Clasa a II-a * 2012 - 2013 * (3)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Mina, sarcina usoara si bebe sanatos, la termin cu nota maxima,
vaz ca se vb despre diferenza, ach so doar primii 15-18 ani se observa o diferenta ca apoi e vax, o spun io cu o sora cu 13 ani mai mare si un frate cu 16 ani mai mare, si avem aceeasi parinti.

Alba68, Bun venit in club! Cati ani are copila ta? asa fac si unele scoli din DE, si copilul meu in clasa 1 in primul trimestru a facut scrierea de tipar si apoi de mana. cifrele pan la 20.
Acu in clasa a doua in semestru 1 au facut pan la 100 si abia acu au inceput tabla inmultirii. Tot acu li s-a dat voie la stilou, dar nu.i place :(.
mai fac notiuni de timp, zile, saptamani, etc ceva geometrie si masuratori.
Noi avem 24 de ore pe sapt, luni de ex are 6 ore de la 8:05- 13:15, din care 5 limba si 4 de mathe.
stai linistita, si noi avem in clasa 1 tot asa teme putine nici acu nu au ff multe, mathe cam 15 minute pe zi, si la G e variabil. daca au compuneri sau nu, acolo pierd mai mult timp.
La testele de mathe au destul de multisor si variat.
Au inceput si ei sa aiba poezii de invatat pe de rost, nici nu mi-a povestit de ele ca le invata cu colegu pe drum la scoala. Ala le stie si il invata si pe al meu.

al meu e la nr 6 din jurnalul unui pusti, nu e nici o modificare de comportament, el si-a luat si CD de la biblioteka asa ca il asculta. Lor le plac astea la nesfarsit sa l asculte dar acu imi spunea ca stie cum se pronunta anumite nume in engleza. El meu citeste mult si la AF destul de mult si acasa pana adoarme.
Nu stiu daca ai ff sunt fani, cartile de ascultat sunt minune in masina/ tren etc si chiar cand se joc, nu pot nici macar sa ii stig asa concentrati sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aici capitoul nou:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177388&nm=Clasa-a-IIa-20122013-4




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput