Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dimineata,

V-am scris aseara ditamai mesajul insa mi s-a deconectat internetul si cand am dat Trimitere am ramas fara.
Suntem mai binisor, desi azi-noapte de la 3 l-au apucat nici monstri de colici care l-am facut sa se perpeleasca si sa se incovoaie in toate directiile sarmanul. Abia a atipit pe la 5 fara, ca la 6 jumatate sa se trezeasca tot in dureri. Of!

Va citesc si mai revin cu cateva randuri pana nu se trezeste acus' pingu mic.

Va pupacesc



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Olivia,de la penultimul tau mesaj m-am convins ca ea e sefa in casa : ))))
Imi pare rau ca a facut febra si mie mi-e groaxa de vaccin.

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Ramona7575, abia astept sa ii mai treaca, ma distruge ca nu il pot ajuta cu nimic pe micut. De suzeta, inca nu o accepta, desi are o luna. Asa e si dr mea de familie (care e si pediatru) numai ca la dispensar este o camera de puericultura, intri acolo si astepti pana isi aduce aminte ca ai venit...

Apropo de vaccinuri, il face cineva pe cel contra meningitei?

Voi de care suzete de la Avent folositi? Am vazut ca sunt mai multe tipuri.

Lulutza, cum mai esti in general? Te-ai decis cand te intorci la munca? Ping mic e chinuit de colici, cu foenul mai trece, cand il imbaiez nu schiteaza nici daca ii e foame, asa de mult ii place. Il mai pun pe burtica dar nu sta decat daca ii dau si san, altfel cu burtica in jos nu ii place deloc!

Adriana77, sper sa dea rezultate Colargolul!

Oli, cum e acum pitica? Mai are febra? Domnu' meu broscut adoarme dus dupa baita si tzitzilica. Cand il strig ii spun tzitzilica si sa vezi ce intoarce capul, mor de ras! Sper sa nu va faca probleme vaccinul. Dar, daca face febra ce inseamna? Trebuie repetat? Sau e doar o reactie secundara la vaccin? Vroiam sa te intreb de alocatie, nu puteai depune un extras de cont sa il vireze acolo? Eu asa voi face.

Andreea sau Stelutza, una dintre voi (asa isi aminteste neuronul plecat hai-hui) parca avea probleme cu scosul aerului. Am gasit www.youtube.com/watch?v=cozxQC_-p0s" target="_blank">aici un filmulet cu o metoda pe care nu o stiam. AM incercat-o si la Dl Falcuta functioneaza.

Oana, cum te mai simti? Cand afli rezultatele?

Adrianadana, saru'mana de intrebare. Binisor. Voi cum sunteti? Of Doamne, cum mai esti acum? Tu ai ragade la san? Insanatosire grabnica si pentru tine si pentru bebe.

marikaki, e voinicut nu gluma dl Raul

Elfica, uite la noi la Altex sunt uscatoare de rufe. Arata ca o masina de spalat, pretul variaza de la firma la firma. Uite www.altex.ro/produse-electrocasnice/masini-de-spalat-rufe/uscatoare-rufe" target="_blank">aici linkul.

Ooof! Dupa nici 1h de somn s-a trezit iar in dureri, l-am pus la san si dupa ce a tras 15 min max a adormit bustean. Sper sa ii treaca cat mai repede, ca rau il mai chinuie. Azi noapte de durere si-a dar cu manutele pe fata pana si-a facut ditamai zgaiba pe nasuc, langa ochi. Pup si sa ne auzim cu bine!

P,S A fost oka a doftor, nu a durut deloc. Am rezolvat si cu CI-ul dlui Pinguin, era cu nush ce firma trimis, i-am sunat si cica nu au putut intra in bloc dar au lasa instiintare. Unde oare or fi lasat? Pe asfalt cu creta si nu am vazut eu? Caci in bloc cu gura lor au zis ca nu au intrat...





Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Kytana, si eu tot tzitzi sau tzitziluca ii spun :)))
Febra e doar un efect, nu trebuie repetat vaccinul.
Cu alocatia tocmai ca am depus extras de cont pt ca vroiam banii pe card si... i-am primit cu posta! Ce sa mai zic? Romania!

Andreea, da, ea e sefa de mult.

Febra nu a mai facut, sa o vedem azi cum se comporta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Kytana,mersi si eu aveam nevoie si fe alte metode pt a ragai.Nu eu ci Andrei .Nu mi se pare pozitia ideala.Mi se pare periculos sa il tii pe bb in fund.

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Oana bine ai venit acasa, sa dea Dzeu ca operatia sa fi indepartat tot raul de acolo si sa fie bine de acum incolo. Suntem alaturi de tine!

Daniela eu ii fac baie singura, sotul imi aduce cadita cu apa. Cu mana stanga ii sustin capusorul si cu dreapta il spal. Problema e la putzulica ca e inmuiata in apa si-l spal mai greu dar m-am obisnuit asa, ma mai ajuta sotul sau David in sensul ca-l ridica putin de picioare.

Raspund pe masura ce citesc, acum sunt solicitata si revin.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANKA-iasi spune:

Buna dimineata mamici cu bobocei.Am prins si eu un ragaz,umul e la gradi si cealalta doarme infasata ca o sarmaluta desi a facut ceva scandal la inceput.Voiam sa va intreb pe cele care dati completare ce formula folositi?Parca nici cu Milumil nu prea ne convine...
Si inca ceva mai intim,desi dr mi-a zis sa merg sa-mi pun sterilet,am oroare de un obiect acolo... daca alaptez pot lua pilule?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mlhaela spune:

Anka, pe mine medicul m-a intrebat inainte sa mi le prescrie daca alaptez sau nu. Nu stiu exact cum se numesc si reteta e in masina sotului (cu aia am fost la control), dar mie mi-a zis ca pana la 3 luni riscul de sarcina e minim. Intreaba la farmacie sau medicul cu care ai nascut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Luluta multumesc pt informatie, nu l am mai folosit de aseara de cand am citit ce ai scris.
Si B a facut temperatura de la vaccin 38,3 i am dat eferalgan pediatric si i a trecut
Am schimbat pediatra, mergem la o dr de la Regina Maria de care sunt f multumita, care ca si pediara lui pingu mic, l a dezbracat singura pe B si l a purecat pe toate partile. pentru fornaiala ne a zis sa facem 6 zile aerosol cu ser fiziologic si sa punem colargol, ea zicea ca nu crede ca ii trece. dar sa incercam si asta, daca nu, facem aerosol cu flixotide care fluidifica secretiile, a zis ca nu l mai putem lasa asa, e prea mult 2 luni de cand fornaie.
Ieri cautand colargol am cunoscut o pe Kytana (eram in Militari si nu gaseam o farmacie cu laborator, aveam in tel nr ei, am sunat o sa intreb unde sa ma duc stiind ca locuieste in zona, are ea o postare pe blog sugestiva, draga de ea s-a oferit sa mi dea sticluta ei, dar intre timp gasise sotul meu) ne am vazut si am stat la sueta pana au inceput bbi sa planga de foame. E o draguta, asa cum va imaginati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Anka si mie mi-a recomandat sa mi pun sterilet, dar mi e groaza, dra radea de mine ca dupa ce am nascut mi e frica sa mi pun sterilet, mi-a dat anticonceptionale Cerazette care se pot lua in timpul alaptarii pe care a zis sa le iau fara pauza.
Completare ii dau Lactana de la Topfer (stiu ca si Tzitziri si Olivette tot lactana dau)


Mergi la inceput