Clasa a II-a * 2012 - 2013 * (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Se vede ca fiica-mea nu e cu moda, ca le-a combinat in 15 moduri, fiecare bluza cu fiecare fusta. Am desenat bluzele, fustele, si a tras linii intre ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata, noi nu avem inca concursuri, probabil o sa ne anunte din timp.
pot sa va intreb cam la ce lectie au ajuns in clasa?

la noi la mate sunt adunarea nr de la 100-1000 cu trecere peste ordin si la romana la lectia cu Stefan cel Mare.
vad ca a inceput bine semestrul cu elan chiar as putea spune, avem pana acum 2 fb la rom si unul mate speram sa o tinem tot asa.
Teme multe, fise de lectura in fiecare zi, avem cu ce sa ne umplem timpul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Multumesc fetelor,m-am potolit acum.

O sa mergem si noi sambata la Euclid si pe urma la Nastasescu(romana si mate),la Cangur (mate si povesti) si ce mai pica.

Sunt multe concursuri dar mai selectam din ele,ca nu are rost sa le bifam pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Mi-a zis si mie Ilinca ieri de Cangur, dar nu stiu la ce e mate sau rom.
Trebuie sa duca banii pana pe 7.02, 19 lei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

E la mate, cel din februarie. Si noi tot 19 lei am dat. Dar mie mi se pare greut.


Alexa invata figuri geometrice la mate. Am aflat si eu ca paralelipipedul dreptunghic se numeste acum cuboid (banuiesc ca de la termenul din engleza).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Al meu lipseste motivat de luni, motivul e o tuse urata...nu are nimc in gat, nimic la plamani, insa tuseste de numai...! In rest, la mate sunt la adunari cu nr intre 100 si 1000, la romana nu mai stiu ce or fi facut astazi...la cunoasterea mediului la animalele domestice, ...au fost si la teatru, l-am ratat si pe asta! Asta e, sanatosi sa fim ca le facem pe toate. Ma cam supar pe el ca nu citeste mai nimic (daca nu e dat de doamna), de lucrat suplimentar nici vorba...cand era mai mic il mai pacaleam ca emailurile trimise de doamna dar acum...vrea sa le vada, "sa inteleaga el clar ce a vrut sa zica doamna". De-ar fi dupa el orarul ideal ar cuprinde mult sport, engleza si desen...poate si putina cunoasterea mediului, mai mult pt partea de portofolii, cautat informatii despre diverse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

A mea la mate e ca si ai vostri, la romana inca nu au ajuns la Stefan cel Mare, sunt inca la Mihai Viteazul (Mostenirea urmasilor). Cred ca azi vor trece mai departe.
La Euclid nu are chef sa mearga, nu vrea nu vrea ce sa-i fac... Cica doamna le-a zis ca e greu...cine merge sa aiba grija, sa vina si la pregatire. I-am dat subiectele din anii trecuti, le-a rezolvat in juma de ora fara probleme....si am zis vezi, nu e greu. Nuuuuu...doamna a zis ca e greu, poate o sa ne dea mai greu la concurs, nu merg. Eu asa ceva n-am mai pomenit, nu trebuie sa le zici nici ca e usor, dar asa descurajare...
Ma rog, nu fortez copilul. Sincer oricum aveam alte planuri pe duminica...de ce or fi pus concursul asta duminica nu pricep oricum..
Si noi am inceput cu vreo 4 FB-uri, pe ansamblu stam bine. Bantuie o viroza pe la ei prin clasa, a mea deja are muci, speram sa scapam cu atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

La noi nu se face nici o pregatire pt Euclid,iar acasa nu are nici timp si nici chef sa lucreze ceva suplimentar.

Si ei au fost la teatru,la Ion Creanga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ioana a dat ieri un test la mate si a luat FB cu mare BRAVO, nu a avut nicio greseala

Am intrebat-o ce materii ii plac si a facut un clasament:
sportul ramane suveran, apoi religie (ii place foarte mult, e tare interesata si e singura din clasa care sta numai cu mana sus, motiv pentru care e preferata doamnei), mate (unde se descurca tare bine), engleza, cunoasterea mediului, lectura, romana, abilitati practice si pictura (pe astea doua le uraste fiindca nu are pic de talent).
Ai vostri cum sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La noi sunt la egalitate, inafara de cunoasterea mediului care nu ne atrage deloc.
Si mai zice de mate ca ii place, dar nu vrea sa se gandeasca , ca la romana merge mai repede


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput