Buburuze de mart-apr2013(9)!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Offtopic: aveti propiul vostru sub-forum. Puteti acum sa discutati despre orice pentru ca toate mesajele voastre se pot aduna in acest forum:
http://forum.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=113

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Baby,
Stiam ca-s inetrvale de referinta, insa nu m-am gandit ca eu ar fi trebuit sa nu ma iau dupa ele. Primul gand, de ce nu sunt incadrata in limitele normale :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Buna fete dragi,


Si eu iau elevit de la inceput si am luat 7 kg pana acum.
Ar fi trebuit sa iau femibion dar am renuntat la el din cauza iodului.
Elevitul mi s-a parut cel mai echilibrat.....oricum nu am luat de capul meu, nenea dr. mi l-a recomandat.

O sa fac analize dupa morfo trim 2, sa vedem ce iese si acolo.

Hainute nu am cumparat, nu avem de niciunele, practic o luam de la 0 asa ca o sa incep sa cumpar de la anu'. Prin februarie carucior si paturi.
Apropos de pat, voi de care aveti/cumparati cel sport sau cel din lemn?

Va pup si sa aveti o saptamana usoara.



20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Buna burtici!

Noi am avut un weekend plin cu bunica asa ca piscot a savurat la maxim; s-au jucat impreuna, s-au alergat, au vorbit; au obosit si sambata am dormit cu toatele pana la 10 a doua zi fara treziri nocturne cum ne obisnuise. Dar a trecut asa repede. As mai fi vrut vreo doua trei zile asa.

Io experimentez de vreo doua zile niste dureri de burta in zona operatiei si oasele ma dor asa ca abia ma misc. O sa incerc sa fac mai putin efort cu Piscoata si sper sa iasa mai bine. Luni ajung la eco de 22 sapt si atunci o sa vb cu medicul sa se uite si in zona respectiva mai atent. In rest primesc lovituri tot mai puternice de la junior, asa ca mi's happy:D

Despre vitamine - nu iau, nu mi-a recomandat decat fier dupa analizele din primul trimestru; l-am terminat; acu saptamana viitoare cand ajung din nou la control il intreb despre pasul urmator; din cate am inteles analize de sange voi mai face pe la 28 de saptamani. Nici la Piscot nu am luat vitamie decat fier cand a fost cazul si totul a fost ok.

Hainute mai am o parte de la Piscot care se pot adapta la junior, ce voi mai primi, apoi merg la cumparaturi daca o sa mai am nevoie; daca nu pastrez banutii ptr altele ca nu strica.

Danina - sanatate mami si mai stai si tu linistita la casa ta! Poop!

Emilia - bafta maine la eco, parca asa am retinut!

Va doresc o saptamana grozava! Si numai vesti buna, da?

Poop.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Piscotel sa fie!
Eu i-am luat iubirii din burtica patut de lemn de la bebedesign.

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna fetele
Eu iau Elevit de la 6s si pana acum am luat cam 2kg, iar cu Robert am luat toata sarcina si am luat 30kg ,deci cred ca Elevitul nu are nici o legatura cu kg.


de Robert Andrei(18.05.2009) si 20+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Nici eu nu am cumparat nimic piticei, noroc ca lucrurile importante gen patut, carucior, scaun de masa si unele hainute le am de la Robert.Dupa nastere mai vad eu ce imi trebuie.

de Robert Andrei(18.05.2009) si 22+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara burtici!!!

Abia v-am gasit,ma gandeam ca a disparut odiseeaCum de numai noi suntem la subforum

Azi am avut o zi tare agitata la servici


Si eu iau vitamine dinainte de sarcina pt ca aveam probleme cu anemia si nu pot sa zic ca am mancat si nici nu mananc mai mult de la ele.Depinde de organismul fiecaruia.
Hainute am primit cateva iar patutul mi-l face frate meu din lemn.

Arianna tinem pumni

Felicitari pt vestile bune celor care au fost la eco

Danina multa sanatate!!!

O seara faina!!!



Cosmi 19+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Buna seara, dragi burtici! Imi cer scuze ca intervin in odiseea voastra. Eu sunt o mamica de floricica mai-iunie 2012 si am cateva articole noi sau in stare excelenta de vanzare... imi dau seama ca pentru voi este cam devreme sa faceti cumparaturi, dar totusi poate va intereseaza :)

1. Saltea centru de activitati Bright Starts Pretty In Pink – Baby’s PlayPlace. Produsul este aproape nou, in stare impecabila, folosit doar de 2-3 ori, are cutia, factura si instructiunile originale, in garantie, inca 8 luni - pret 250 lei
Descrierea completa a produsului si poze gasiti pe site-ul importatorului: http://www.bebebrands.ro/centre-de-activitati-si-jucarii/centre-de-activitate/bright-starts-9010-pretty-in-pink-babys-playplace

2. Oaie tip comforter, ce se prinde cu arici de carut, scoica sau pat. Are lumina rosie de veghe si 4 moduri sonore - sunetul din uter, harpa, ploaie si aspirator. Timer 20 minute. A fost premiata "gift of the year 2011" in UK - noua, in cutie - pret 50 lei
Descrierea completa a produsului si poze gasiti aici (produsul este adus din UK): http://www.amazon.co.uk/Easidream-Ewan-the-Dream-Sheep/dp/B0040JSN7Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1353165811&sr=8-1

3. Incalzitor si termos petru voiaj Tommee Tippee, nou, in cutie - 60 lei
Mai multe detalii si poze aici:http://www.forbebe.ro/Accesorii-biberoane/Incalzitor-si-termos-pentru-calatorii-Tommee-Tippee.html

4. Set huse termoizolante pentru bibetoane Tommee Tippee, nou, in cutie - 50 lei
Mai multe detalii si poze aici:http://www.forbebe.ro/Accesorii-biberoane/Husa-biberon-termoizolanta-x-2-buc-Tommee-Tippee.html

5. Set zornaitori Lamaze pentru maini (bentite cu arici) si picioare (sosetele), stare impecabile, in cutia originala - 30 lei
Mai multe detalii si poze aici: http://www.amazon.co.uk/Lamaze-Gardenbug-Wrist-Rattle-Footfinder/dp/B000I2Q0C2/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1353229476&sr=1-1 (produsul a fost adus din UK)

Eu sunt din Bucuresti, unde pot asigura predare personala. Pentru provincie, transportul este contra cost prin posta sau curier. Pentru detalii suplimentare, imi puteti trimite un PM.

Multumesc si numai bine, sarcina usoara in continuare si nastere si mai usoara :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Buna burtici!
Eu mi-am facut analizele cam la 5-6 sapt.
Mi-au iesit bine (eritrocite 3.92, hemoglobina 11.8, hematocrit 33.8-asta e un pic mai mic, leucocite 8.37, etc).
Eu iau femibion pt ca la mutatiile genetice pe care le am, nu se metabolizeaza acidul folic, iar femibionul are metafolin, care se metabolizeaza.
Nu mai stiu cat m-am ingrasat, ca mi s-au terminat bateriile la cantar si nu am gasit modelul ala
Va pup!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

18+

Mergi la inceput