Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Am revenit si eu pe noapte.

Kytana, nu te amari ca si perioada asta o sa treaca repede si o sa vezi ca nu o sa se mai smiorcaie tot timpul. Asa am fost si noi cu mandra cea mare de eram disperata cand stiam ca raman singura cu ea ca nu mai stiam cum sa o intretin si in continuu era plimbata prin casa si leganata ca sa nu planga. Cam in perioada cand a inceput sa stea in fundic am inceput sa scapam de astea. SI nu dormea in pat decat foarte putin. Dupa ce manca adormea pe mine si cand o asezam in pat se trezea de cele mai multe ori ca arsa si incepea scandalul. Asa ca am ajuns sa ne plimbam de 2-3 ori pe zi pe afara ca sa doarma copilul si sa ne odihnim si noi (sa nu mai auzim atatea urlete).

Nici eu nu dau copilul cu crema la fundic decat cand e iritat.

Noapte buna va uram!

Mami de fetita cu fundita Maria si baietel frumusel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Copil model are mama! Ptiuuu! Sa n-o deochi!

Va ziceam pe la 6 ca a adormit pe mine. Ei bine, a dormit pitica mea asa 3 ore jumate. I-am facut baita si apoi a stat la san o ora jumate si a adormit. M-am gandit ca sigur se trezeste la ragait si apoi sa-i dau bibe cu lp si somn. Ei bine...nu s-a trezit. I-am pasat-o lu' ta'su, mi-am facut dus si ea tot dormea. Am zis sa o punem in patut ca sigur o trezesc aricii de acolo . De unde! A trecut o ora si ea tot doarme!
A simtit micuta ca m-am suparat ca nu mai suge san, asa ca in seara asta a papat doar san o ora jumate si s-a culcat. S-o manance mama pe ea!

Ma duc si eu la somn ca m-astept la treziri dese ca nu cred ca s-a saturat ea cine stie ce!
Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Noi suntem bine,mami.ilinca multumim de intrebare, nu reusesc de vreo saptamana sa scriu nimic, iar cu cititul sunt de abia la pg 19 din capitolul trecut. Nu stiu cum aveti timp sa le faceti pe toate fetelor si sa fiti si active pe forum.
Elfica ai retinut bine, Bogdan fornaie noaptea pana dimineata destul de rau, nu poate sa respire si daca nu l tin eu in sus se trezeste,ziua respira normal, asa ni s a spus ca va elimina seretiile prin caca sau le va varsa. El a varsat de 3 ori intr o luna secretii vascoase transparente,eu merg mereu la dr sa l asculte la plamani,pana acum n au fost probleme si nici racit nu a fost niciodta, tot ce poti sa faci e sa pui Tantum protect de 3 ori pe zi si sa aspiri doar daca sunt mucisori in nas. La B nu ies niciodata muci, nasul e curat.Si eu de abia astept sa treaca sa ma pot odihni, el se trezeste acum doar o data pe la 2-3 sa manane noaptea, daca nu s ar mai infunda as reusi sa dorm cat doarme el si n as mai fi capie de oboseala. Mie pediatra mi a recomandat crema Trixera plus de la Avene si cu asta ii trec si bubitele de pe fata, iar pielea de pe corp arata f bine acum, mult mai bine decat cand ii dadeam cu ulei de bb


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Adriana, si pingu mic e la fel cu fornaitul, doar noaptea si nu are mucisori deloc. Asa ca se inscrie langa Bogdan la eliminat secretii

Vai Carina, cat ma linistesc cuvintele tale! Inseamna ca totusi ce face el aici este normal

Oli, vezi ca te-ai sup degeaba pe printesica? Haide ca poate s-a saturat de la san, ca daca nu, ma asteptam sa gasesc si acum de dimi mesaje de la tine

Acu sa arunc si eu cu o veste buna? (care sper sa tina) Dupa baita de aseara si san aprox 1h, a dormit si nazdravanul meu. GHiciti unde? In patut! Deci nu doar ca a dormit, ci a dormit in patut! S-a trezit dupa 3.5h (ca niciodata! ) la 00.00, a papat si apoi s-a trezit acum la 05.00, iarasi a papat (m-a cam suparat ca a varsat, lucru care lui nu i s-a mai intamplat si a varsat laptic ) Acum doarme iarasi, Doamne ajuta sa il tina!

Asa ca Oli, cred ca boboceii nostri au vrut sa ne surprinda placut in seara asta.

Si asa pe fuga va invit la o canuta cu lapte

mami.ilinca,ce mai faci? Bobuletz cu dragonita? Adrianadana? Marikaki, Veroboroda? Pup gajicile!



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Intrebare pentru fetele cu cezariana: eu am doua fire care atarna (vorba vine, au sub 1cm), de la tubul de drena, se vor resoarbe in timp? La voi mai sunt? Mie mi se pare ca s-au scurtat de cand mi-a taiat nodul, dar poate mi se pare. Mercic!



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Felcitari mai Kytanutz! A dormit Luca, nu gluma!
A mea a dormit 2h jumate in patut (eu ma declar multumita), apoi am luat-o langa mine. N-am mai scris cs mi-era un somn...Ca sa vezi ce putoare am fost, nici nu am mai pus-o pe perna cand s-a tot trezit. I-am dat asa culcata. Evident ca a supt putin si des toata noaptea. De-abia acum am adunat ceva energie sa ma ridic sa o pun pe perna. Aaa, aseara cand s-a trezit dupa alea 2 ore jumate era mitraliera la fundul ei. Deci daca nu erau partzurile dormea mai mult.

Sa aveti o zi usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

K, eu n-am nici un fir! Au fost doar cele de la operatie e care mi le-a scos la o saptamana. In rest a ramas doar taietura pe-acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Na, ca acum dupa ce a supt si adormise, cand sa o pun in pat am constatat ca avea pijamaua uda pe o parte si e si patul ud! I-am luat ieri niste pampersi mai mari si se pare ca sunt prea mari totusi! Asa ca am schimbat-o si evident ca s-a trezit, asa ca suntem iar la masa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

neata fete dragi
Sunt cu puiutul pe burta la mine,doarme,m-as duce dupa ceva de papat si niste apa ca nu am nimic langa mine.o sa incerc sa merg cu el in brate.
Mai nou numai in brate ii place sa faca nani sau pe mine.
V-am zis nu de mult ca asa o data pe zii ca plange prichindelul la san,si nu stiu de ce,asa ca am incercat sa-l linistesc cum am stiut:l-am pus pe pat pe spate si s-a linistit si a avut chef de povestit si de zambit la mami si mai noi il pun pe burta si adoarme,deci inseamna ca nu-i e foame,dar atunci de ce tot nehh nehh?
Plange atat de tare,ii dau sanul si nici nu-l apuca,numai plange
Ieri,de ex,a cerut papa,i-am dat si dintr-o data s-a apucat de plans,l-am pus pe pat,dar degeaba,asa ca l-am plasat la tati,l-a leganat cumva cu capucul in palmele lui,dar eu desteapta am zis ca nu asa,ca sa-l ia pe brate,asa la orizontala,sa-l legene si a inceput plansul,asa ca l-am luat eu si l-am pus pe burta si l-am leganat si a adormit.
Oare il doare burtica si asa se linisteste?
Nu stiu cat de coerenta am fost ca mi-e o foame si plus ca am o ceata in cap,nimic nu tin minte

Oana draga iti doresc multa sanatate,recuperare rapida si sa auzim numai de bine
va pupam
Sa aveti o zii faina si usoara

Paula fericita de baietel dulce Roland 24.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

am reusit sa-mi aduc de papat
Scriu cu o mana
S-a trezit piticotul meu,ii dau sa pape,
Sunt un pic stresata din cauza episoadelor de plans la san
Ma bucur cand primeste sanul si papa.nu-mi place sa-l vad ca plange atat de tare,aparent de foame si sa nu pot sa-l hranesc,e frustrant.dar cand vad ca se opreste din plans daca-l adorm sau e tot numai zambete daca-l pun pe pat si vb cu el,atunci ma gandesc ca nu de foame plange la san.nu stiu.sunt batuta-n cap.
Si i-au aparut bubite rosii pe barbita.


Paula fericita de baietel dulce Roland 24.09.2012

Mergi la inceput