Buburuze de mart-apr2013(9)!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna burticute,
Cine se face responsabil de modificarea de pe prima paginaVreau si eu caruciorul roooozzz...

16+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani sarbatoritelor zilei cu mic cu mare!

Dimineata am fost la control, m-am strambat in toate felurile ca nu-mi place deloc dar asta e, totul e ok, eco e ok, acum ne mai vedem dupa eco de 22 sapt la sfarsitul lunii.Pana atunci joc de glezna:))

Maria - felicitari ptr TT!

Io una nu as vrea eco acasa ptr ca as fi toata ziua calare pe el si m-as stresa si cand n-ar fi cazul...si nici de acord cu eco la fiecare vizita. Dar asta e doar parerea mea. Sunt atenta sa il simt zilnic pe bebe, deja se simte din ce in ce mai bine, asa ca asta-mi confirma ca totul e in regula. In sarcina cu Piscot am facut eco de confirmare, 12,22 si 32 de saptamani. Acum deja am facut si una la 17 saptamani si voi vedea pana la final cate se vor strange.

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria-r

Buna seara fetelor!
Vin si eu cu o veste buna. Am primit rezultatul la triplu test si a iesit bine. Acum sunt mai linistita.
va pup pe toate

Hello fetelor:* Maria, tu pt ce ai facu TT? si eu trebuie sa fac TT pt ca aia de la Medlife cred ca mi-au gresit ceva la DT...sunt super stresata. azi merg la eco si tot azi sau maine merg sa recoltez. Mi-e tare frica de rezultat...si ce relaxata stateam eu dupa DT...baga-leas un bat in fund alora de la Medlife...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmariuca spune:

Buna fetelor,

Vrea si eu sa ma alatur voua :)
Ma puteti adauga si pe mine pe prima pagina? UM:10.07.2012 DPN:20.04.2013.

PS. La multi ani celor care isi serbeaza astazi onomastica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Baby-kiis ,relax..Totul va fi bine:)


16+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Cosminutza eu ce sa fac...am inima cat un purice...astazi merg la eco. In mod normal aveam programare luni dar fiindca trebuie sa TT pe baza la acest eco, am mutat pe azi, ca nu mai am rabdare. Sunt f suparata pe cei de la Medlife...mi-au gresit multe analize...si acum stau cu morcovu'n fund...Si colac peste pupaza, bebe si-a batut joc de mine ieri si nu prea a miscat...cam deloc...foarte putin defapt...exact acum cand sunt eu stresata
Una peste alta, astazi facem 18 sapt fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Aadina bine ai venit printre noi, sarcina usoara si bb sanatos

Felicitari fetelor pt. TT, ma bucur ca v-ati linistit.

Si eu as fi fericita sa am un ecograf acasa, cred ca l-as lega de gat si cand as merge la piata. Chiar m-am interesat cat costa un ecograf portabil....doar 1700 eur.
Dar....exista un dar intotdeauna nu prea este sanatos pt bb sa il "incalzesti" asa des. Sunt multe dezbateri pe tema asta asa ca ma abtin cat pot sa merg si la eco.
Asa ca ma voi rezuma la un stetoscop. Saptamana asta se va intampla achizitia asa ca o sa-i ascult cand o sa-mi doresc fara a ma simtii vinovata ca ii afectez cu ceva.

Baby, draga de tine, te inteleg perfect referitor la Medlife..
Si la mine a fost problema la DT din cauza lor. Analize facute la misto, ecografie facuta pe genunchi ca sa nu mai zic ca mai avea putin si o facea pe hol ca sa scape mai repede, lipsa de tact, etc. Sunt pur si simplu dezgustata de ei mai ales la cati bani le-am bagat in cont. Sunt multe de spus......
De la Medlife iti recomand dr. Botica dar analizele de sange facute in alta parte ex. Cytogenomic.
Dr. Iosup de la RM iar este de incredere, experienta si renumele vorbesc de la sine.
Eu nu am facut TT, am mers fix in perioada cand se face TT la dr Iosup, am facut ecografie, cu analizele nici nu mi-am batut capul.

Ps: am simtit si eu......in sfarsit minunile din burtica si m-am prins din prima, sunt chiar mandra de mine

Va pup,



17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Bun venit in primul rand noilor burtici, sarcina usoara si frumoasa va doresc!
Pentru cei aniversati azi, LA MULTI ANI!! alaturi de cei dragi!!

Eu sunt nerabdatoare sa vad puiutzul la urmatoarea eco, dar mai am inca o saptamana-10 zile pana la morfo, luni imi fac programare. Trebuie sa tine cont si de programul sotului care vrea musai sa fie prezent la eveniment (si poate aflam si noi daca va fi carucior cu roz sau albastru).

In ultimele zile nici eu nu l-am mai simtit asa de mult pe bebe, sau poate am eu pretentii prea mari... Imi dau seama deja cam pe unde e in burtica, daca stau intinsa si linistita, simt abdomenul mai tare in mijloc, in stanga sau in dreapta... Uneori daca apas, dupa cateva minute se muta.

Eu TT nu mai fac (am mai zis asta), toate analizele mi le-am facut la Synevo la noi la TM (chiar am fost foarte multumita), iar in 23 nov mai fac seria de analize gratuite de trimestrul II tot la ei.

Parca nu mai e asa de mult si se apropie sarbatorile, sau am eu chef sa stau acasa, linistita,la caldura, fara batai de cap.

Va pup pe toate!!!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Hello!!!!!

aadina,zmariuca bine ati venit,sarcini usoare in continuare si bebei sanatosi.V-am trecut in listuta.Povestiti-me mai multe despre voi.
Zmariuca vezi ca ai mesajele inca moderate si nu le vedem in timp real.Scrie vreo 10 mesaje scurte sa scapi de moderare.

Arianna m-am executataveti domnita draga carucior rooooozzzzzzzzzz

Piscotel felicitari pt vestile bune de la eco

Baby du-te baga-le betele alea in alora de la Medlife.Sunt ferm convinsa ca bebe tau e bine.Nici eu nu-mi simt prea des pestisorul,insa ma gandesc ca sunt micuti inca saracuti.Sa vezi cand or prinde putere ce va fi de ficati nostri.Felicitari pt cele 18 saptamani,la cat mai multe.Bine sa nu depasesti totusi 40Te imbratisez cu drag

Tudoralexa felicitari pt bebei miscaciosi

Nicole eu numar zilele pana la urmatoare eco ce va fi saptamana viitoare.Am inceput deja Amr-ulCum i-a zis si lui Baby sunt micuti buburuzi sa-i simtim des si intens.

Va pupacesc pe toate

Cosmi 17+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Si eu sunt in fan clubul Iosup:))) cred ca f#259;r#259; el via#539;a mea ar fi fost cu totul alta. In ianuarie am intrerupt o sarcina in 13 saptamāni pt ca iosup a diagnosticat-o cu sindromul turner:((.

Aura, mami lui Tudor si bebe Ioana 18 saptamāni si 5 zile

Mergi la inceput