Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Andreiutza, sunt de acord cu tine la faza cu puseul de crestere, dar eu am intampinat urmatoarea problema... si aseara bebele a facut nazuri la san, fiindu-i super foame. Eu am si exagerat cu curatenia, dar m-am gansit ca o fi vorba din nou de un puseu de crestere. Numai ca imi strangeam sanii cu forta si iesea putin laptic... o fi suficient pt el? Eu i-am dat aseara 50 ml de lp, iarasi ma simteam eu praf In seara asta, orice ar fi, nu-i mai dau. Nu vreau sa scada productia. Sper sa-mi revin. Fusese asa bine in ultimele 3 saptamani. Aveam fix suficient pt el, de nici nu-mi curgeau sanii, nici nu plangea bebe. De dimi, m-am trezit ca sanii uzi, din nou curg. Cred ca si de la oboseala e o mica dereglare. E prea multa bataie de cap cu botezul, lasam totul pe ultima suta de metri si nu-mi place asta. Abia astept sa-l strig pe nume si sa fim veseli la petrecere.

Apropo, fara molifta mama nu poate intra in biserica la botez? Se poate face molifta mamei si inainte de botez? Ca mie nu mi-a citit preotul nimic la 40 de zile...

Kutanutz, deci bobocelul tau are si el un program bun de somn noaptea. Ziua nu doarme ca are personalitate puternica :)) Asa mi-a zis mie pediatra, asa am citit si in cartea aia scrisa tot de un pediatru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Am uitat - noapte suge la un singur san, pe celalalt il pompez si-l stochez la congelator. Am laptic mult si buunnn.
Cele care nu aveti, consolati-va ca sunt bebelusii sanatosi, nu e un capat de lume, fiti relaxate si bine-dispuse - eu am bocit f.mult dupa sot dar m-am consoat singura, ma gandesc ca e mai greu sa fie acasa fara bani, sa lucreze la vre-un patron prapadit pe bani putini. Asa, imi permit sa chem acasa o d.na sa imi faca mancare si sa-l duca pe Stefan la gradinitza... e drept, nu ma dau banii afara din casa pt. ca avem rate pe multi ani la banca , sanatosi si sa fim ca le rezolvam pe toate !!!

Mirabelac
- tu il iei si pe bb mic cu tine cand il duci pe cel mare la gradinitza? Ca am si eu zile cand nu stiu cum sa procedez...

DESPRE BOTEZ - nu va mai stresati ca plange, luati lapte in biberon, o suzi si se rezolva treaba


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Stella - mie mi-a facut molifta la 27 de zile , am asistat la botez. Vb.cu preotul si se rezolva .

Inca ceva - daca bb se trezeste cand il asezati in pat, e bine sa aveti un 20-30 ml.lapte in biberon si mufati rapid... adoarme instant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Stela asa isi mareste productia de lapte.Daca tu ii dai lp laptele tau ramane acelasi ca si cantitate si o sa trebuiasca sa ii dai mereu supliment ca evident nu o sa se sature.Si de san sa strangi corect ca sa iasa.Nu de sfarc,mai de sus putin.Era postat un filmulet pe contul nostru pe facebook cred...




ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Salutare,

Suntem bine doar ca am 1000 chestii de facut pt botez.
MADA:e foarte posibil sa se supere ca vine laptic prea mult, dc e prea putin iar nu-i bine etc...dilemele sugarului
HISTAMINA:multumim pt vestile bune despre OANA.
OLIVETTE, STELLA,ANAOMARIA:va pup pe toate , Doamne ajuta sa avem un wend frumos si sa fie intr-un ceas bun crestinarea puilor nostri!Sper ca am retinut bine ca si voi aveti botezul wendul asta.

va pup

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Bob, iris e o frumusete, nu cred ca ai cum sa te enervezi pe ea, emana inocenta.
Sa-mi laud si eu bondarelul. Aseara la 21.30 a terminat de mancat, l-am mai tinut eu in brate lipit
de mine (nu ca ar fi fost neaparat nevoie dar imi era asaaaaaa de drag). Pe la 22 l-am pus in patutul lui
si nu a comentat deloc. La ora 24 s-a trezit sa pape dupa care iar somn in patut, fara plimbat, fara leganat
si fara suspinuri. La 02 iar s-a trezit pentru mancarica si iar s-a culcat in patut, chiar era cu ochii
numai pe jumatate inchisi cand l-am culca. A dormit pana la ora 05,30, a mancat, il durea putin burtica si
s-a cam foit dar fara plans. Nu am ce sa ii reprosez vis a vis de noaptea trecuta. E un scuuuuump.
Kytana, referitor la suzeta, sa stii ca nici Paul nu a vrut-o de la inceput, dar eu am insistat sa i-o ofer
si pana la urma a acceptat-o, e adevarat ca un alt model fata de cel pe care (cele 2 de fapt) pe care i le
dadusem initial. E chiar modelul care am zis ca sigur nu l-ar vrea (Chicco si Tomee Tippee nu a vrut, doar Aavent
a acceptat). Asa ca mai insista, cine stie. Mie nu imi este frica de suzi, ambele fete au avut si le-am dezvatat
pe la un an si jumatate. Eu chiar nu pot sa stau toata ziua cu sanul in gurita lui ca mai am 2 copii de care
trebuie sa am grija.
Andreea, ii dau sanul la cerere, dar eu am observat la Paul ca daca nu are un interval cat de cat intre mese
vomita foarte mult asa ca un miniprogramel tot trebuie sa ii fac.
Ma enerveaza kk asta verzui, galbui verzui. Altceva nu are nimic, e vesel cand e treaz, doarme bine, nu mai are
colici asa crunt.
HIstamina, mutumim pentru vestile bune, transmite-i Oanei gandurile noastre bune. O asteptam vesela si sanatoasa printre noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Ramona, multe imbratisari pt tine si curajul de care dai dovada!

Histamina, multumim de stirile despre Oana. Doamne ajuta ca Oana sa isi revina repede si in urma operatiei sa primeasca doar vesti bune. Suntem alaturi de ea

Andreiutza, eu nu il trezesc sa pape sau sa il fortez, el si-a facut programul asta. Ziua in schimb nu inteleg de ce nu sta si el frumos treaz sa il iubesc si eu. Doar plange si papa



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Carmen, am tot vrut sa iti zic dar am uitat. Si pingu mic mai are scaune galben-verzui, dar e normal la bebii alaptati exclusiv la san Haide, nu te mai ingrijora, bine?

mami.ilinca,inca un pic si scapati de stres cu botezul Sigur va fi foarte frumos



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

mami.ilinca, multumim de urari! sa ne bucuram de un botez cu soare si bebici cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Am pus in albumul comun de pe picassa cateva pozici. Nu puneti si voi ca sa ne admiram boboceii?


Mergi la inceput