Buburuze de mart-apr2013(9)!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Pff ce de-a poze cu bebici in burtici am vazut...m-am topit!

Baby - curaj sigur ca o sa fie bine!

Pity - imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asta! Si pe mine tot Iosup m-a calmat la morfologia de trimestrul 1 ca totul e in regula;

Mai am vreo trei ore si intru oficial in weekend. Abia astept poate dorm si io mai mult de 6.30 dimineata.

Pupici la burtici!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Cosmy, ti-am scris si la aspirante. Mi se pare foarte tare ca amandoua am ramas imediat dupa laparo, amandoua am facut laparo in iunie si la final de iulie aveam teste pozitive

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Da, da, Cosmina, o gura de Cola sau cafea uneori cred ca mai ajuta. De data asta, nu m-a dus mintea.

tudoralexa, legat de iarna grea, am descoperit cateva trucuri. Primul, care nu e mereu la indemana il reprezinta alte foste gravidute sau persoane mai voluptoase, care sa imprumute din hainutele lor.
1.Eu una, am primit de la o matusa ceva haine, adunate de pe la alte gravide si care intrau intr-un circuit de folosire ca sa zic asa. Ei, si 2 pantaloni si cateva bluze, chiar prind foarte bine. Pe langa asta, mi-au mai dat din hainele de "voluptoase", care chiar daca imi sunt maricele la umeri, se dau bine pe burta :)
2. Puteti sa va luati ciorapi grosi, sau "cu blanita" cum ii mai putem numi, sunt acei ciorapi care au un pufulet in interior si sunt f grosi.Eu cautam ciorapi speciali pt gravide pt ca ma deranjeaza ciorapii normali la burta, dar am aflat ca ciorapii de marimi mari, 5, 6 au bazon si sunt la fel ca cei pt gravide, doar ca, daca eu purtam 3 si acum imi iau 6, am vazut ca se cam strang gramada pe la genunchi...dar, pe dedesubt la niste pantaloni pot fi o f buna captuseala :)

Dana, nici eu nu-l simt pe bebe f activ, desi tot astept. Pe la 17 saptamani asa cred, daca puneam mana pe burta simteam o vibratie, acum daca pun mana simt uneori niste vibratii diferite, ca si cum ar da cu manuta. Mai simt cum mi se incordeaza ceva deodata, si atunci cred ca se misca cu totul si isi impinge spatele in partea din fata a burtii mele...si de atata dorinta, ieri am simtit 3 bule(fara sa ating burta)...mi-am zis"bebe, bebe, o fi bebe dand de veste" dar puteau fi si niste bule de gaze eh, asteptam! noi sa fim sanatosi!
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Baby Kiss- TT mi l-a recomndat medicul ginecolog. Am facu si DT, iar rezultatul a fost bun, dar varsta mea nu mai e una tinerica - asa ca medicul a considerat ca e mai bie sa fac si TT.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Casandralin la poza de profil nu apare pozica.Ai pus-o si pe picassa?
Daaaaa Emilia,chiar asa a fost.Prima luna dupa laparo facuta in iunie.Se pare ca ma venit e manutza la odiseeDaca ramane fetita la tine ne putem incuscri,promit sa fiu o mama soacra buna

Aaa,v-am spus ca mi-am capata mici vergeturi pe sanul stang?Am inceput sa ma dau cu crema de ceva vreme insa nu m-a dus capul la inceput sa ma dau pe sani ca doar aia au crescut mai repede

Maria,Elena,Piscotel,Nicole si tuturor

O seara faina!!!!!



Cosmi 18+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ne incuscrim si pana una alta poate iesim prin parc in grup organizat.

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna burtici!!!

Ce liniste pe aici

Ok EmiliaCu iesitul prin parc va fi mai greu ca eu nu sunt de la capitalaPoate veniti prin vizita la Oradea candva

Ma bag la un episod de Grey's.

Pupici tuturor!!!!!



Cosmi 18+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele. Scuze ca trec atat de rar pe aici. Sunt mai activa la odiseea de ian-feb pt ca ma astept ca bebe sa vina la sf lui feb mai degraba. Eu deja stau acasa in concediu de risc maternal pt ca am colul scurt si bebe f. jos. Am deja o sapt de stat acasa si deja ma simt mai bine, dica nu mai am dureri de col. Sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la sfarsit si sa aducem bebeii pe lume la termen si sa fie sanatosi. Pup fetele. Sarcini usoare in continuare.

24+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Ce faceti fetite dragute ?
Eu sunt happy ... ma simt foarte bine ....Am implinit 20 de sapt vineri si ma bucur mult ca bebeii mei sunt foarte activi Din ziua in care am implinit 18 sapt si mi-au facut cadou primele miscari serioase de picioruse in burtica , au continuat la fel in fiecare zi ... E super tare ca se misca amandoi in acelasi timp...bum-bum stanga, dreapta , deasupra buricului ....jos....ahhh ! E super show in fiecare zi ...la cumparaturi, la cinema , acasa seara, dimineata...ii simt acolo bum-bum si ma topesc de iubire, emotie si fericire....Au meritat toate lacrimile din lume, injectii in burta, histeroscopii ....sute de analize....si sutele de injectii Clexane din fiecare seara pe tot parcursul sarcinii... Cand imi pune sotul meu mana pe burta si bebeii ii dau un picior si el se uita cu ochii mari plini de emotie in ochii mei ...wow .... sunt praf ....jur !
Va doresc din tot sufletul sa fiti toate ok si bebeii vostrii sa fie sanatosi si sa stea cuminti acolo in burtici pana la termen
Pup cu drag toate fetele

20+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

cosmy, tare departe-i Oradea... mi-ar placea sa ne vedem totusi candva.
Eva, mi-a placut mult mesajul tau. Si eu zic ca bebe merita tot clexane-ul si toate investigatiile si eforturile.
Maine pleaca socrii la ei acasa, deci de maine sunt ca si-n vacanta. Va pup.

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput