Delasare feminina

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Fetelor, tot bantuind pe YT, am dat peste un make-up artist care imi place foarte mult, stie o gramada de trucuri si pur si simplu e un tip super ok:

www.youtube.com/watch?v=jTYbVMSPchk&feature=my_liked_videos&list=LLpmK73Xw94EoSbuhrmntVYA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jTYbVMSPchk&feature=my_liked_videos&list=LLpmK73Xw94EoSbuhrmntVYA

Check him out, chiar merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Ingridnen, problema cu porii am rezolvat-o prin dermoabraziune. Daca faci cateva sedinte la dermatolog se reduc mult. Merita incercata si varianta asta.



Si eu am vrut sa incerc microdermabraziune insa mi s-au parut mari preturile.
Din fericire am descoperit in primavara un topic despre prevenirea ridurilor tot pe Femina Intim care m-a ajutat enorm (si ma ajuta in continuare) - am gasit o gramada de sfaturi si metode aplicabile acasa care chiar dau rezultate. La mine dupa peeling s-a imbunatatit semnificativ aspectul tenului si al porilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Si eu stiu ca uleiul de argan e foarte bun.Eu folosesc pentru par o perie rotativa si la final pun cateva picaturi de ulei de argan frecate in palme si mai linistesc parul putin.
Am gasit o trusa de farduri f faina pentru machiaj natural.
Naked Urba decay.Are niste super culori plus un primer de ochi si chiar pensula de machiaj( nu cu buretel) si am gasit si modele de machiaj cu trusa asta. Trec pe lista de Mos Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea

Citat:
citat din mesajul lui giulia81
vad ca esti in belgia - am aceeasi problema ca si tine cu parul - o fi de la apa de aici, care il usuca?


Sunt convinsa ca apa si clima e de vina.
In Romania aveam par gras, ten gras si maini ok. Intr-un an de zile parul a devenit o combinatie ciudata de par uscat care se ingrasa repede , am facut riduri, plus ten aproape uscat cu acnee si mainile vesnic uscate pana la rani .

Deci, solutii pentru tot ce am scris mai sus?



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.



Montezi un dedurizator acasa si folosesti multa crema de maini la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Pt par uleiul de cocos este perfect.eu mi-am cumparat pt a la un moment dat paeul meu arata jalnic, nu mai stralucea, era parca ars, desi nu ma vopsesc.Mi-am facut masca aceea cu ulei de cocos doar de vreo 4 ori si rezultatele inca dupa prima folosire au fost fantastice.
Iti cumperi uleiul care e solid, il pui pe calorifer spre exemplu, si cand este lichid torni pe par, direct la radacina, pe scalp.Masezi 5 minute scalpul cu degetele, sa ajunga uleiul peste tot, si dupa aceea pui putin pe toata lungimea parului si la varfuri.Eu stau asa vreo jumate de ora sau cateva ore in fctie de chef, dupa care ma spal pe cap.
Balsam nu folosesc de obicei.
Vei ramae uimita.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

nu se ingrasa mult mai repede? eu patesc asa cam cu orice produs de la balsam pana la uleiuri.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

nu se ingrasa mult mai repede? eu patesc asa cam cu orice produs de la balsam pana la uleiuri.

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


ca sa nu se ingrase parul asa de repede, aplica balsamul sau masca doar pe lungimea parului nu si la radacini.


Xio, de unde ai cumparat uleiul de cocos?


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu nu am avut probleme cu ingrasarea, ca din cate imi amintesc uleiul de cocos este ceva minune, ca daca ai matreata o elimina, iar daca ai parul gras, prin masajul pe care il faci activezi curculatia si una peste alta, nu se mai ingrasa zau ca nu mai stiu, dar daca vei acuta pe google vei gasi ceva date exacte.Incearca o data, ca nu ai ce sa pierzi. :)

Bineinteles dupa masti ma samponez de 2 ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

incerc cand mai prind ceva bani. e scump rau?
cred ca am zarit ceva de genul asta la un magazin bio / naturist / etc de prin zona, Trai Strasnic se cheama.
scuzati reclama, este intentionata, pentru ca mi-s simpatici si nu cred ca vor rezista prea mult saracii. asa cum n-a rezistat deloc nici La Tache, desi conceptul era excelent.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

nu se ingrasa mult mai repede? eu patesc asa cam cu orice produs de la balsam pana la uleiuri.

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


Si eu la fel, asa ca nu mai folosesc deloc, ma spal doar cu sampon, imi place mai mult.

Mergi la inceput