INSEMINARE 94 - Felicitari Betty200

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety Doamne Da sa ai dreptate

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Maria, Betty da, ma mai duc la munca. Maine intru in trimestrul 3. Nu-mi este usor sa ma duc si la munca, sa fac performanta si acolo si sa vin acasa sa am grija de primul pui. Vin acasa si nu fac mai nimic. Nu calc, nu fac mancare si nu fac curatenie. Sincer, nu mai pot. A crescut burta destul de mare. Ma doare spatele. Sunt obosita.
O sa intru in concediu de pe 21 decembrie. Pana atunci trebuie sa mai trag. Asta e, cand lucrezi la patron si vrei sa te intorci in acelasi loc.

cu 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Dankutza Doamne ajuta, daca m-as vedea si eu in faza asta ... nu m-as da "pe-un jab de cuie". La mine beta azi a fost 509 de la 98 marti. Tu ti-ai monitorizat beta des, daca da si-ti mai amintesti poate-mi spui niste valori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety super beta. Dancutza asa e daca esti la patron.Eu sunt bugetara , la faza asta sunt in avantaj,pot sa iau concediu medical de la bun inceput.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Nu am avut rabdare si am facut azidimineata un test de sarcina ( ziua12 de la ovulatie) Negativ.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria, da sa te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Beta azi(ziua 21 DPO) = 3323 de la 509 cat era vineri.

TSH s-a normalizat la 2,05 de la 3,52 cat era saptamana trecuta, a fost asa cum am banuit eu, am inlocuit Femibionul cu Elevit care n-are iod si s-a reglat problema.

Incep sa fiu linistita, vineri la 18 am programare la gine.

Sper din suflet sa mearga bine in continuare, imposibil sa nu va creasca si voua speranta ... ganditi-va ca am 41 ani deci se poate fetelor.

Va sarut pe toate apasat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety unde mergi la Gine?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria, la Gynia la Iuga mi-am facut programare, ramane sa ma decid daca totul decurge bine unde o sa nasc, la Gynia sau la Gine 1, la dr. Surcel am zis sa nu merge deocamdata, stiu ca e foarte ocupat si probabil se sta destul de mult la rand la consultatii, in plus am mai citit pareri pe internet despre dr. Iuga si toate sunt foarte bune, asa cum mi-am facut si eu imaginea despre el, eu am cautat din start un medic care sa nu fie femeie (astea se pierd mai usor in caz de complicatii), sa fie suficient de tanar dar nici chiar neexperimentat, mi se parea ca daca are calitatile astea ma pot baza pe el, in plus este un medic sufletist, optimist, el m-a incurajat cand i-am spus ca vreau sa raman insarcinata la varsta asta spre deosebire de dr. Surcel care nu mi-a dat sperante, a zis ca statisticile nu tin cu mine. Deci mie imi pare ca ma pot intelege foarte bine cu el si pot avea incredere ca la cezariana totul va fii in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ce liniste e pe aici. Ana cand testezi? Eu declar azi ziua 1.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput