Buburuze de mart-apr2013(9)!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui EVA_1521

Ce faceti fetite dragute ?
Eu sunt happy ... ma simt foarte bine ....Am implinit 20 de sapt vineri si ma bucur mult ca bebeii mei sunt foarte activi Din ziua in care am implinit 18 sapt si mi-au facut cadou primele miscari serioase de picioruse in burtica , au continuat la fel in fiecare zi ... E super tare ca se misca amandoi in acelasi timp...bum-bum stanga, dreapta , deasupra buricului ....jos....ahhh ! E super show in fiecare zi ...la cumparaturi, la cinema , acasa seara, dimineata...ii simt acolo bum-bum si ma topesc de iubire, emotie si fericire....Au meritat toate lacrimile din lume, injectii in burta, histeroscopii ....sute de analize....si sutele de injectii Clexane din fiecare seara pe tot parcursul sarcinii... Cand imi pune sotul meu mana pe burta si bebeii ii dau un picior si el se uita cu ochii mari plini de emotie in ochii mei ...wow .... sunt praf ....jur !
Va doresc din tot sufletul sa fiti toate ok si bebeii vostrii sa fie sanatosi si sa stea cuminti acolo in burtici pana la termen
Pup cu drag toate fetele

20+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2





ce emotionat,mare adevar graiesti tu acolo.
Katy ma bucur ca te simti mai bine,Doamne ajuta in contnuare
Emilia nu se stie niciodata cand pe unde ajungem asa ca poate-poate

Si dau si buna dimineata

Cafelutza e gata
Mai am 3zile pana la eco

O saptamana usoara si frumoasa!!!



Cosmi 18+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Neata!
Noi in weekend am vizionat un apt de 3 camere ...o frumusete . Si desi e la etj 9 cred ca in 2 sapt. vom face actele. Anul Nou ne va prinde in casa noua....si Alla o sa aiba in sfarsit camera ei. O sa ne fie destul de greu cu rata dar macar 2 ani nu-mi fac agriji . Dupa aia mai vedem.....pupici si o saptaman excelenta va doresc dragi mamici.

23 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Buna dimineata burtici,

Sanatate, voiosie si-o saptamana superba!Se zice ca trim II e cel mai misto, prin urmare, sper sa va fie bine!

Cosminutza, am descoperit si eu niste firicele rosiatice pe sub sani, nu m-am prins ce sunt pana cand mi-a povestit o prietena ca alea-s vergeturile si ca trebuie sa le dam cu crema cat mai mult, ca sa se elasticizeze pielea si sa nu mai apara si altele. Posibil, cu astea sa ramanem

Eva, povestea gemenilor este grozava si parca-mi salta inima de emotie si mi se transmite bucurie, cand ma gandesc, nu la plansul ambilor bebei, ci la momentele cand se vor juca amandoi si-or sa topeasca cu zambete :)

Casandra, Doamne ajuta sa va fie super noua casa!La tine acasa e cel mai bine. Din fericire, am reusit sa ne luam si noi, inainte de nunta, tot cu banca...dar merita!Eu deja mi-am gasit definitia casei mele "acasa ma simt ca in vacanta", orice se intampla la birou sau in afara familiei, oricat de greu, cand ajung acasa, parca gasesc pacea In functie de crezurile fiecaruia, eu am sfintit casa si a prins tare bine, e ocrotita

Mai am si eu 3 zile pana la eco...sunt nerabdataore, mai ales ca am mers doar cate o data pe luna la medic si n-am facut prea multe analize. O prietena facea analize aproape lunar, sumar de urina si altele...

Aseara a inceput sa ma usture putin in gat si sa am rosu...ma tem de durerile in gat. In afara de suc de lamaie si miere nu mai stiu niciun leac babesc. Voi aveti vreo metoda de combatere a unei eventuale raceli?

Si pe langa gat, aveam senzatia ca ma duc f des la baie. Nu prea pot sa deosebesc daca e ca preseaza bebele sau fereasca Domnu, am infectie urinara...o sa-l rog pe medic sa-mi recomande niste analize mai complete, sa ma asigur ca all is fine. Pana una alta, trebuie sa mananc fructe multeeeee!

Va pup pe toate, sa va fie bebeii grozavi si sanataosi si voi sa va simtiti superb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Neata buburuze,
Hai la
Cosmi,multumesc pentru carucior...tare imi place culoarea lui.
Eu am trecut sambata printr-o spaima destul de mare cu burtica,m-a durut si simteam ca o apasare pe col si am fugit repede la dr sa ma consulte.Momentan,nu a vazut decat ca orificiul intern al colului e putin deschis si cu ocazia asta m-am pricopsit cu monitorizare saptamanala.Sper sa ramana asa si sa nu se deschida mai tare ca mi-e frica de numa de cerclaj.
Voi ce ati facut in weekend?


17+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Emilia,daca ti se pare departe Oradea,ne putem vedea toate la Timisoara

17+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Casandralin felicitari pt apartament,sa-l"folositi" sanatosi
Elena da,mai mult ca sigur ca alea ce-a au aparut o sa si ramanaAcum ma creia o pauzasc zi de zi si sper sa nu mai apara altele.Pt. durerea de gat poti incerca sa pui intr-o carpa cartofi cu putin otet si sa-l lasi si peste noapte.La mine a facut minuni
Arianna cu placere.Stai cumnintica si totul va fi ok cu (,) colul.Doamne ajutaCu tine am mai multe sanse sa ne intalnim ca tu esti mai aproape



Cosmi 18+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Fetelor, merci de urari!
Pt gat subscriu cu cartofi rasi si inmuiati in spirt cald dupa care aplicati cu o esarfa/fular/carpa pe gat si lasati pana dimineata. Ai grija sa te imbraci cu ceva mai inchis la culoare fiindca pateaza. Mai e si gargara cu apa cu sare.
Daca va zic care e spaima mea o sa credeti ca am luat-o razna: de vreo cateva zile ma tot gansesc la astia de ameninta cu Apocalipsa....stiti voi 21 dec... Am colegi care si-au luat zi libera pe data asta ca sa fie aproape de rude.....initial am ras dupa care ma uitam pe site la Antena 1 si vad reportajul lui Carmen Avram cu inginerul din Apuseni care si-a construit buncar....si ma luat o spaima din aia atavica...adevarul e ca noi cei de la oras ne-am ars daca e sa fie si o pana mica de curent daramite ditamai furtuna solara...
Ei asta e daca e sa fie oricum n-am cum s-o opresc asa ca Carpe diem si tot asa....cred ca neuronul gravid e de vina


24 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

E o vorba care spune ca nu mor caii cand vor cainii... sincer din punctul meu de vedere prevestitorii apocalipselor n-au decat sa vorbeasca in punga, ca eu una n-am cum sa cred asa ceva.
Daca va amintiti si in 2000 a fost sfarsitul lumii, si la eclipsa s-a terminat cu pamantul si de'atunci cred c-au mai fost cateva zeci de apocalipse cel putin. O sa devina sarbatoare mondiala treaba asta, o sa avem toti cate o zi libera pe an cand se vor pune astia de acord asupra zilei si lunii.
Si cu mayasii astia si calendarul lor... au calculat oamenii cat au calculat si apoi au zis s.a.m.d dupa principiul de-aci incolo e ca si pana acum, continuati si singuri daca va intereseaza, noi ne-am plictisit sa tot numaram.
De-asta zic ca nu ma agit, am luat patut pentru bebe, hainute, jucarii, ma gandesc cum/cand o sa nasc, imi vad de ale mele si gata, ce sens are sa ma gandesc la toate nenorocirile lumii? Cica n-o sa fie neaparat sfarsitul lumii ci mari schimbari...da.. sigur.. nici macar presedintele SUA nu s-a schimbat deci ce altceva s-ar putea schimba si brusc fix in ziua aia? Mai bine sa stam linistite, zic.

Ma uit la odiseea de mai-iunie si vad ca burticile de acolo sunt mult mai active, hadem si noi sa mai povestim una-alta sa recuperam.

Eu de azi pot mai usor sa intru pe forum ca la mine acasa de-acum sunt in vacanta ca tocmai ce au plecat socrii la casa lor. Au stat 12 zile si acum ca au plecat m-as culca o saptamana sa imi revin ca soacra mea desi a stat in astea 12 zile acasa la mine cam 90% din timp nu a facut absolut nimic, nici macar o amarata de supa ceva dar asta e... ce puteam sa-i fac? As fi putut s-o tin pe sandwich-uri tot timpul asta cum mi-au sugerat colegele de munca, dar am zis sa nu fiu eu aia rea din ecuatie.
Maine facem 19 saptamani si la 20 avem eco de screening malformativ. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine.

Aveti dreptate ca nu stim pe unde ne duce viata, ca eu era cat pe ce sa ma marit cu un ardelean dar am luat un oltean minunat pana la urma.

18+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Legat de Apocalipsa, am si eu o parere:)
Eu cred in Dumnezeu si asta imi da incredere in viitor, oricum ar fi el. E drept, acum ceva vreme am tot citit despre semnele Apocalipsei si cand ma gandeam ca o sa am bebe, ma lua putin cu fiori si teama, ca n-o sa apuc sa-l vad crescand, sa avem o viata normala...dar in timp, vazandu-mi de treaba mea si incercand cumva sa fiu mai buna, atat pt mine si familie, dar mai ales pt bebe, m-am mai luminat si am realizat ca posibil deja sa traim semnele sfarsitului si ca sfarsitul nostru poate fi in secunda urmatoare, din mii de motive.
Cand aud pe cei cu buncare, ma doare capul si sincer, ma amuza...e o emisiune pe National Geographic sau Discovery, cu unii care isi aduna mancare pt 100 ani si tot asa...ce e asta? pai daca e sa mori, mori fraticule sufocat, de inima, de orice.Asta sa ne fie grija, cum sa prelungim viata, cand e evident ca forta naturii nu e controlata de nimeni, decat de Dumnezeu.
Nu mai bine esti intelept si chill, in credinta ta, care cum o are, cu rugaciunea ta, care cum o are, cu speranta de bine si straduinta de a fi mai bun, pentru ca si copiii nostri sa stie sa vada binele, sa poata sa infrunte raul, sa nu se teama de nimic si daca e sa murim, sa fim mai curati si sa ne ajute Doamne Doamne, sa ne lase intr-un colt de rai

Si eu am avut temerea asta si poate ca parerea mea nu e f coerenta, dar acum e o vorba pe care batranii impacati cu viata o spun cu inima deschisa "Cu Dumnezeu inainte si cat o vrea Dumnezeu".

Tu trebuie sa te pastrezi calda si increzatoare, caci starile tale se transmit la bebe si cum iti doresti tu sa fie bebe, straduieste-te sa fii acum, macar cat se formeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Va pup fetele
si eu ma gandesc la sfarsitul lumii 21 dec....dar noi nu avem timp de asta nu-i asa? Noi avem de facut ecografii, analize..de cumparat patuturi si carucioare...hehe...noi avem multa treaba, asa ca sfarsitul lumii sa vina alta data...
elena, bine spui cu apocalipsa...
casandra , felicitari pentru apartament...
emilia, yupii...bine ca ti-a plecat soacra..
fetelor , eu ma tot gandesc de cateva zile la Aruam si la diagnosticul ala de ventriculomegalie...off...va fi totul bine, clar...ca nu se poate altfel...dar imi pare rau pentru ea ca trece prin asta...
va pup cu drag pe toate si va doresc o zi frumoasa

20+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput