Delasare feminina

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

nu stiu cum reusiti voi doar cu sampon...eu daca nu folosesc balsam sau masca nu mai reusesc sa imi descalcesc parul ud. si nu e cret deloc, dar se incalceste de raman cu jumatate din par in piaptan


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

uleiul e chiar ieftin, o sticla sau un borcanel de 250 ml sau 350 nu mai stiu, costa vreo 15-17 lei.Eu am cumparat-o de la enigma si vreau sa spun ca nu am consumat nici jumate de sticla desi am folosit uleiul si pe scalp si pe lungimea parului, in conditiile in care parul e pana deasupra fundului, si des.
Uleiul e cel normal, il poti folosi si pt piele si pt gatit si pt par.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Giulia, poate ai avut sau ai parul decolorat / friabil. Caz in care vrand nevrand balsamul devine un must-have.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Giulia, poate ai avut sau ai parul decolorat / friabil. Caz in care vrand nevrand balsamul devine un must-have.

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


a fost decolorat intr-adevar cand eram blonda
acum sunt bruneta de aproape 4 luni si situatia e la fel, desi m-am tuns, am scapat de partea decolorata...


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sm spune:

Pentru a avea un par suplu, adaugati la sampon o lingurita de bicarbonat de sodiu ajuta parul sa fie mai suplu si mai usor de coafat. Bicarbonatul de sodiu este efficace si pentru matreata sau mancarimea pieli capului, in amestec cu otet la clatirea parului, impiedica cadearea lui.

Pentru ingrijirea tenului mii de multumiri lui Mirela72 pentru subiectul "Cum se pot elimina ridurile?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Dar cu vopsirea cum va descurcati?La cat timp o faceti ca sa nu aratati neglijente?
Mie imi creste foarte repede parul si cel putin pe calota sunt plina de fire albe. Asa ca eu ar trebui sa ma vopsesc ( ca sa fie o doamna ingrijita) la 2 saptamani.Problema mea e ca la 4 zile dupa vopsire fac coji in cap si ma chinui o saptamana sa scap de ele. Asa ca ar trebui sa fiu tot timpul cu coji in cap....Am ales atunci sa fiu vreo 2 sapt mai neglijenta si sa ma vopsesc la 4 sapt.
Cineva imi spunea ca ar fi un ulei de la DM care mai mascheaza firele albe intre vopsiri dar inca nu am ajuns sa caut.

Si eu am un par destul de dificil.E f des si firul gros.Si clar fara balsam nu reusesc sa fac nimic.Cativa ani am folosit placa dar in vara am descoperit peria rotativa.Afecteaza mai putin parul...

Xio, o sa incerc si eu masca din ulei de nuca de cocos.Multumesc de idee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Incearca o vopsea fara amoniac sau pe baza de henna, nu e normal sa faci coji in cap dupa vopsit. Inseamna ca scalpul tau e puternic afectat, cojile probabil sunt semnele unei descuamari fortate si destul de puternice.


De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Parul crescut la radacina se vede mai putin rau daca tii parul prins in coada decat daca e lasat si se vede radacina in carare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Parul crescut la radacina se vede mai putin rau daca tii parul prins in coada decat daca e lasat si se vede radacina in carare.

Caro


e adevarat, insa nu il poti tine in coada 2 sapt...daca tii mult parul strans va afecta radacina firului de par, iar acesta va cadea si mai mult.
atunci cand va prindeti parul in coada alegeti elastice de par invelite in material moale, ca sa evitati ruperea firelor.


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea

Lady, multumesc mult pentru sfaturi. Nu te sfii sa dai si ceva exemple de produse de calitate, ca-s cam in ceata aici.

Zau ca si Belgia are vina ei. Apa este mult-mult mai dura aici.

Treaba e ca eu in Ro ma obisnuisem lenesa, mai uitam sa dau cu crema ca ma ajuta tenul gras, aici nu mai merge, daca nu te ingrijesti constant, se vede.

Mainile mi-au fost ok doar 2 luni in vara (din care una am fost in Ro ). Dar da, stiu ce am de facut aici.
Cu parul si tenul in schimb sunt mai confuza.





Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.



Cu placere, Andreea.

Nu stiu ce exemple sa iti dau, s-ar putea ca pentru tine sa fie nepotrivite gamele pe care le folosesc eu.
Ce pot sa iti spun este sa incerci mai multe produse. Sfintele mostre
Nu te lua doar dupa reclame ca e multa minciuna legala in ele. Ia-te dupa propria piele.

Ca sa nu trimit emsajul chiar fara vreo recomandare....
-pentru maini, crema neutrogena cu capac rosu mi se pare cea mai buna
-pentru corp, ulei. Folosit pe pielea uda.
-pentru calcaie, crema cu urea si sosete de bumbac groase.
-ulei de migdale pentru ten + o crema hidratanta(de calitate)+demachiant(nu trebuie sa fie scump) +gel de curatat+ crema de ochi- (incearca clinique).
-sampon pentru par gras(de la LUSH) + balsam tot de la ei,+masca facuta in casa (fie din ulei de cocos cum zice XIO, fie ulei de masline+galbenus de ou+vit A). Ai nevoie si de un serum pentru varfuri, daca intrebi la drogherie stiu doamnele ce sa iti recomande.


Mergi la inceput