INSEMINARE 94 - Felicitari Betty200

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Buna Maria,imi pare rau
eu azi am o sapt de la IA.
va pup!!!

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety te astept cu vesti bune de la eco.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Deci la ecograf aseara a fost cam asa: eu in mod normal dupa calculat dupa data ovulatiei, ar trebui sa am 5 saptamani si 2 zile. Ecograful a spus ca am 5 saptamani fix (medicul zicea ca la varsta asta a sarcinii eroarea aparatului poate fi de 3 zile), mi-a facut eco abdominala, n-am cerut eu dar medicul tinuse minte de cand mergeam la foliculometrii ca ii ceream sa nu puna gel pe sonda intravaginala asa ca acum s-o fi gandit ca-s asa mai sacaita si a venit in intampinarea mea cu aceasta propunere, care nu-i vorba ca pe mine m-a bucurat ca si asa aveam emotii. Am vazut sacul gestational care avea 9,6 mm si vezicula vitelina de 2,4 mm, la fel corpul galben de sarcina pe ovarul drept. Cam atat si m-a chemat peste 2 saptamani sa vedem si butonul embrionar. Eu inca mai am temeri sa nu fie sacul gol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety fii optimista si va fi bine pana la capat, o sa stea bebe la caldurica pana la termen.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Te pup Maria!

Tie Surcel a zis ca-ti da clexane in sarcina? Imi dai te rog nr lui de telefon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety Dr Surcel mi-a spus de Clexane, de la test pozitiv, dar nu poate garanta ca va fi bine pt PAI e foarte pacatoasa.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety activeaza PM sa pot sa iti trimit nr de tel

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria, cred ac e activat, nu ma pricep tare mult dar Emilia de pe aspirante mi-a trimis cateva PM-uri zilele trecute si le-am primit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Te-am intrebat daca ti-a prescris dr. Surcel ceva in sarcina pt ca discutam la un moment dat despre el si o colega imi spunea ca el in general nu trimite fetele sa faca analizele de trombofilie, mi se parea ca are o viziune asa mai occidentala ca probabil la noi se cam exagereaza cu analizele astea. Oricum daca la tine si-a exprimat opinia si asta e ca trebuie clexane inseamna ca stie el ca-i ok, deci te poti baza pe el cu incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety nu ai PM activat, intra la Editeaza Profil, jos in dreapta optiuni profil + , si activezi PM.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput