Clasa a II-a * 2012 - 2013 * (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Salutare mamici!

Noi nu dam cadouri copiilor de Sf Nicolae decat dulciuri. Cea mica primeste in ziua de 06 Dec si o jucarioara mica pentru ca e ziua ei onomastica. Dealtfel ne-a si spun invatatoarea sa nu ii invatam cu atatea lucruri si cadouri pentru ca nu mai pretuiesc nimic. Ea le-a cumparat cate ceva din partea ei de Mos Nicolae (un mar, o ciocolatica, etc...) si unii copii au refuzat. A fost un gest foarte urat din partea lor, dar cum acasa primisera cadouri scumpe nu mai doreau sa se uite la un astfel de cadou.
Copiii au pregatit pentru saptamana viitoare o serbare. Vor canta colinde si vad ca pregatesc o sceneta. Fetita mea va fi Mos Craciun dar un Mos Craciun care nu isi gaseste o caciula portivita. Atunci, ca sa ii vina in ajutor, ceilalti copii vin si ii ofera sa probeze tot felul de caciuli: casca de inot, de schi, palarie de paie, palarie de chinez, sapca, in total 26 de caciuli, sepci si palarioare, pana cand in cele din urma un copilas ii propune acea caciula rosie care i se potriveste. Fiecare are de spus cateva versuri si cred ca o sa fie foarte distractiv. Numai ca eu una nu o sa inteleg toate textele.
La concursuri scolare nu cred ca o sa o mai las pentru ca vad ca nu prea au legatura cu programa scolara. Acum cateva saptamani au avut de scris in clasa o compunere si apoi compunerile au fost trimise la o editura din Germania. Saptamana trecuta au primit vizita a doua persoane de la editura si cea mai buna lucrare a fost premiata cu o carte cu autograf si un desen special pe prima pagina. Cine credeti ca a primit premiul? Am fost foaaaarte mandra! Toti copilasii au primit insigne si baloane pentru ca toti au avut compuneri frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Gata, noi am terminat; ieri a fost o serbare scurta, doar intre ei; au cantat toti colinde invatate in clasa si fiecare a spus cate o poezie la libera alegere, potrivita momentului (de ex a mea si-a ales Colinde, colinde de M Eminescu). Au primit cadouri de la Mos (care nu era acolo..cred ca era la alta clasa...a lasat cadourile la niste parinti )..si "mama, Mosul stia ca suntem elevi, ne-a adus un caiet pentru vacanta si dulciuri"...buuuunnnn
Azi nu au mai fost la scoala, decat cine dorea, 2 ore. A mea a ramas acasa. Carnetul e ok, FB pe linie, toate bune.
Astea zise, va urez Sarbatori cu bine si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata si noi, vacantaaaa. Tema nu e prea mare, sper sa o facem zilele astea pana plecam. Carnetul de note este cu FB si evaluarea super. Asa ca meritam vacanta cu totii.

Serbarea a fost extraordinara, copiii minunati.

Va dorim vacanta placuta si sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

La multi ani si un an nou excelent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

La multi ani!!! Anul nou sa ne aduca bucurii, sanatare si bunastare si copiiilor un an excelent la scoala!

Ilinca face febra de ieri, fara alte simpotome, o doare burta din cand in cand. Vom merge azi la dr sa vedem ce poate fi.
Vacanta placuta in continuare





Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La multi ani si de la noi si un 2013 plin de bucurii si sanatate !
Mada, sanatati la voi
Noi profitam din plin de vacanta cu leneveala si relax si iesirile zilnice in parc la patinoar. Ce bine e ...



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

La multi ani!
Va doresc un An minunat, cu sanatate si multe bucurii!

Gata, ati inceput semestrul II?
Pe Ioana deabia am dat-o jos din pat dimineata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata, a inceput da

si noi ne-am trezit greudt, dar s-a mobilizat mai repede ca in alte dati.
eu in schimb, nu aveam nici un chef.
o saptamana usoara va doresc!



Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si noi am mers, eu mai greu, ea mai cu spor. De azi incepe si sportul si ne reluam si celelalte activitati extra ... ioi ...


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ioana a inceput de joi baletul, de vineri engleza si de duminica patinajul, asa ca a avut vreme sa se desprinda de vacanta. Dar trezitul de dimineata ...

Mergi la inceput