Buburuze de mart-apr2013(9)!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Pity imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva


Cosmi 17+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enhorabuena spune:

Salutare tuturor burticilor!

In lipsa de ecograf acasa, este bun si un aparat din acela cu care se pot monitoriza bataile inimioarei mici si miscarile pestisorului din burtica

Eu am primit unul folosit de la o alta mamica, il cheama "fetal heart detector" si este simpatic pentru ca se pot inregistra cu el sunetele pe CD sau pe calculator: este o amintire placuta din aceasta perioada si am auzit ca ar avea efect linistitor asupra bebelusului, adica daca i se pun aceste sunete, inregistrate pe vremea cand era in burtica, se linisteste.

Intre timp, am aflat ca locatarul nostru este sanatos si suntem incantati de veste. Acum mai ramane doar dilema numelui, dar mai avem 4 luni in care sa ne tot gandim si razgandim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_kiss

Cosminutza eu ce sa fac...am inima cat un purice...astazi merg la eco. In mod normal aveam programare luni dar fiindca trebuie sa TT pe baza la acest eco, am mutat pe azi, ca nu mai am rabdare. Sunt f suparata pe cei de la Medlife...mi-au gresit multe analize...si acum stau cu morcovu'n fund...Si colac peste pupaza, bebe si-a batut joc de mine ieri si nu prea a miscat...cam deloc...foarte putin defapt...exact acum cand sunt eu stresata
Una peste alta, astazi facem 18 sapt fix

eu am avut o problema asemanatoare cu cei de la Romar - asta pana mi-am bagat piciorele, am luat trimitere de la dr de fam si mi-am facut programre la o clinica din Galati - Vital med. De unde la Romar imi ieseau toare analizele Stas, la Vitalmed mi-au iesit modificate...chiar binisor asta la interval foarte mic unele de altele . Daca ai abonament la Medlife....e cam nasol financiar vorbind sa-ti schimbi furnizorul de servicii medicale, daca nu... da-i un sut

23 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Emho felicitari pt baietelCu numele si la noi e grele,dar cu zici si tu mai avem timp
Casandralin

Eu am o durere de capTensiunea nu mi-e exagerat de mica 108 cu 65,dulce am papat...O fi presiunea atmosferica de vina

Azi facem si noi 180sapt

O zi frumoasa!!!!



Cosmi 18+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Bun venit mamicilor! Ce ma bucur sa pot citi intamplari si experiente diferite!
Cosminutza, si pe mine m-a durut capatana ieri de vai de mine, de dupa amiaza si pana seara, cand mai tare, cand mai incet. Nu e prima data cand ma doare, dar am vazut ca n-are legatura cu tensiunea, ca era perfecta cand m-am verificat...O fi de la vreme sau ma mai gandesc ca de la hormoni. O fi avand si bebele salturi in crestere si cand e concentratia mai mare de vreun hormon, se simte :)

M-am intins in pat la 9 seara si abia tarziu dupa miez de noapte cred ca mi-a trecut durerea. Eu ma trezesc de vreo 3 ori pe noapte sa merg la baie, si abia la ultima trezire n-am mai simtit capul in menghina

Deie Domnu ca toate mamicile sa capete forte speciale, sa le duca pe toate! :)
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Cosminuta felicitari pt. cele 18 saptamini, la mai multe si mai usoare.

Fetelor se anunta iarna grea, ma gandesc cu groaza ca nu am o haina groasa, imi mai trebuiesc pantaloni....offff o sa ma descurc cumva

Ce mai gatiti? Parca am ramas fara idei sau pofte.

Pupilici





18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna burtici. Noi abia asteptam ziua de marti ca sa-l vedem pe BB. Cine stie, poate aflam si daca e fetita sau baietel.
In privinta numelui noi ne-am gandit la Maya pt fustita si Vladimir sau Edward pt pantalonasi.
BB nu e asa activ cum as vrea eu. La aproape 20 sapt ma asteptam sa-l simt mai des. In fine, probabil ma gandesc prea mult. Of
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Elena si tu Brutus.Mama ei de durere de capAm baut un pic de cola si parca e un pic mai bine
Tudoralexa am auzit de iarna grea.Ceva pantaloni musai sa-mi cumpar ca nu am si in curand n-o sa mai incap nici in pulovereDeci musai o tura de shopping
Dani tinem pumni pt control.Sunt sigura ca bebe e bine,atat timp cat il simti oricat de putin e bine.

Cosmi 18+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Eu cu tensiunea stau asa si asa, e cam mica. In unele zile am baut si a doua cafea ca sa mai creasca (la recomandareamedicului), dar pe mine nu ma durea capul, ci doar ameteam usor. Din fericire e echilibrata si nu creste brusc, asa ca e ok.

Eu am intrat deja in weekend (am terminat mai repede azi lucrul), sunt gata de ...odihna si de treburi prin casa. Trebuie sa ma hotarasc si ce gatesc bun. Cred ca vreau strudel... Desi in mod normal sunt mare fan ciocolata si dulciuri, bebele asta cred ca seamana cu tati ca nu ii place mai nimic dulce (eventual numai daca e cu fructe, biscuiti si chestii fara crema).

Va doresc un weekend frumos, calduros si cu fluturasi in burtici!


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

ca sa ma alatur si eu cetei de mamici mandre de poza de buletin a lui bebe de la eco morfofetala l-am adaugat si eu in poza de profil.

23 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput