mami_de2, ai rabdare, o sa vina Ivan cand hotaraste el ca e momentul. Succes la controlul de vineri.
monicel, multumim de vestea despre Alina.
Bubu, , imi pare rau ca te chinui in halul asta cu somnul si cu durerile. Hai ca mai e putin si il vei tine in brate pe Nicholas!
Ina, tinem pumnii sa vina bb cat mai repede si usor! Bagam si niste motate pt tine:
HAI INA!!!
Si niste motate pt Onutz, pt maine:
HAI ONUTZ!!!
O seara placuta si o noapte cat mai buna sa aveti toate!


Andreea 38+ cu Emilia
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.6, Femibion2, Cetebe, MagneB6, Maltofer Fol, 2 Dopegyt

Mergi la inceput