Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Kytana a fost bine Calin numai ca m-a vrut doar pe mine, mai are cate o zi din asta cand ma vrea. Aseara dupa ce supsese din primul san, s-a pus pe un urlat... am zis de la ce am mancat eu, apoi a supt felul II din celalalt san si n-a mai avut nik, a stat cuminte 2 ore la studiat pereti/tablouri, etc. Apoi a tras un kk maret si pe la 8.30 am stins becul, pus in patut si somnic singurel cu muzica. Apropo de asta, si-a invatat ritualul de somn ca de multe ori cand ii e somn nu vrea nik decat pus in patut.

In continuare are momente cand refuza sanul drept, cum il mut la stangul cum suge... nush ce are... noaptea de ex. suge bine prin somn, poate ma ajuta cineva cu sfaturi, n-as vrea sa scada lactatia la asta ca apoi chiar nu-l mai vrea deloc.

Carmen nu prea stiu cu kk verde, am avut si noi cand nu l-am schimbat la timp sau asa ocazional. La mine are dreptul destul lapte numai ca parca ii scapa din guritza, cum sa spun, prinde aer si-l scapa, nush de ce.



*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Carmen da eu eram cu testicolul, unul e umflat si mare si unul e micut, se simte ceva acolo in el dar nu ca celalalt. Probabil tu esti agitata noaptea si de asta, nu ai cum sa fii o mama rea, las ca e bine ca ai ajutor de la sot.

Olivia al meu a trecut brusc la kk lichid pe la o luna si ma speriasem dar facea si des, mi-a zis pediatrul sa-i dau putina zeama de orez, i-am dat de 2-3 ori apoi mi-am dat seama ca asa e, a facut asa vreo 3 sapt dar nu era diaree. Acum face cu grunji dar tot cu destul lichid.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

oana, daca bine tin eu minte maine ai programata operatia? daca da, ma rog pentru tine, totul sa fie bine si sa revii in forma si sanatoasa la maxim.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

hello de la noi,

sunt cam suparata, fiica-mea mare a racit iar, pe mine ma doare gatul, ma rog doar sa nu raceasca iar si Ana mica, duminica avem botezul.

OANA:pt maine! sa-ti ajute Bunul Dumnezeu!
CARMEN:bine ai revenit.
OLIVETTE:si la noi kk e uneori apos, dar nu ma stresez.
KYTANA: ce face Luca? a fost mai bine dupa ceai?tu parca ziceai ca inca esti racita, ti-a trecut?
ANAOMARIA:am ajuns sa ador plimbarile cu masina, ambele caprite sunt cuminti, cea mica doarme tun.
VEROBORODA:bine ai revenit! sa ocoleasca raceala puiul mic!

Azi am luat si eu scutecele de la dm, sunt curioasa cum se comporta.
Aseara am tras o sperietura maxima, i-am facut anei baita, i-am pus un pic de ser fiziologic si cate o pic de colargol in nari. era fornaita doar, nu avea mucisori. dupa ce a papat titi, s-a pus pe un plans maxim,pana a vomat tot lapticul plus ceva inchis la culoare, parca era sange....mi s-au taiat picioarele... noroc ca mi-am adus aminte de medicament, probabil ca a inghitit un pic , s-a amestecat cu lapticul si asta a fost.

va pup

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

MamiIlinca, te cred ca te-ai speriat! Asa si eu cand am vazut in kk, apoi mi-am adus aminte de colargol. Multa sanatate si Doamne ajuta sa nu ia si Ana raceala. Si Mayei i-am pus azi colargol ca tot e fornaita noaptea spre dimineata si i-am scos 2 mucisori uscati verzulii si ieri si azi. Voi cand faceti vaccinul?

Oana parca pe 9 avea operatia. Multa sanatate si din partea noastra, sa dea Domnu sa mearga totul bine si sa vina cu cele mai bune vesti!

Restul pe unde umblati???

Moro, ma bucur ca ti-ai facut timp sa scrii. Incet-incet te mai asteptam cu impresii despre junior.

Vero, bine ai revenit!

Norma si Mirabela, merci de raspuns despre kk.

Noi am fost o ora jumate afara, a dormit pitica, apoi a papat si acum face nani pe mine. Cred ca trag si eu un pui de somn asa cu ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

gagici cand ar trebui sa apara lacrimile?Al meu nu prea plange si nu imi dau seama daca sunt desfundate canalele sau nu.Dar atunci cand se smiorcaie i se umezesc ochii,dar nu curge nimic pe obraz

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui nu_mai_stiu

gagici cand ar trebui sa apara lacrimile?Al meu nu prea plange si nu imi dau seama daca sunt desfundate canalele sau nu.Dar atunci cand se smiorcaie i se umezesc ochii,dar nu curge nimic pe obraz

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png


Ana mea nu a plans cu lacrimi decat o data, cand nu am auzit mieunatul ei si s-a enervat rau de tot, abia am calmat-o. altfel tot asa , ochisorii sunt umezi, nu curg lacrimi. nu mi-am facut griji.

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dragi surate!

Astazi intru cu intarziere, dar cu vesti bune de la pediatrul de la Sanador,pe care v-o recomand cu caldura. Ne-a tinut la dumneaei 1h20min, timp in care eu nici nu m-am atins de pingu mic. Ea l-a dezbracat, i-a scos scutecul, l-a sters la fundulet, l-a dat cu crema si dupa ce l-a cantarit i-a pus alt scutec de la ea. I-a ascultat plamani,inimioara, respiratia, caputul, i-a testat reflexele, s-a uitat cum calca cu piciorusele si toate alte cele La final tot ea l-a imbracat si mi l-a dat in primire sa ii dau de papa la san. Apoi am stat de vorba. Mi-a povestit cum e cu horcaitul, care da, e normal, cum sa il fac sa scoata aerul ca baiatul nu ragaia cum trebuie, cum sa ii dau mai bine de papa si sa nu il mai las sa adoarma inainte de a goli sanul. Cum la noi Infacolul nu a dat rezultate, am luat Gripe Water cel pe baza de marar si dupa o saptamana ii voi da un email sa ii spun de progrese. Sincer va spun ca nu am intalnit pe cineva care sa iubeasca asa de mult copiii si sa se uite la el asa de amanuntit!

Va citesc si revin.
Concluzie: e 100% sanatos! Ba mai mult de luni pana astazi a mai luat 130gr Deci 4270gr si 57 cm



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Oana, Doamne ajuta maine! Cand afli rezultatele? Daca ai nevoie de ceva, orice, te rog sa nu eziti

mami.ilinca Dupa ceai nu a fost mai bine, ba din contra, am avut o noapte cumplita, atat pt el cat si pt mine. Sa vedem ce va fi acum cu Gripe Water.





Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

mami.ilinca ,mersi de raspuns.Mai stau calma in cazul acesta.

Kytana,zi-ne si noua in detaliu cum sa il faci sa ragaie,ca si al meu are problema asta,dezvolta si despre horcait.Baga...Eu te astept cu detalii 100%..cuvant cu cuvant

Oana,mult succes si Dumnezeu sa fie langa tine !

Olivia si bob mi-e dor de povestile voastre in detaliu despre maimutici

Al meu e la puseu.Nu plange ,dar vrea non stop la tzatza frateeeeeee.Azi a stat non stop cu tzatza in gura

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput