Felicitari Andie, Onutz! Hai Aqua! NovDec2012 #43

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicel spune:

Fetelor, sunt o mai veche prietena de-a Alinei, si tocmai am aflat de la sotul ei ca a nascut o fetita de 3 kg si 50cm.Mai mult n-am reusit sa vorbesc.

Va pup pe toate, sa va traiasca bebeii si celor care mai sunt inca gravidute, sa aveti o nastere usoara!!!

P.S Ma grabesc ca tb sa plec la servici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Felicitari Alina pentru bebita,sa fie sanatoasa si sa va bucure inimile

Bioana,Mena ma simt un picut mai bine dar tot am dureri de burtica.Sper sa treaca

Mena ma bucur ca esti bine azi si felicitari pentru schimbarea saptamanii,Gabriel e baiat cuminte si mai sta un timp la mami in burtica.

35+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

FELICITARI ALINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SA VA TRAIASCA IRINA, SA FIE SANATOASA, SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII SI IMPLINIRI TOTI 4!!SA TE RECUPEREZI REPEDE SI SA AI LAPTE.

MONICEL multumim de veste.

embarazada de 36+

o minune de fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Va pup,dragelor

Ce adevarat ca timpul le rezolva pe toate!
Azi dimineata de tot Alina se gandea cum va fi, acum, la numai cateva ore, deja isi tine bubulina in brate si si-gur e innebunita de bucurie si fericire!
FELICITARI,Alina, felicitari mamica draga!
Sa te recuperezi rapid, sa ai laptic mai mult decat speri,sa fiti amandoua sanatoase, galuscutza sa fie mancacioasa, necolicoasa si sa va umple inimile, alaturi de surioara ei!

Zilele noastre aici incep sa fie inundate de emotii superbe!

Mena, felicitari pentru schimbarea saptamanii!hai ca mai e un pic si delfinasul o sa iti fure toate zambetele posibile!!

Deny, multumim de capitol nou!
Despre contul de pe Picassa,eu am sters ieri vreo 20 de poze de ale mele.Eu zic ca daca il putem pastra, e ok, ca toata lumea ajunge simplu acolo.Acum ne cunoastem, pozele de acolo le avem cu toatele oricum acasa,camerele puilor le-am vazut, asa ca putem sa ne lasam 1-2-3 poze cu noi si restul sa le stergem, iar apoi sa adaugam si sa reactualizam.Ideea nu e sa facem colectie acolo, mai ales ca sper ca numai noi avem acces la contul ala de poze..

Onuuuutz, cum esti?Maine e ziua cea Maaaare!

Eu sunt nauca asa, complet.Fetelor, nu mai pot dormi deloc-deloc, gandacelul e asa,peste tot, burta mea zici ca are galme, aripi, noaptea,daca incerc sa ma intind un pic incepe sa dea din nu stiu ce o da disperat-e clar ca stau pe el si imi e mila,deci renunt, daca stau in fund putin lasata pe spate arsurile ma omoara,daca stau numai pe scaun picioarele se tripleaza in umflareala..eu NU mai pot, mai am putin si ma fac zombie..acum iar scriu cu stanga,ca dreapta e iar cozonac..sunt cumplit de obosita si abia astept oboseala de dupa, fiindca macar atunci chiar daca o ora, macar stiu ca ma arunc in pat cum o fi si dorm.Ma simt asa, o perna umflata, cu locuri care dor de iti vine sa mori, picioarele in special..Ieri am vazut in oglinda ca nu mai am nici genunchi, am o masa asa umflata cu totul, nici nu mai stii unde sunt genunchii, imi vine sa mor..
ok, sa respir adanc si sa raman ZEN, right.

va pup pe toate si mai trec.aveti grija de voi,dragelor!

37 + cu Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelay_28

Angelique si Irilac la voi nu s-a auzit de prioritate a copiilor, gravidelor la cabinetele medicale? Cum sa stati acolo o ora si ceva… Oamenii aceia nu vedeau ca nu va simtiti bine? Eu nu am stat nicioadata mai mult de 10 min. Si mi s-a intamplat sa fiu lasata in fata de catre pensionari. Si ce mai medici de familie….

37+ Lorelay - mami de Maya Raisa (20.08.2009)


Ce sa mai vorbim...asta e in Romania si astia sunt oamenii. Eu am stat atat cu tot cu programarea lu peste si nesimtita de asistenta mai cheama in fata mea si pe una fara programare . Iar la analize la synevo, daca ma vad fetele de la receptie ma cheama ele in fata ( o data mi s-a intamplat) si atunci numai bolboroseli in spatele meu auzeam.


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Alinaaaa uaaaaaaa ce repede s-a intamplat azi dimineata ne scriai si acum suntem anuntate ca ai bebelina in brate . Felicitari mami, recuperare rapida, fara dureri, sa ai laptic pt frumusetea ta. Irina, bine ai venit, sa fii sanatoasa si sa aduci numai bucurii familiei tale


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

Fetelor intru si eu cu vesti bune.Azi la ora 14 s-a nascut Ilunca
Care a luar nora 10 avand 3,250 kg si 51 cm.

Amandoua suntem ok.

CAMITU 38+mamica de Ana Maria 5 ani

http://lmtm.lilypie.com/mNrTp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Felicitari Alina sa iti revi repede dupa operatie, sa te bucuri de printesele tale.
Irilac ai dreptate... din pacate traim in Romania si Bunul simt si respectul sunt pe cale de disparitie. Si aici mai comenteaza dar nu-i bag in seama. Chiar nu ma intereseaza si profit cat pot de drepturile mele.
Bubu... of. of draga de tine cat te mai chinui si tu. Hai k nu mai e mult, rezista mami pentru Nicholas. Fii ZEN k in curand si tu iti vei vedea puiutul.
Biona ai intrat in concediu din cate am inteles. Relaxare totala mami.
Eu ma pregatesc sa merg la control. M-am trezit mai bine, macar nu ma mai doare capul. Am pus ceara sa se inalzeasca sa ma pot epila pe picioare dar din pacate nu mai apuc. Ieri am fost la osmetica si m-am epilat inghinal, mai bine o puneam sa ma faca si pe pikioare. o sa-mi iau niste sosete pana la genunchi sa nu se vada. Oricum nu e asa mult.
Va las... tb sa ple sa-mi vad puiutul care da din pikioruse akum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Mai fetelor la noi ninge ku minuni in fieare zi
Feliitari Kamitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Alina, Camitu

FELICITARI MAMICILOR, SA DEA DD SA AVETI BEBEI SANATOSI SI PAPACIOSI SI NOROCOSI SI NECOLICIOSI SI SA VA PUCURATI DE EI.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 31+ cu Gabriel

In love with my little kid :X

Mergi la inceput